שתף קטע נבחר

רגב במשרד התרבות: "לא אתן יד לפגיעה בתדמית המדינה, החיילים והמסורת"

חברת הכנסת מהליכוד מונתה לראשונה לתפקיד שרה במקום לימור לבנת שפרשה מהפוליטיקה. "אני מכירה את הצורך לעודד תרבות ויצירה", אמרה רגב. "יש לעשות הפרדה בין ספורט לפוליטיקה כל עוד קיימת נאמנות למדינה ולחוקיה"

לבנת ורגב. טקס חילופי השרות במשרד התרבות והספורט (צילום:עפר מאיר) (צילום:עפר מאיר)
לבנת ורגב. טקס חילופי השרות במשרד התרבות והספורט(צילום:עפר מאיר)

 

בצל הסערה שסובבת אותה, נכנסה היום (א') מירי רגב מהליכוד לתפקידה כשרת התרבות והספורט. בדברים שנשאה בטקס אמרה רגב: "אני מכירה את הצורך לעודד תרבות ויצירה. אבל בשם אותו פלורליזם לא אתן יד לפגיעה בתדמיתה של מדינת ישאל, בחיילי צה"ל ובמסורת שלנו".

 

בטקס נפרדה מהמשרד השרה הקודמת לימור לבנת. רגב הדגישה כי המשימה המרכזית שלה לשלושת החודשים הראשונים בתפקיד היא לדאוג להעלאת התקציב לתרבות וספורט ל-2015- 2016. את החלטתה הראשונה כשרה קיבלה רגב כבר אתמול, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, כשהודיעה על העברתה המלאה של פעילות משרד התרבות והספורט מתל אביב לירושלים. מבקר המדינה יוסף שפירא שיבח אותה על כך, ובמקביל קרא היום ליישם במלואו את דו"ח המבקר מ-2013 ולהעביר את כל משרדי הממשלה לירושלים.

 

עוד אמרה השרה רגב: "אני שמחה ונרגשת לעמוד כאן. החברה הישראלית רב-גונית וקופלת בתוכה הון תרבותי וסגנונות שונים. אני מודעת היטב לחשיבות העצומה שיש להעמקת התרבות בחברה הישראלית כחלק מהמאבק המתמשך שלה לערכים משותפים. אני מכירה את הצורך לעודד תרבות ויצירה בכל התחומים כדי להעשיר את המדינה. בשם הפלורליזם, התרבות תגיע לכל חלק המדינה - ירושלים, תל אביב, נצרת, רהט, שומרון, יהודה, נגב וגליל. בשם אותו פלורליזם לא אתן יד לפגיעה בתדמיתה של מדינת ישאל, בחיילי צה"ל ובמסורת שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית. אתן מקום של כבוד ליצירה.

 

"ישראל היא מדינה שוחרת ספורט. חשוב לעודד ספורט כבר מהגיל הצעיר. אני רואה חשיבות עצומה בעידוד הספורט במדינת ישראל. נחזק את הספורט בפריפריה לילדים ונוער. נקדם ספורט נכים וספורט תחרותי. בתחום ספורט הנשים הייתי רוצה לראות עוד יעל ארד, עוד שחר פאר, עוד אסתר רוט שחמורוב. הייתי רוצה שילדים יחליפו מדבקות גם של ספורטאיות.

 

"האתגר המיידי היא ההחלטה בפני פיפ"א להשעות את ישראל. השבוע אמורה להתקיים פגישה בין ראש הממשלה לביני ויו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. אין ספק שבלאטר (יו"ר פיפ"א, נ"ד) יסיר את ההחלטה המבישה. יש לעשות הפרדה בין ספורט לפוליטיקה".

גילה גמליאל ומיכל אורבך, היום ()
גילה גמליאל ומיכל אורבך, היום

בטקס נוסף שנערך היום נכנסה לתפקידה השרה גילה גמליאל, האחראית על האזרחים הוותיקים והשוויון. "תכלית מטרתו של המשרד הוא להוביל פרויקטים חברתיים לאזרחים הותיקים וזאת הייתה נקודת המוצא של השר לשעבר אורי אורבך ז"ל", אמרה גמליאל.

 

לאלמנה מיכל אורבך, שנכחה בטקס, אמרה השרה גמליאל: "כי עבודת הקודש בשינוי הגישה כלפי האזרחים הוותיקים, הכנסת החום האנושי לעבודה היומיומית וההומור שהיה חלק משמעותי מאופיו ועבודתו של אורי הם היסודות שעליהם אני מתחילה את עבודתי במשרד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:עפר מאיר
זו שנכנסת וזו שיוצאת. רגב ולימור לבנת, היום
צילום:עפר מאיר
מומלצים