שתף קטע נבחר

למרות ההדלפה: הבגרות באנגלית תתקיים

בעקבות חשיפת ynet על המחדל במשרד החינוך ודליפת חלק מהשאלונים בבחינת הבגרות באנגלית, הוחלט בסופו של דבר לקיים את הבחינה עם שאלונים חלופיים ולתת הארכה של חצי שעה. תלמיד: "הרבה תלמידים קיבלו אותו. ממה שהבנתי כמה תלמידים שילמו כסף עבור קבלת הנוסח"

 

חלק מהבחינה שהודלפה ()
חלק מהבחינה שהודלפה

למרות ההדלפה שנחשפה ב-ynet , בחינת הבגרות תתקיים כמתוכנן: על אף ששאלונים מבחינת הבגרות באנגלית שנערכת היום (ב') דלפו, כפי שנחשף ב-ynet, הוחלט בתום דיונים במשרד החינוך כי למרות ההדלפות החוזרות ונשנות של הבחינות - הן החלו ב-16:45 עם שאלונים חלופיים ובמשרד החינוך הורו לתת תוספת זמן של חצי שעה לנבחנים. מדובר בשאלונים 16104 ו-16108.

 

שאלון 16104 הוא משותף ללומדים ב-3 ו-4 יחידות. שאלון 16108 הוא של 5 יחידות. סך הכול מדובר ב-60 אלף תלמידים שהוחלפו להם השאלונים.

לידי ynet הגיעו תמונות מהבחינה שהופצו בוואטסאפ בין תלמידים. משרד החינוך אישר ל-ynet כי אכן מדובר בבחינה האחידה לכלל המגזרים בישראל שמתקיימת היום ומסר כי "העניין בבדיקה".

 

משרד החינוך נערך למקרים שבהם יש הדלפה או תקלה כלשהי עם בחינת הבגרות. במקרה הספציפי הזה הועבר למנהלים במייל על-ידי אגף הבחינות שאלונים חלופיים, שהודפסו והועברו לתלמידים. 

 

אחד התלמידים, שהודלף לו המבחן, אמר: "קיבלתי את המבחן דרך תושב אזור המשולש שקיבל אותו מגורם שלא מוכר לנו. הרבה תלמידים קיבלו אותו. ממה שהבנתי כמה תלמידים שילמו כסף עבור קבלת הנוסח".

 

תלמידה אחרת סיפרה: "הפעם אין מצב להעביר את עניין הדלפת הבגרות בשתיקה. זאת רשלנות חמורה מאוד. על משרד החינוך והמשטרה להגיע לאנשים שעומדים מאחורי ההדלפה ולהעניש אותם. אנשים כאלו - המקום שלהם צריך להיות בכלא".

 

ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת אמר בתגובה להדלפת בגרות האנגלית: "אני קורא למשרד החינוך לא לבטל את בגרות האנגלית. המשרד צריך לקחת אחריות על הכשל המערכתי החמור הזה. אין להקל ראש עם התופעה ואין להפיל את האחריות על התלמידים. אני קורא להקמת ועדת חקירה באופן מיידי".

 

רק ביום חמישי האחרון הודיע משרד החינוך על ביטול מבחן הבגרות בעברית למגזר הערבי ברמה של שתי יחידות לימוד. בהודעת המשרד נאמר כי השאלון "ידע לשון וספרות א' 014204" בוטל לאחר הדלפת הבחינה לרשתות החברתיות במגזר הערבי, הדלפה שלדבריהם "אותרה מבעוד מועד".

 

הבחינה בלשון ובספרות כחלק מהבגרות בעברית למגזר הערבי הייתה אמורה להיפתח בשעה 13:00 בצהריים, אבל כחצי שעה לאחר מכן נמסר על ביטול המבחן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים