שתף קטע נבחר

בנט: פחות מגבירי מתמטיקה - איום אסטרטגי

שר החינוך החדש, ששנא כילד שיעורי לשון, התקבל בטקס במשרד בירושלים וסימן מטרות. "אני מאמין שישראל יכולה להוביל במתמטיקה ובמדעים", אמר בנט והבהיר: אהיה שר החינוך של כל ילדיי ישראל מכל העדות ומכל הדתות

 

יום ראשון במשרד החינוך. השר בנט בטקס בירושלים (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
יום ראשון במשרד החינוך. השר בנט בטקס בירושלים(צילום: ששון תירם)

יום ראשון במשרד החינוך לשר החדש: בצהריים (ג') התקיים טקס קבלת הפנים במשרד החינוך לשר הנכנס נפתלי בנט ובו השתתפו גם סגן השר החדש, ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה, מנכ"לית המשרד מיכל כהן, הנהלת המשרד ועובדיו.

 

מחר תתקיים בחינת הבגרות במתמטיקה, הבחינה שממנה חוששים רוב התלמידים, ובנט בחר להתייחס לאחת הבעיות במקצוע והיא מיעוט התלמידים שלומדים 5 יחידות. "הירידה במספר מסיימי 5 יחידות במתמטיקה היא איום אסטרטגי בעיניי על מדינת ישראל", אמר בנט. "אנחנו חייבים לטפל בזה בדחיפות. אני מאמין שישראל יכולה להוביל במתמטיקה ובמדעים".

 

השר הנכנס ציין בטקס כי בשבועות האחרונים כבר פתח במסע ובו נפגש עם מורים, תלמידים, הורים, מומחים, שרים ומנכ"לים לשעבר.

 

"אני מתכוון בחודשים הקרובים להמשיך במסע של הקשבה ולימוד המערכת גם בשטח", הבהיר בנט. "אני רוצה ללמוד מכל הדברים הטובים שעשו קודמיי בתפקיד ואני מתכוון להמשיך ביד יציבה את הדברים הנכונים שהם התחילו".

 

בנט סיפר גם על החוויות האישיות שלו בתור ילד ועל המקצוע השפה שלא אהב, אך המורה שלו לא ויתר וגרם לכך שהוא הצליח מאוד בבגרות בלשון. "הילד הזה ששנא את שיעורי הלשון נרגש היום להפוך לשר החינוך של מדינת ישראל", ציין בנט. "אני לא מפסיק להאמין במורים שעומדים מול ילדים, שכל אחד מהם נמצא בשלב בחיים שבו הוא סוער וגועש והמורה צריך לצלוח אוקיינוס חדש בשחייה, בידיים ותוך כדי שהוא צריך גם לחנך וגם לחייך".

 

"אני מאמין גדול במערכת החינוך", הוסיף בנט והבהיר שיהיה שר החינוך של כולם. "היום אמרתי לאשתי גילת שהפכנו למשפחה מרובת ילדים כי יחד איתכם אני צריך לטפל ביותר משני מיליון ילדים, מדתות שונות, מעדות שונות, ילדים עם נטיות שונות ואהבות שונות. אני שר החינוך של כל ילדי ישראל: יהודים, ערבים, דרוזים, בדואים, חילונים, חרדים ודתיים. כולם ילדיי. נשאף לכך שלכל ילד תהיה נקודת זינוק שווה, בין אם נולד ברעננה, קריית שמונה או רהט. אסור שלסיכויי ההצלחה של ילד בישראל יהיה קשר לכמה כסף יש להורים שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
שר החינוך החדש. נפתלי בנט
צילום: ששון תירם
מומלצים