שתף קטע נבחר

השוטר שתקף חייל פוטר, מחאת יוצאי אתיופיה חוזרת לת"א

מפכ"ל המשטרה אמר כי אתמול נערך לשוטר שימוע שבסופו החליט לפטר אותו. ביום שני צפויה הפגנה בשדרות רוטשילד: "אנחנו חוזרים לרחוב, התחושה היא שמורחים אותנו"

 

 

ההזמנה להפגה של יוצאי אתיופיה בשבוע הבא ()
ההזמנה להפגה של יוצאי אתיופיה בשבוע הבא

 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הודיע היום (ד') כי השוטר שתקף לפני כשבועיים את החייל דמאס פיקדה, פוטר מהמשטרה. בתוך כך, הודיעו יוצאי אתיופיה כי בשבוע הבא יחדשו את פעולות המחאה שלהם בהפגנה שתתקיים בתל אביב.

 

המפכ"ל התייחס לנושא במהלך פורום "מפגשי מדיה" שהתקיים במכללה האקדמית נתניה: "פיטרתי אותו בכפוף לשימוע שהיה אתמול. היו לו הרבה מאוד טענות והיה דיון מעמיק בעניין הזה, גם של הייעוץ המשפטי, מחלקת משמעת, היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף משאבי אנוש. אחרי ששמעתי את כולם החלטתי שהוא יפוטר מהמשטרה".

 

כשנשאל אם יינקטו נגד השוטר פעולות נוספות, אמר דנינו: "הפיטורים לא נוגעים לתיק הפלילי שמתנהל נגדו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). אם יחליטו שיש ראיות אז יגישו נגדו כתב אישום והוא יקבל עונש, כמו כל מי שביצע עבירה. זה בכלל לא שייך להליך המנהלי של הפיטורים".

 

יוצאי אתיופיה ימשיכו בשבוע הבא את פעולת המחאה שלהם בתל אביב. פעילים מרכזיים בקרב מארגני ההפגנות סיפרו ל-ynet כי ביום שני הקרוב תיערך בשעה 15:00 הפגנה בשדרות רוטשילד. ברשתות החברתיות כתבו המארגנים: "אנחנו דור אמיץ, בני הקהילה האתיופית, דורשים צדק חברתי לבני הקהילה ולא ננוח עד אשר נמצא אותו". הפעילים קראו ליוצאי אתיופיה ולישראלים שאינם יוצאי אתיופיה להגיע להפגנה: "חובת ההגעה חלה על כל עם ישראל, על כל בני העדה האתיופית ועל כל אדם שמאמין בשוויון זכויות וצדק".

 

מארגני ההפגנות אמרו כי הם אינם מרוצים מפעילות הממשלה מאז שהחלה המחאה: "אלפים מאיתנו יצאו לרחובות אבל אנחנו שומעים בינתיים רק דיבורים והתחושה היא שמורחים אותנו. אנחנו יוצאים שוב לרחוב כדי לומר שלא נסתפק הפעם בפחות ממעשים בשטח ובתוצאות. דיבורים אנחנו שומעים כבר עשרות שנים", אמר ל-ynet יאיו אברהם, אחד הפעילים הבולטים בקהילה.

 

יש לציין כי קיימים חילוקי דעות בין פעילים בולטים וצעירים בקהילה שהשתתפו בארגון ההפגנות האחרונות, לבין הארגונים הוותיקים יותר בקהילה, לגבי האופן שבו תימשך מחאתם של יוצאי אתיופיה. השבוע קיימו פעילים בקהילה מסיבת עיתונאים שבה הכריזו על דרישותיהם והבהירו כי אם אלו לא יתממשו, הם ימשיכו במחאתם.

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
המפכ"ל דנינו
צילום: עידו ארז
מומלצים