שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הואשם בהפרעה לשוטר וזוכה: "מותר להעיר"
  תושב בית שמש העיר לשוטר שרשם דו"ח חניה, שבתגובה איים עליו עם אקדח טייזר ועצר אותו. השופט זיכה אותו: הם יכלו להתנהג באופן הולם יותר
  מותר להעיר גם לשוטר: זו המסקנה שעולה מהחלטת שופט בית משפט השלום ירון מינטקביץ' שזיכה בשבוע שעבר גבר בשנות ה-50 לחייו מבית שמש, שהואשם בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו רק משום שהעיר לו.

   

  עוד בחדשות:

  הותר לפרסום: ריקו שירזי חשוד שניסה לחסל את אסי אבוטבול

  נהג איבד שליטה באילת - אב ובתו נפצעו קשה

   

  המקרה אירע בחודש ינואר האחרון. האזרח הבחין בשוטר שרושם דו"ח חניה לרכב שאינו שייך לו ואמר לשוטר שכלי הרכב חונה כדין. בהכרעת הדין צוין כי השוטר ביקש מהנאשם לעזוב את המקום, אך לאחר שסירב, הודיע לו השוטר על מעצרו.

   

  השוטר גם טען כי הנאשם התנגד למעצר ואז נאלץ לאיים עליו באמצעות אקדח טייזר כדי לעצור אותו. בחיפוש שנערך על גופו של הנאשם נמצאה סכין חיתוך בעל להב מתקבע ובנוסף לאישום בגין הפרעה לשוטר התווסף גם סעיף אישום בגין החזקת סכין.

   

  בדיון בבית המשפט דמו עדויות השוטר והנאשם זו לזו, אולם המחלוקת בין הצדדים הייתה אם מעשי הנאשם אכן מהווים עבירה פלילית. השוטר הדגיש בעדותו כי הנאשם הרים עליו את קולו והתנגד למעצר. מנגד, האזרח, שיוצג על-ידי עו"ד שי ויזלברג מהסנגוריה הציבורית, הבהיר כי הסכין שנמצאה עליו שימשה אותו לחיתוך גדר ביתו קודם לכן והייתה אצלו בהיסח הדעת.

   

  השופט מינטקביץ' זיכה את הנאשם והיה נחרץ בהחלטתו. "לא ניתן לומר שפנייה של אזרח לשוטר מהווה הפרעה המצדיקה מתן הוראת פינוי מהמקום. תגובתו של השוטר, שהרים את קולו על הנאשם, גררה תגובה דומה מצד הנאשם. שניהם היו יכולים להתנהג באופן הולם יותר".

   

  השופט הדגיש כי גרם הרמת קול על שוטר אינה מהווה הפרעה ובטח לא מצדיקה מעצר. "לאור זאת, לא הייתה כל סיבה למעצרו של הנאשם ועל כן לא ראיתי כי התנגדותו למעצר יכולה להיות עבירה", כתב השופט בהכרעת הדין. "התנגדות למעצר שאינו כדין אינה יכולה להיות עבירה, במיוחד כשמדובר בהתנהגות פסיבית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים