שתף קטע נבחר

גרשון מסיקה - עד מדינה בפרשת השחיתות

5 חודשים לאחר שהתפוצצה הפרשה שעירבה פוליטיקאים, בכירים ממשרדי ממשלה וראשי מועצות מקומיות, נודע ל-ynet כי ראש מועצת שומרון שנחקר, חתם על עסקת עד מדינה וצפוי להתפטר מתפקידו. הוא חשף לחוקרים את שיטת העברת הכספים והתמורה שניתנה עבורם

 

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה(צילום: מוטי קמחי)

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שנחקר בפרשת השחיתות, צפוי להתפטר מתפקידו לאחר שחתם על עסקת עד מדינה. הפרשה התפוצצה לפני כחמישה חודשים, ועשרות אישים בכירים ממשרדי ממשלה וממועצות מקומיות נחשדו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים באמצעות העברות כספים לעמותות וארגונים שונים.

 

מסיקה, שהיה רק אחד מכמה ראשי רשויות שנחקרו בפרשה, סיפר לחוקרים על שיטת העברת הכספים והתמורה שניתנה בעבורם לאותם נבחרי ציבור ועובדי ציבור. מסיקה מתכוון להוציא במהלך היום מכתב לשר הפנים, מנכ״ל משרד הפנים, מזכיר המועצה ולגורמים נוספים בה הוא יודיע כי החליט להשעות את עצמו, עד להודעה אחרת, מהמשך הטיפול בענייני המועצה. בשלב זה מבהיר מסיקה כי הוא אינו מתכוון להתפטר מתפקידו. השעייתו תיכנס לתוקף באופן מיידי.

 

יש לציין כי לכל אורך התקופה בה מתנהלת החקירה בעניינו של מסיקה הקפידה המשטרה להצהיר שהוא אינו חשוד שלקח כספים לכיסו, אלא שפעל למען השומרון. את מקומו ואת סמכויותיו כראש מועצה יקבל יוסי דגן, שיכהן כראש המועצה בפועל.

   

בפרשה היו מעורבים גם בכירים ממפלגת ישראל ביתנו, בהם סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, שלבסוף גם לא התמודדה בבחירות האחרונות לכנסת. מסיקה, כאמור, חתם על עסקת עד מדינה, ואמור להתפטר בקרוב מתפקידו הציבורי.

סיפר על שיטת העברת הכספים. מסיקה (מימין) (צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות") (צילום: שאול גולן
סיפר על שיטת העברת הכספים. מסיקה (מימין)(צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות")

לפני חודש סיפר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, כי בפרשה גויסו שישה עדי מדינה. "אני לא זוכר תיקים עם כמות כזו של עדי מדינה. כנראה שיש שם ראיות", אמר דנינו.

 

"אני מעריך שנסיים את החקירה לקראת אמצע או סוף חודש מאי ונעביר את התיק עם המלצותינו. הגענו להרבה מאוד חשדות בתחום השוחד וגניבת כספי ציבור", אמר דנינו והתייחס לכינוי שזכתה הפרשה כ"פרשת ישראל ביתנו". "זו לא פרשת ישראל ביתנו אלא פרשת 242. יש שם חשודים לא רק ממפלגת ישראל ביתנו".

 

במקביל, ארבעה ח"כים, שאינם מישראל ביתנו, היו אמורים להיות מזומנים לחקירה לאחר הבחירות בחשד שהעבירו כספים ציבוריים למקורביהם. במשרד המשפטים החליטו לדחות את זימונם עקב הבחירות, אך הם טרם נחקרו אף שחלפו כבר חודשיים מאז יום הבוחר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עד מדינה שביעי במספר. גרשון מסיקה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים