שתף קטע נבחר

ישראלי בדאעש: זה התינוק שלי - עם אקדח

סלאח א-דין מחמיד מאום אל-פאחם, שנעצר בישראל בחשד שהצטרף לדאעש אך שוחרר, מאשר כעת מסוריה: "אני במדינה האיסלאמית עם בני הקטן ואשתי שהתאסלמה". הוא שלח תמונה מחרידה של התינוק בין כלי נשק

מורה ערבי-ישראלי מאום אל-פאחם, סלאח א-דין מחמיד, חשף אתמול (יום ו') כי הוא נמצא - לדבריו לפחות - בסוריה יחד עם אשתו, יהודייה שהתאסלמה, וכי הם הצטרפו שם לארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש). רק בשנה שעברה הוא נעצר בישראל בחשד שהצטרף לדאעש, אבל בהמשך הוא שוחרר.

 

מחמיד, בשנות ה-20 לחייו, שלח דרך האינטרנט לחבריו ומכריו תמונות שבהן הוא נראה כביכול מתאמן ולבוש בבגדים המזוהים עם ארגון הג'יהאד האכזרי. הוא פרסם גם תמונות של בנו הקטן, שנולד רק לאחרונה, ומסביבו כלי נשק.

מחמיד עם סרט ראש של דאעש ונשק ()
מחמיד עם סרט ראש של דאעש ונשק

תמונת בנו התינוק שפרסם מחמיד ()
תמונת בנו התינוק שפרסם מחמיד

בהודעה ששלח לחבריו כתב סלאח א-דין מחמיד: "א-סלאם עליכום. שמי אבו אל-חארית' אל-מקדסי סלאח א-דין מחמיד. אני מאשר שאני נמצא במדינה האיסלאמית יחד עם אשתי שהתאסלמה והצטרפה אליי. רק לפני חודש ימים נולד לנו תינוק". בדבריו טען מחמיד כי בתחילה הגיעו הוא ואשתו לעיראק, אולם כעת לדבריו הם נמצאים בסוריה.

רק לפני כמה חודשים נעצר מחמיד על-ידי משטרת ישראל בחשד שהצטרף לדאעש, אבל בית משפט השלום בחדרה החליט לשחררו. אחרי כמה חודשים הוא נסע לחו"ל, וכבר אז התעורר חשד שהוא הצטרף לארגון הטרור. היום הוא כבר טוען בעצמו שהצטרף לארגון. מחמיד החל ללמד כמורה בבית ספר רק בקיץ שעבר, זמן לא רב אחרי שהתחתן עם עולה מרוסיה שהתאסלמה. הוא קרוב משפחה של רביע שחאדה, שעזב לפני כשנה וחצי את ביתו ומשפחתו בנצרת וחדר

לסוריה כדי להצטרף לדאעש.

 

כמה וכמה ערבים ישראלים הצטרפו לדאעש בשנתיים האחרונות. חלקם חזרו לישראל ונכלאו. ארבעה ערבים ישראלים שהצטרפו לכאורה לדאעש נהרגו לפי דיווחים בזמן הלחימה.

פורסם לראשונה 01/05/2015 18:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה המחרידה מסוריה. הבן התינוק בין כלי נשק
מומלצים