שתף קטע נבחר

הרצוג: במקום לפתור בעיות - נתניהו מפזר כספים

בצהריים תובא להצבעה הצעת החוק להגדלת מספר השרים בממשלה. הבוקר התקיים דיון בנושא, שבו תקף ח"כ הרצוג את ראש הממשלה: "במקום לפתור את הבעיות הוא מתכוון לפזר חצי מליארד שקלים כדי שח"כים בקואליציה שלו ישארו רגועים". ח"כ לפיד: "כל פעם שתהיה בעיה ייוולד עוד שר לענייני שום דבר"

ח"כ יצחק הרצוג (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ יצחק הרצוג(צילום: גיל יוחנן)

 

מליאת הכנסת דנה הבוקר (יום ד') בהצעת החוק שתאפשר את הגדלת השרים בממשלה. חברי הכנסת מהאופוזיציה הגישו הסתייגויות לקראת ההצבעה הצפויה להתקיים בשעות הצהריים.

 

יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, הזכיר בנאומו את הכתבה שפורסמה אתמול ב-ynet על המשפחה שמתגוררת ברחוב ברמת-גן. "בוקר טוב לנ'. נ' הוא סמל קרבי בחטיבת גבעתי שמשתחרר בעוד חמישה חודשים. בן לאם נכה שלא מסוגלת לעבוד. בן לאב במשרה מלאה בעיריית רמת גן שמרוויח 4,700 שקל לחודש. לנ' יש 5 אחים. אחד משרת כחייל קרבי בהנדסה קרבית, אחות נוספת מסיימת את לימודיה ועתידה להתגייס לצה"ל בקרוב ועוד שלוש אחיות צעירות".

 

עוד בנושא:

 

הרצוג גם הזכיר את יוצאי אתיופיה, שמפגינים לאחרונה נגד האפליה. "בוקר טוב לישראלים יוצאי אתיופיה. לקייסים המבוגרים שכבר התייאשו, לצעירים שמדברים וחולמים בעברית, בוגרי מערכת החינוך שעושים בגרויות ומשרתים בצה"ל, שהולכים ברחוב ומפחדים מהמשטרה", הוא אמר. "שנכנסים לראיון עבודה, לפעמים עם תואר ראשון ושני, ויודעים שמישהו עם עור בהיר יותר יקבל אותה. כששומעים על הורים שמסרבים לשלוח את ילדיהם לאותה כיתה עם בנם או בתם, שנאלצים לצאת לרחובות, לצעוק ולהכאיב למדינה שלמה רק כדי להרגיש שווים".

 

את נאומו הוא סיים בפנייה לראש הממשלה: "בוקר טוב לבנימין נתניהו, ראש הממשלה שלהם, ראש הממשלה שבמקום לפתור את הבעיות הוא מוכר את המדינה, ומתכוון לפזר חצי מליארד שקלים כדי שח"כים בקואליציה שלו ישארו רגועים. ראש הממשלה שבמקום לפתור בעיות מפרק את המדינה. מדינה שחבורה של קיצונים השתלטו עליה ועל ההגה, מדינה שהציבור מתעורר בה בוקר בוקר ויודע שמשהו לא בסדר".

 

ח"כ יאיר לפיד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ יאיר לפיד(צילום: גיל יוחנן)

 

קודם לכן אמר יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כי אין במליאת הכנסת ריח של חגיגות. "כל מה שאנחנו מריחים זה חומצתיות ועובש, שום ריח של שמחה

 או התלהבות, רק ריח עכור זה ביצה עומדת", הוא אמר. "עוד לא הוקמה ממשלה, כבר אנו יודעים שזו קבוצת אנשים שלא אוהבים אחד את השני, שאף אחד לא רוצה שהאחר יצליח".

 

הוא התריע מהרחבת הממשלה: "יש שני שקרים שניסו למכור מעל דוכן זה אנשי הקואליציה בימים האחרונים. הראשון הוא שמדובר ב-20 שרים. לא מדובר ב-20 שרים, אין שום מגבלה על מספר השרים, אנחנו יודעים בדיוק מה יקרה. כל פעם שתהיה בעיה ייוולד עוד שר לענייני שום דבר. והשקר השני שזה עולה רק מיליונים בודדים, מפני שכביכול חישבו כמה עולה שר מהלשכה. לי אי אפשר למכור את השטות הזה, הייתי שר האוצר, עלות שר היא קודם כל העלות שהוא מייצר והם ייאלצו לייצר מכרזים ועבודה וכל הדברים שבסוף עולים מאות מיליוני שקלים, תבדקו את התקציבים הקודמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יצחק הרצוג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים