שתף קטע נבחר

הבית היהודי: המו"מ תקוע, נתניהו ובנט בנתק

רה"מ טרם קבע פגישה עם יו"ר הבית היהודי, אך עד מחר בחצות עליו להשלים את ההסכמים עם המפלגה אם ברצונו להודיע לנשיא על ממשלתו. ח"כ רגב: "לא ייתכן שבנט יהיה זה שיפיל ממשלת ימין לאומית"

לוח הזמנים של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת ממשלתו הרביעית הולך ומתקצר, ולא נראה שהקשיים מול הבית היהודי מתקרבים לכדי פתרון.

 

על רקע נתק בין הצוותים זימן נתניהו את צוות המשא ומתן של הליכוד כדי לדון במשבר, ואולם עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט טרם קבע ראש הממשלה פגישה. נתניהו אמור להרכיב ממשלה עד מחר בחצות לכל המאוחר. לנשיא ראובן ריבלין אין סמכות בחוק להאריך את המועד אפילו בדקה אחת. נתניהו אמור להודיע לנשיא בכל דרך שיבחר כי יש לו ממשלה, כלומר קואליציה של 61 חברים לפחות. מרגע ההודעה לנשיא עומד לרשות נתניהו שבוע בדיוק להשביע אותה בכנסת.  

בנט. קיבל גיבוי להמשיך במו"מ (צילום: יואב כהן) (צילום: יואב כהן)
בנט. קיבל גיבוי להמשיך במו"מ(צילום: יואב כהן)
 

בינתיים, בבית היהודי עדיין זועמים על הליכוד שחתמו עם ש"ס הסכם קואליציוני הכולל את מסירת משרד הדתות ומביעים חשש מכך שש"ס תוביל רפורמות במשרד ותמחק את ההישגים הנוגעים לציונות הדתית מהקדנציה הקודמת. 

 

כשעלתה לראשונה בקשתה של ש"ס לתיק הדתות הבהיר בנט בחשבון הטוויטר שלו כי מסירת תיק הדתות לידיה באופן חד צדדי מהווה סוף למו"מ עם הבית היהודי. לפיכך לאחר שנחתם ההסכם, שוקלים בבית היהודי כיצד לנהוג.

 

אתמול לאורך היום עוד התקיימו שיחות בין הצדדים אולם לא הצליחו להגיע לפתרון. אמש כינס בנט את חברי הסיעה לישיבה ופירט את הבעיות שעולות מההסכמים עם השותפות האחרות. הוא ביקש מחברי המפלגה גיבוי כדי להמשיך ולנהל את המו"מ מול נתניהו בכל תרחיש שיתפתח.  בהודעה שפרסמו הם נענו לבקשה בחיוב. במפלגה הבהירו כי למרות ניסיונות הפשרה של אנשי הליכוד, עוד לא נמצא פתרון ראוי מבחינתם לבעיית משרד הדתות.

 

ח"כ מירי רגב מהליכוד הזהירה כי "לא ייתכן שבנט יהיה זה שיפיל ממשלת ימין לאומית". היא קראה ליו"ר מפלגת הבית היהודי "להצטרף מיד לממשלה. לא ייתכן שהוא יהיה זה שיפיל ממשלת ימין לאומית. הגיע הזמן להתחיל לעבוד ולהפסיק לשחק במשחקי 'אכול כפי יכולתך'. הבית היהודי הוא שותף טבעי של הליכוד, ולמרות מספר המנדטים של המפלגה, ראש הממשלה היה נדיב מאוד והציע להם תיקים משמעותיים וחשובים, עם יכולות ביצוע והשפעה על החברה הישראלית וההתיישבות". היא הוסיפה כי בכוונתה "לקדם את 'חוק המפלגה הגדולה' ובונוס על פי גודל המפלגות כדי למנוע את הסאגה הזו בהמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות"
נפתלי בנט
צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות"
מומלצים