שתף קטע נבחר

שעתיים לפני, נחשף המחדל: הבגרות באנגלית הודלפה

שוב זה קורה: שעתיים לפני הבחינה, הודלף לתלמידים הנוסח הארצי של הבגרות באנגלית. צילומיו הגיעו לידי ynet. משרד החינוך אישר כי אכן מדובר בבחינה שעתידה להיערך ב-16:45 ומסר כי העניין בבדיקה. תלמידים שנחשפו להדלפה: "רשלנות חמורה. תלמידים שילמו כסף עבור הבחינה"

 

מחדל הדלפות בחינות הבגרות נמשך: מבחן הבגרות באנגלית שאמור להתקיים בשעה 16:45 הערב (יום ב') הודלף לכמה תלמידים באזור המשולש. לידי ynet הגיעו תמונות מהבחינה שהופצו בוואטסאפ בין תלמידים. משרד החינוך אישר ל-ynet כי אכן מדובר בבחינה האחידה לכלל המגזרים בישראל שמתקיימת היום ומסר כי "העניין בבדיקה". 

 

אחד התלמידים, שהודלף לו המבחן, אמר: "קיבלתי את המבחן דרך תושב אזור המשולש שקיבל אותו מגורם שלא מוכר לנו. הרבה תלמידים קיבלו אותו. ממה שהבנתי כמה תלמידים שילמו כסף עבור קבלת הנוסח".

 

תלמידה אחרת סיפרה: "הפעם אין מצב להעביר את עניין הדלפת הבגרות בשתיקה. זאת רשלנות חמורה מאוד. על משרד החינוך והמשטרה להגיע לאנשים שעומדים מאחורי ההדלפה ולהעניש אותם. אנשים כאלו - המקום שלהם צריך להיות בכלא".

 

ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת אמר בתגובה להדלפת בגרות האנגלית: "אני קורא למשרד החינוך לא לבטל את בגרות האנגלית. המשרד צריך לקחת אחריות על הכשל המערכתי החמור הזה. אין להקל ראש עם התופעה ואין להפיל את האחריות על התלמידים. אני קורא להקמת ועדת חקירה באופן מיידי".

 

"די להדלפות!"

אתמול השתתפו עשרות תלמידים בהפגנה מול משרדי משרד החינוך בנצרת עילית במחאה על הדלפת הבגרות בעברית במגזר הערבי וביטול המבחן. הם קראו לחפש על פתרונות. גם צעקו ואמרו "די להדלפות! אתם הורסים את העתיד שלנו".

 

אחד התלמידים אמר: "לא יכול להיות כל מה שקורה. אני מאשים את משרד החינוך בכל אירועי הדלפת מבחני הבגרות. לצערי הם מזלזלים בעניין ונותנים אור ירוק להמשיך בהדלפה. אם המצב יישאר כמו שהוא, נהיה במצוקה רצינית".

 

רק ביום חמישי האחרון הודיע משרד החינוך על ביטול מבחן הבגרות בעברית למגזר הערבי ברמה של שתי יחידות לימוד. בהודעת המשרד נאמר כי השאלון "ידע לשון וספרות א' 014204" בוטל לאחר

הדלפת הבחינה לרשתות החברתיות במגזר הערבי, הדלפה שלדבריהם "אותרה מבעוד מועד".

 

הבחינה בלשון ובספרות כחלק מהבגרות בעברית למגזר הערבי הייתה אמורה להיפתח בשעה 13:00 בצהריים, אבל כחצי שעה לאחר מכן נמסר על ביטול המבחן.

 

בתחילת השנה בוטלו כמה בחינות בגרות, לאחר שדלפו לרשת. טופס הבחינה של שאלון בבגרות ברמת שלוש יחידות לימוד במתמטיקה למגזר הערבי הודלף שעות לפני תחילת הבגרות באמצעות וואטסאפ, ובשל כך בוטל המבחן גם למגזר היהודי. שבוע לפני כן הודלפה הבגרות בספרות ערבית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים