שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלכסיי בן 7 מת; הוריו תרמו אבריו: 'שיפעמו אצל אחרים'
  גידול בגזע המוח שהתפשט בגופו של אלכסיי יליסייב גרם לו למוות מוחי נשימתי. הוריו הסכימו לתרום את איבריו שהצילו 3 ילדים ואישה בת 27. אביו דימיטרי: "אלכסיי אהב לצחוק ולעזור לכולם, ועכשיו משהו ממנו ימשיך לפעום בחייהם של אחרים"

  במותו הציל חיי ארבעה אנשים: אלכסיי יליסייב בן ה-7 נפטר לפני שבוע מגידול בגזע המוח שלא הגיב לטיפולי ההקרנות. הוריו הסכימו לתרום את איבריו, שהצילו את חייהם של ארבעה ישראלים.

   

  קראו עוד על השתלות:

  בילינסון: השתלת כליות מוצלבת הצילה חיי שלושה

  תרומת כבד אחת - הצילה חייהם של שתיים

  אנדריאה בת 55 נדרסה; איבריה מושתלים עכשיו

   

  הוריו של אלכסיי, תושבי ראשון לציון, החלו להבחין כי הוא אינו מניע את צדו השמאלי של הגוף. לאחר שמעד כי לא הצליח לשמור על שיווי משקל, הם פנו לבית החולים שניידר, ולאחר בדיקות רבות שכללו גם CT ראש, הוא שוחרר לביתו להמשך מעקב.

   

  אלא שמצבו הלך והחמיר. הפעם פנו הוריו לחדר המיון של בית החולים אסף הרופא. אלכסיי אושפז, עבר בדיקת MRI שם נתגלה גידול ענק בגזע המוח. הרופאים קבעו שכימותרפיה לא תעזור, ורק טיפולי הקרנות יאטו במקצת את התפשטות הגידול.

   

  הוא עבר במשך מספר חודשים טיפולי הקרנות רבים, אלא שהגידול המשיך להתפשט, עד שביום שני שעבר קבעו רופאיו שהוא סובל ממוות מוחי נשימתי.

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  התגלה גידול ענק בגזע המוח. אלכסיי יליסייב ( ) ( )
  התגלה גידול ענק בגזע המוח. אלכסיי יליסייב

   

  "תרמנו את איבריו שיפעמו אצל אחרים"

  "ראיתי שהוא כחול לגמרי ולא נושם", מספר בדמעות אביו, דימיטרי, "התחלתי להנשים אותו, צעקתי לרופאים להגיע. אבל כבר היה מאוחר מדי. עשו לו החייאה אבל אמרו שהוא כבר לא ייצא מזה. החלטנו שהמאבק הסתיים, והסכמנו לתרום את איבריו שיפעמו באחרים".

   

  "אנחנו יודעים מה זה ילד בשביל הוריו", הוסיף דימיטרי, "זה הדבר היקר ביותר, וכשהוא נמצא בסכנת חיים, גם למשפחה אין חיים. אנשים מחכים להשתלת איבר כל דקה, כדי לחיות. והחלטנו, שאם הרפואה לא מסוגלת לעזור לבן שלנו, לפחות שהיא תעזור לאחרים".

   

  מתרומת איבריו של אלכסיי ניצלו ארבעה ישראלים: בבית החולים שניידר נערכה השתלת לב ריאות בגופו של רומן קורמלוב בן ה-6, שרק לפני שנה וחצי עבר ניתוח השתלת כליה מאמו. רומן סבל ממחלת ריאות קשה מורכבת וממושכת, נזקק לחמצן בביתו והיה מוגבל מבחינה תפקודית. הוא המתין להשתלה המורכבת של לב וריאות להצלת חייו.

   

  את הניתוח המורכב של השתלת לב וריאות ביצעו: ד"ר ג'ורג' פרנקל, מנהל יחידת ניתוחי לב במרכז שניידר, פרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבתי החולים בילינסון ושניידר וד"ר מילטון סאוטה, מנהל מחלקת ניתוחי ריאות במערך ניתוחי חזה ולב בבילינסון ושניידר, יחד עם ד"ר יעקב כץ, מנהל מחלקת הרדמה בשניידר והרופא המרדים ד"ר איגור צונזר.

   

  רומן קורמלוב ואמו. צילום: דוברות שניידר ( ) ( )
  רומן קורמלוב ואמו. צילום: דוברות שניידר

   

  הכבד הושתל בבית החולים בילינסון בחולה בת 27. בבית החולים רמב"ם הושתלה כליה אחת בילד בן שלוש שהיה בטיפולי דיאליזה במשך שנה וחצי, וכליה נוספת בצעירה בת 18 ברמב"ם שטופלה בדיאליזה במשך 3 שנים וחצי מצבם של כל המושתלים יציב.

   

  מימין לשמאל: מימין לשמאל: פרופ' רפי ביאר, ד"ר רן שטיינברג, ד"ר ישראל אייזנשטיין, ד"ר אמיר חדש, רופא בכיר בטיפול נמרץ ילדים, הפעוט בן השלוש ואביו, היום במחלקת טיפול נמרץ ילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר (צילום: דוברות רמב"ם) (צילום: דוברות רמב
  מימין לשמאל: מימין לשמאל: פרופ' רפי ביאר, ד"ר רן שטיינברג, ד"ר ישראל אייזנשטיין, ד"ר אמיר חדש, רופא בכיר בטיפול נמרץ ילדים, הפעוט בן השלוש ואביו, היום במחלקת טיפול נמרץ ילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר

   

   

  פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם ויו"ר ועדת ההיגוי של המרכז הלאומי להשתלות הגיע הבוקר לבקר את שני המושתלים: "אין סיפוק גדול יותר מלראות את האנשים שזוכים לחיים חדשים בזכות התרומות", ציין פרופ' ביאר, "אנו מודים לכל התורמים שסייעו לכל כך הרבה אנשים וקוראים לציבור הרחב לחתום על כרטיס אדי ולהמשיך להציל חיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים