שתף קטע נבחר

נציג מחוז ירושלים בליכוד לצד גדעון סער: "נתניהו לא מאשר בנייה"

ח"כ דוד אמסלם, האיש החזק של מפלגת השלטון בבירה, מצטרף לביקורת שהטיח שר הפנים לשעבר סער בנתניהו: "יש 700 יחידות דיור שמונחות על שולחן רה"מ אחרי ששר הביטחון חתם והוא לא חותם עליהן יותר משנה"

 

אתמול בירושלים (צילום: AP) (צילום: AP)
אתמול בירושלים(צילום: AP)

 

מתרחבת הביקורת בתוך הליכוד: יום לאחר ששר הפנים לשעבר גדעון סער תקף את בנימין נתניהו וטען במהלך נאום בבירה כי "בירושלים צריך לבנות, לא לדבר על בנייה", הביע הבוקר (יום ב') נציג מחוז ירושלים של הליכוד לכנסת, ח"כ דוד אמסלם, דברי מחאה דומים. "אני חושב שבירושלים כמעט לא בונים, זה לא רק בירושלים אלא בכל עוטף ירושלים כולל במעלה אדומים ובגבעת זאב. אני חושב שזה דבר חמור ביותר, הבנייה בירושלים זה הנושא הציוני הכי חשוב ולא יעלה על הדעת שממשלה לאומית לא בונה בירושלים".

 

בשיחה עם ynet ציין ח"כ אמסלם כי קיפאון הבנייה בבירה ובסביבתה לא נובע מסיבות מקצועיות או תכנוניות אלא בשל עניין פוליטי: "יש על שולחנו של ראש הממשלה מאות יחידות דיור לחתימתו והוא לא חותם. זו החלטה של ראש הממשלה. בסך הכול יש הליכים סטטוטוריים שמתקדמים בקצב כזה או אחר ואני מניח שזה נתקע בגלל שראש הממשלה או מישהו שם בחלונות הגבוהים לא נותן להתקדם עם הסיפור - זה ברור לחלוטין שבגלל סיבות של לכאורה לחצים בינלאומיים שלהערכתי בסוגיה של ירושלים לא רלוונטיים".

גדעון סער לצד גלעד ארדן אמש. מקבל תמיכה בליכוד ()
גדעון סער לצד גלעד ארדן אמש. מקבל תמיכה בליכוד

 

ח"כ אמסלם, שכיהן עד לאחרונה כיו"ר מועצת סניף הליכוד בירושלים, הבהיר עוד כי מדובר בבנייה במקומות שלכאורה אמורים להיות בלב הקונצנזוס, אך למרות זאת היא אינה מתקדמת. "אני לא מדבר עכשיו על בנייה בשועפט או בסילוואן. אני מדבר על בנייה בלב ירושלים: בגילה, ברמות, ברמת שלמה, בהר חומה, בגבעת המטוס. אני מדבר על לב לבה של ירושלים, במקומות שלא נתונים במחלוקת. על מעלה אדומים, לא על E1 אלא במרכז מעלה אדומים. יש 700 יחידות דיור שמונחות על שולחן ראש הממשלה אחרי ששר הביטחון חתם והוא לא חותם עליהן יותר משנה. אני לא מדבר על אדמות שנמצאות במחלוקת - אני מדבר על לב הבירה. אני לא מעלה על דעתי שמישהו היה מעז לא לבנות בוושינגטון או מרכז פריז או מרכז לונדון".

 

במהלך דברי הביקורת על ראש הממשלה אמש בעצרת בתום מצעד הדגלים המסורתי טען השר לשעבר סער כי הבנייה בירושלים לא מתבצעת בהיקפים משמעותיים ופנה לנתניהו: "אני קורא לראש הממשלה - דיבורים על בנייה זה לא מספיק, די לדבר - יש לבנות. בנייה בירושלים אינה צריכה להיות תגובה לאירוע או לפיגוע כזה או אחר. זו צריכה להיות שגרה. המאבק על ירושלים לא תם והשמירה על ירושלים היא הבנייה בירושלים".

 

"כשאתה לא בונה יש רגרסיה" 

ח"כ אמסלם הדגיש כי הוא מכיר היטב את תוכניות הבנייה בבירה שאינן מתקדמות משום שעבד במשך שנים בעיריית ירושלים, בין היתר בתפקיד מנהל אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) המתעסק באופן ישיר בנושאים תכנוניים. לדבריו, "אני מכיר כמעט כל תוכנית וכל אבן שפה ואני יודע מה נבנה בעבר ומה נבנה היום. ברמת שלמה יש 2,000 יחידות דיור שצריך לקדם, בגבעת המטוס מדובר גם כן באלפי יחידות דיור".

 

הח"כ הטרי הבהיר עוד: "אעלה את זה למוסדות הציבוריים, אעשה פעולות כאלה ואחרות בתוך סיעת הליכוד, זה לא סיפור של מחוז ירושלים אלא סיפור של עם ישראל. גם אם הייתי גר בדימונה הייתי חושב ככה. כשאתה לא בונה יש רגרסיה. העיר מזדקנת, העסק הולך אחורה, ויש לזה השלכות מרחיקות לכת. לכן אני כרגע חושב שבנושאים שבקונצנזוס לא צריך להתווכח. צריך לבנות - עזוב את הלחץ. כשאתה עוזב את הלחץ אנשים מבינים שאתה צודק ויורדים מהעניין. כשמבינים שאתה מהסס אז ממשיכים".

 

בהתייחסו ללחצים הבינלאומיים למניעת הבנייה בירושלים אמר אמסלם כי "לראש הממשלה יש בוודאי רצון גדול - אני מניח שבזווית שלו הוא יגיד שמה שרואים מכאן לא רואים משם ויש מצבים בינלאומיים קשים ולכן כרגע לא העת או צריך לבחון את זה ולנצל הזדמנויות וכו'. אני באופן אישי לא חושב ככה. אני אישית חושב שיש נושאים שלא שייכים להזדמנויות. זה בלב לבה של העשייה הציונית. כמו שלא מחפשים הזדמנויות לבנות בתל אביב או חלון מדיני לבנות בעפולה אז לא צריך לעשות זאת בירושלים על אחת כמה וכמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
סער
צילום: איתי בלומנטל
צילום: AFP
ריקוד הדגלים, אתמול בירושלים
צילום: AFP
צילום: עטא עווסאת
ח"כ דוד אמסלם
צילום: עטא עווסאת
מומלצים