שתף קטע נבחר

המחאה עזרה: הגננת מגן חצב לא תפוטר

הגננת מיכל שחר, הנעזרת בקביים, קיבלה היום הודעה על כך שהיא יכולה להמשיך לעבוד בגן, ובסוף שנה הבאה תאלץ לעבור שוב ועדה רפואית. "אנחנו נתמוך בה כמה שצריך עד שיהיה סוף לסיפור הזה", אומרת דנה דימנט, ממובילות מחאת ההורים

הורי גן חצב יכולים לטפוח לעצמם על השכם ולנשום לרווחה. היום (ב') הגננת מיכל שחר קיבלה מכתב הביתה בעקבות הוועדה הרפואית שעברה, ובו נכתב כי אין סיבה להפסיק את עבודתה.

 

הכול התחיל לפני חודשיים - הוחלט לפטר את הגננת מעבודתה מהגן לאחר שוועדה רפואית פסקה שמכיוון שהיא מסתייעת בקביים ולא יכולה לשבת על הרצפה, היא לא כשירה להיות גננת. ההורים יצאו למאבק, והוחלט שמיכל תמשיך את עבודתה עד להליך הערעור.

 

לפני מועד הוועדה הורי גן חצב יזמן המחאה ברשת ואליהם הצטרפו הורים רבים שהעלו תמונות עם שלטים וחולצות למען המשך עבודתה של מיכל. "אם היא לא חוזרת לגן אין גן!" אמרה דנה דימנט, אמא של דניאל ואחת ממובילות המחאה.

 

היא סיפרה על גננת מסורה ומקצועית. בנוסף, ראש עיריית רמת-השרון הודיעה שהיא תממן איש צוות נוסף לגן כדי שהגננת תישאר.

 

ועדה נוספת בעוד שנה

"הוועדה החליטה שמיכל תוכל להמשיך לעבוד ויצרפו לה איש צוות נוסף בשעות שהילדים בחצר", אומרת עו"ד יעל טישלר, המייצגת את מיכל שחר. "מדובר בהחלטה ראויה ומספקת אך כתבו לה שהיא תקפה עד סוף שנה הבאה. כלומר היא תצטרך לעבור שוב ועדה רפואית כדי שיבדקו את מצבה, וזה מעורר חשש".

 

היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

"ההתגייסות המלאה של ההורים והתקשורת היו שיעורי בית בשביל כולנו על כמה אנחנו מוכנים להיאבק עבור הערכים שאנחנו מאמינים בהם", אומרת עו"ד טישלר, ומוסיפה "אני מקווה שהמקרה הזה יהווה טריגר לשנות את ההוראות שתקנון שירות עובדי המדינה, על פיהן כל מעסיק יכול לעלות עובד לוועדה רפואית על פי שיקול דתו בלבד".

 

"פרצנו בבכי"

"מיכל הפיצה היום מייל לכל הורי הגן. היא התקשרה לספר לי ופשוט פרצנו בבכי", מספרת דנה דימנט. "הודתי לה שהיא לא נכנעה ולא התקפלה ללחצים שהופעלו עליה. "היא גרמה לנו לעסוק בחינוך ילדנו ממקום מאוד אותנטי ולהסביר לילדים מהן זכויות אדם. כשהבן שלי, בן שש, שמע את הבשורה הטובה הוא אמר שהטובים תמיד מנצחים".

 

לגבי החלטת משרד הבריאות לזמן את הגננת מיכל לוועדה נוספת בשנה הבאה, דימנט אומרת "אני אישית אגיע לוועדה ואתמוך בה, לא נעזוב אותה עד שיהיה סוף לסיפור הזה. יש לאזרחים כוח מאוד גדול להתאגד ולעשות שינוי בדרכי נועם. אנשים מרגישים מאוד מחוזקים מהסיפור הזה. החברה הישראלית מתחילה להתקדם והגיע הזמן שגם משרדי הממשלה יתקדמו בהתאם".

 

דימנט מסכמת את התקופה ואומרת "חבל לי שכל זה נעשה על הגב של מיכל, זה היה תהליך כואב ומאוד מיותר".

 

מאבק צודק

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מברך על ההחלטה אשר עולה בקנה אחד עם ההמלצה שהעברנו לוועדה הרפואית. מדובר בגננת מוערכת אשר נשמח להמשך העסקתה ובכוונתנו לסייע לה ככל שניתן".

 

אהוד רצאבי, יו"ר עמותת איל"ן, איגוד ישראלי לילדים נפגעים, הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה, בירך על ההחלטה: "השכל הישר ניצח. אני שמח עבור הגננת שניצחה במאבקה הצודק, ושמח לא פחות מכך שילדי הגן זכו לקבל מסר חינוכי ואזרחי חשוב אודות קבלת השונה והזדמנות שווה בחברה הישראלית.

 

"לפני מספר חודשים הובלתי מול משרד הכלכלה ביחד עם יו"ר ההסתדרות ויו"ר איגוד התעשיינים, את התקנה להרחבת העסקת אנשים עם מוגבלויות בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי, וכוונתנו הייתה להימנע בדיוק ממקרים כאלה. כולי תקווה שההסכם ייאכף במהירות האפשרית".

 

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום משפחתי
דנה דימנט: "למדנו שיעור טוב לחיים"
צילום: אלבום משפחתי
מומלצים