שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נמצאה גופת הצעיר שטבע במאגר המים יתיר
  לאחר חיפושים נרחבים אותרה גופת הצעיר, תושב הפזורה הבדואית בנגב, קרוב משפחתם של שלושה גברים שטבעו באותו מאגר לפני חמש שנים

  גופתו של צעיר כבן 19 מהפזורה הבדואית בנגב, שנעדר מאז אתמול, נמצאה היום (שבת) במאגר המים ביער יתיר. הצעיר הוא ממשפחת אבו אל-קעיאן, שלפני חמש שנים איבדה שלושה מבניה באותו מאגר.

   

  מציאת הגופה במאגר יתיר, היום    (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  הוצאת הגופה מהמאגר, היום (צילום: דוברות כבאות והצלה)
  הוצאת הגופה מהמאגר, היום(צילום: דוברות כבאות והצלה)

  החיפושים במאגר המים (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
  החיפושים במאגר המים(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

  "הצעיר אותר בתחתית המאגר, כפי שחשבנו", סיפר מפקד יחידת החילוץ ערד אורן אריאלי. "אתמול איתרנו באמצעות המסוק 'נקודות חמות', ויחד עם צוות הצוללנים התחלנו לחפש היום באזורים הללו. התחלנו לסרוק את האגם ביסודיות באמצעות חבלים, כדי שייתנו לנו נקודות ציון".

   

  מפקד תחנת הכיבוי בבאר שבע, טפסר אלי פרץ: "אתמול בערב קיבלנו הודעה אודות הצעיר. יצאנו למקום, כולל יחידת היל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים). יחד עם המשטרה וכוחות חילוץ נוספים וסרקנו את המאגר. מסוק משטרתי ותאורה סייעו אף הם, יחד עם סירות של הכבאים, אבל צוללני יחידת ערד לא הצליחו לאתר את הנעדר. במשך כשעתיים סרקנו את המאגר ומשלא נמצא דבר, בהחלטה משותפת עם המשטרה וכוחות החילוץ, החילוצים הופסקו ונמשכו הבוקר. לפני זמן קצר גילו את הגופה". בעזרת צוללנים משו את הגופה מהמים, וצוות מד"א קבע את מותו של הצעיר.

   

  אתמול בערב אחד ניסה אחד מבני משפחתו של הנעדר להיכנס למאגר כדי לסייע בחיפושים, אך כמעט טבע. צוותי החילוץ שהיו במקום משו אותו מהמים, ובעקבות המקרה אף הוצבה שמירה באזור. המשפחה של הצעיר הסתייעה בצוללנים מיפו, שהגיעו למקום כדי לעזור בחיפושים.

   

  הדיווח הראשוני על היעדרותו של הצעיר היה אתמול, ממשפחה ששהתה במקום והבחינה כי שני צעירים נכנסו למאגר ואחד מהם לא יצא ממנו. הדיווח על כך הגיע למוקד 100 במחוז הדרומי של המשטרה, וכוחות שהגיעו למקום פתחו בחיפושים אחר הצעיר ואחר אדם נוסף שכנראה יצא מהמאגר, אך השוטרים לא הצליחו לאתר אותו. למקום הגיעו גם צוללנים ומתנדבי יחידת חילוץ ערד ממחוז דרום

  שעזרו למשטרה בחיפושים אחר הצעיר שנעדר.

   

  אתמול בערב נערכו חיפושים על-ידי כוחות משטרה גדולים, בשיתוף היחידה האווירית ולוחמי האש בפיקודו של מפקד תחנת עיירות, סגן ניצב יניב שלמה, שציין כי החיפושים החלו מיד עם קבלת ההודעה על הנעדר ומסוק משטרתי הוקצה לחיפושים. עוד ציין כי "מעבר הגדר לתוך אזור המאגר המים הינו מסוכן מאוד ולכן הציבור מתבקש להישמע להנחיות השוטרים ולא לעבור את הגדר". הבוקר חודשו החיפושים ולקראת אחר הצהריים נמצאה הגופה.

   

  לפני חמש שנים נמשו מאותו מאגר גופותיהם של האחים עבד ומחמוד אבו אל-קיעאן ובן דודם ראאד אבו אל-קיאען מהיישוב חורה שבנגב. המאגר סגור לכניסת מטיילים ומוצב סביבו שילוט. עם זאת, בפועל אין מניעה פיזית להיכנס אליו והתופעה של כניסת מטיילים למאגר אינה חדשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נמצאה גופת הצעיר שטבע במאגר המים יתיר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות כבאות והצלה
  גופת הצעיר מוצאת מאמאגר
  צילום: דוברות כבאות והצלה
  מוצר השנה
  מומלצים