שתף קטע נבחר

סערת ג'וני דפ: הכלבים של הכוכב יעזבו את אוסטרליה

השחקן טס בחודש שעבר עם שני כלביו במטוסו הפרטי לאוסטרליה, שם הוא מצלם סרט. שר החקלאות, שזעם על הפרת החוק, איים כי הכלבים יומתו אם לא "יתחפפו חזרה להוליווד". הרשת סוערת, אך הכוכב נכנע ללחץ

 

 

כוכב הקולנוע האמריקני ג'וני דפ מצא את עצמו בלבה של סערה תקשורתית באוסטרליה, שם הוא מצלם סרט נוסף בסדרת "שודדי הקריביים". השחקן הביא עמו בחודש שעבר במטוסו הפרטי את שני כלביו, בּוּ ופיסטול, בניגוד לתקנות שמחייבות הסגר של עשרה ימים לכל בעל חיים שנכנס למדינה. לפיכך התבקש דפ להשיב את כלביו למדינתו, ולא - ימיתו אותם. הבוקר (יום ו') דווח כי דפ וכלביו יעלו על המטוס ויעזבו את אוסטרליה, אך יש חשש כי ארצות הברית לא תסכים להכניס את החיות לתחומה. 

 

הפרשה זכתה לסיקור נרחב של כלי תקשורת בעולם. ברשת BBC דווח כי דפ ואשתו אמבר הרד הגיעו לאוסטרליה כבר בחודש שעבר, ודבר כניסתם הלא מבוקרת של הכלבים התברר במקרה, כשמספרת כלבים פרסמה צילום שלהם בעמוד הפייסבוק שלה. 

דפ ורעייתו אמבר הרד (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
דפ ורעייתו אמבר הרד(צילום: Gettyimages)
 

שר החקלאות ברנבי ג'ויס הזהיר כי הכלבים יומתו אם לא יוצאו מהמדינה עד שבת. הוא קרא לכלבים "להתחפף חזרה להוליווד", ועורר סערה ברשתות החברתיות. אלפים חתמו על עצומה שקראה להציל את הכלבים, ואף נפתח האשטג פופלרי תחת השם WarOnTerrier#.

  

ב"דיילי מייל" דווח כי השר הביע חשש כי ארה"ב לא תאפשר להם לשוב לתחומה כיוון שלא יספיקו להמציא להם אישורים מתאימים, ולפיכך הם ייוותרו "חסרי מדינה". ג'ויס תהה: "השאלה היא אם הוא הפר את החוקים שלנו, האם הוא יקיים את החוקים בארה"ב? הדאגה שלי נוגעת לשאלה אם ארה"ב תסכים שהם ישובו. אם לא, האם יהיה להם לאן ללכת?". לפיכך לדבריו עדיין ייתכן שירדימו אותם.

  

החוקים הנוקשים באוסטרליה בדבר הכנסת בעלי חיים נובעים מהחשש להידבקות במחלות שמקורן מחוץ למדינה. נראה היה שדפ מוכן לשלם קנס נוכח העובדה שהפר את החוקים המחייבים הסגר, אבל השר ג'ויס הבהיר: "אנחנו לא יכולים לחרוג מהכללים עבור ג'וני דפ", וחידד: "אם נאפשר לשחקן מפורסם, אפילו זה שנחשב ל'סקסי ביותר בעולם' לעשות זאת, למה שלא נאפשר את זה לכל אחד?".

 

השר נתקל בתגובות עוינות גם מצד התקשורת המקומית. שדרן רדיו כינה אותו "ליצן", וטען כי הוא הגיב בקיצוניות לפרשה, והשר בתגובה דרש ממנו התנצלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ג'וני דפ, ארכיון
צילום: AP
פיסטול ובו. זמנם באוסטרליה קצוב
מומלצים