שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלי להחתים דרכון: עמדות ביומטריות חדשות בנתב"ג
  17 עמדות שירות מהיר פועלות בנתב"ג לטובת בעלי דרכונים ביומטריים, שכבר לא צריכים לפגוש שום פקיד בכניסתם לארץ או בצאתם ממנה. במכונות הפיילוט של המעבר המהיר עברו מתחילת השנה 300 אלף נוסעים


  עמדות חדשות בנתב"ג (צילום: רשות האוכלוסין וההגירה)
  עמדות חדשות בנתב"ג(צילום: רשות האוכלוסין וההגירה)

  עמדות שירות מהיר חדשות לבעלי דרכון ביומטרי הושקו הבוקר (ד') בנמל התעופה בן גוריון. ברשות האוכלוסין וההגירה מקווים לשפר כך באופן ניכר את בהליך כניסתם של אזרחים ותיירים לישראל, שלא ייאלצו לעמוד עוד בתור לדלפקי השירות לצורך החתמת דרכונם בצורה ידנית.

   

  השימוש בדרכונים הביומטריים החל כבר באוגוסט 2014 בפיילוט ניסיוני. באותה העת הוצבו ארבע עמדות, שתיים בכניסה לישראל ושתיים ביציאה ממנה. סקר שביעות רצון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהוזמן על ידי רשות האוכלוסין וההגירה, הצביע על שביעות רצון גבוהה של משתמשי העמדות הביומטריות. "יותר מ-86% מהנשאלים היו מרוצים מהתהליך בכלל וממשך הזמן שהוא ארך", אמרו ברשות האוכלוסין וההגירה.

  השר שלום חונך את העמדות (צילום: רשות האוכלוסין וההגירה)
  השר שלום חונך את העמדות (צילום: רשות האוכלוסין וההגירה)
   

  בתחילת החודש הוצבו 13 עמדות חדשות, בהן גם כאלה הנגישות לבעלי מוגבלויות, עמדות נמוכות לנמוכי קומה ועמדות המיועדות לילדים. מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון בן עמי, בירך על הצבת העמדות ואמר: "זהו נדבך נוסף במכלול פעולות שאנו מקדמים לשיפור השירות לציבור. העמדות מוכיחות את עצמן יום יום הן בשירות לציבור הישראלי והן בשירות לציבור התיירים".

   

  מתחילת השנה הנוכחית עברו בארבע מכונות הפיילוט במעברי השירות המהיר 300 אלף נוסעים, שליש מהם תיירים. 

   

  בנמל התעופה בן גוריון נערך טקס בהשתתפות בכירי רשות שדות התעופה ורשות האוכלוסין וההגירה. שר הפנים החדש והמשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, התחייב לפעול לשיפור השירות בכניסה לישראל. "הצבת העמדות החדשות המאפשרות מעבר מהיר ופשוט של נוסעים בעלי דרכון ביומטרי, מציבה אותנו בשורה אחת עם נותני שירות בינלאומיים", אמר. "העובדה שהפעלתן המלאה החלה ביומי הראשון בתפקיד היא אך סמלית ותואמת לחלוטין את חזוני להובלת שירות איכותי, מקצועי ויעיל", אמר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בלי להחתים דרכון: עמדות ביומטריות חדשות בנתב"ג "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים