שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: גיל יוחנן, חיים צח

  פרשת פישר: נעצרה פרקליטת מחוז ת"א לשעבר

  החקירה מתמקדת כעת בעו"ד רות דוד, בכירה לשעבר במשרד המשפטים, שמעצרה הוארך בשלושה ימים. היא מכחישה את החשדות. במקביל נעצרו רופא בכיר ושלושה עורכי הדין החשודים בשיבוש הליכים. הרופא חשוד שנתן חוות דעת פיקטיבית לקצין המשטרה ערן מלכה

  עוד נחקרים בפרשת עו"ד רונאל פישר: עורכת הדין רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, היא הבכירה לשעבר בפרקליטות שנעצרה בפרשה. בנוסף נעצרו שלושה עורכי דין ובכיר בתחום הרפואה וגם הם נחקרים אחר הצהריים (יום ד') במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו של פישר. כל הארבעה חשודים בשיבוש מהלכי משפט ועו"ד דוד חשודה גם בתיווך לשוחד. בית משפט השלום בירושלים האריך בהסכמה את מעצרה של עו"ד דוד בשלושה ימים.

   

  עו"ד דוד כיהנה במשך שמונה שנים בתפקיד הבכיר בפרקליטות מחוז תל אביב, ולאחר פרישתה שימשה שותפה בכירה במשרדו של פישר.

   

   

  הרופא הבכיר, העובד בבית חולים ציבורי, נחקר בשיבוש הליכי חקירה. האיש, שבעבר נקשר שמו לפרשייה פלילית, מחזיק בתפקיד חשוב מאוד במוסד הציבורי ומספק גם חוות דעת למשטרה. מאוחר יותר יוחלט במח"ש אם לבקש להאריך את מעצרו בבית המשפט. הרופא מכחיש את החשדות נגדו.

   

  עם פתיחת החקירה הגלויה לפני כשנה אושפז מלכה נוכח הידרדרות במצבו הנפשי. בעקבות הטיפול נאסר על מח"ש לחקור אותו יותר מארבע שעות וכך התעכבה מאוד החקירה. כעת החליטו במח"ש לפתוח בחקירה נוספת בכל הנוגע לשיבוש שמיוחס לפישר, למלכה, לעו"ד דוד ולאחרים במטרה לפגוע בחקירה.

     

  עו"ד רונאל פישר באחד הדיונים בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  עו"ד רונאל פישר באחד הדיונים בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

   

  עורכי הדין עופר ברטל, בני כץ ועדי כרמלי (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם) (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)
  עורכי הדין עופר ברטל, בני כץ ועדי כרמלי(צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)

  במקביל מתמקדת חקירת פישר וקצין המשטרה בעו"ד דוד. עד כה עולה חשד כי לפחות במקרה אחד בהיותה בתפקיד ציבורי היא שיתפה פעולה עם הסנגור פישר. בנוסף, הפרקליטה אמורה הייתה להיות אחת מנהנים מ-150 אלף דולר שהעביר פישר לאלון חסן - יחד עם עו"ד פישר, רפ"ק מלכה ועדת המדינה. עו"ד דוד חשודה שיום לפני המעצרים נפגשה עם עדת המדינה וניסתה עם פישר להבריח אותה לחו"ל. במח"ש סרבו לבקשתה לא להגיע לבית המשפט לדיון בהארכת מעצר.

   

  במח"ש חושדים כי מאז המעצר הראשוני, לפני כשנה, תדרכה עו"ד דוד את החשודים ועשתה פעולות לשיבוש החקירה. היא הגדילה לעשות לילה לפני המעצרים, לאחר שהטלפון הנייד של פישר נפרץ, כשנפגשה עמו ועם עדת המדינה באישון לילה.

  השלושה דנו על פי החשד בדרכים לשבש את החקירה. אחת ההצעות שהועלתה הייתה למלט את עדת המדינה לחו"ל, על מנת לא לאפשר לחוקרים לבצע את עבודתם. מזימה זו לא יצאה אל הפועל.

   

  עו"ד דוד השתלבה בפרקליטות מחוז תל אביב ב-1978. במשך השנים היא פילסה את דרכה לצמרת כשטיפלה בתיקים מגוונים, החל מארגוני פשיעה וכלה בעברייני צווארון לבן ופוליטיקאים. בנוסף היא שימשה נציגת היועץ המשפטי לממשלה בוועדת שמגר, שבדקה את רצח ראש הממשלה יצחק רבין. במהלך כהונתה היא הייתה התובעת במשפט של יעקב נאמן, הובילה את הסגרת העבריין זאב רוזנשטיין והעמידה לדין את חיים רמון ועמרי שרון.

   

  ב-2010 פרשה דוד מתפקידה בפרקליטות והצטרפה לשוק הפרטי. בתחילה היא פתחה משרד עצמאי משלה, אך תקופה קצרה לאחר מכן משרדו של עו"ד פישר עזר לה בהזרמת תיקים והשלב הבא היה צירופה למשרדו. בנוסף היא מונתה כדירקטורית בחברת נדל"ן.

   

  עו"ד יאיר גולן, המייצג את דוד, אמר: "הלקוחה שלי כופרת בכל החשדות. היא משתפת פעולה באופן מלא. היא הסכימה שחקירת מח"ש תתמצה בימים שנותרו לה. היא מסרה מיוזמתה את כל המכשירים האלקטרוניים ואת הקודים הסודיים".

   

  לדבריו היא לא נשאלה על התיקים שניהל כשהייתה בתפקיד בפרקליטות. הוא הוסיף כי "מצבה קשה מאוד. היא אישה שכל חייה היתה סמל לשלטון החוק. לכן אני פונה ומבקש שתמתינו". לשאלה כיצד קשרו את שמה לפרשה אמר: "היא היתה במשרד אחד עם עו"ד פישר. היא לא ידעה. לא קשורה ואני מאמין בלב שלם שחפותה תצא לאור".

   

  סנגוריו של מלכה, עורכי הדין עופר ברטל, עדי כרמלי ודב גלעד כהן, נפגשו היום עם ראשי מח"ש על מנת לקדם את המהלך להפוך את מלכה לעד מדינה, עד כה ללא הצלחה.

   

  קודם לכן נעצר קבלן תשתיות גדול בחשד ששילם שוחד לפישר כדי לקבל מידע על חקירות בעניינו. הקבלן הכחיש באמצעות עורך דינו בני כץ את החשדות נגדו. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד רות דוד
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: גיל יוחנן
  עו"ד רונאל פישר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים