שתף קטע נבחר

מנכ"ל חדש למשרד רה"מ: "יגביר את התחרות"

אלי גרונר, ששימש כציר הכלכלי בוושינגטון וכבכיר בחברת הייעוץ מקינזי, יחליף את הראל לוקר. נתניהו: "יסייע בקידום הרפורמות ובקיצוץ הבירוקרטיה"

 

המנכ"ל החדש, אלי גרונר. נתניהו: "תפקיד משמעותי לקידום המשק" ()
המנכ"ל החדש, אלי גרונר. נתניהו: "תפקיד משמעותי לקידום המשק"

מנכ"ל חדש למשרד ראש הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את אלי גרונר לתפקיד מנכ"ל המשרד, במקומו של הראל לוקר שהודיע לאחרונה על סיום תפקידו.

 

בהודעה הרשמית שפורסמה היום (ה') נאמר כי לגרונר ניסיון עשיר בסקטור הציבורי והפרטי - בשנים האחרונות הוא שירת כציר הכלכלי בוושינגטון וקודם לכן היה בכיר בחברת הייעוץ האסטרטגי הבינלאומית מקינזי והוביל פרויקטים עבור החברות המובילות בארצות הברית, באירופה ובישראל.

 

"ניסיונו העשיר של גרונר בתפקידים הרבים שמילא, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, מביא אותי לבחור בו לתפקיד המשמעותי לקידום המשק בישראל", אמר נתניהו על המנכ"ל החדש שלו. "אלי יסייע לי בקידום הרפורמות הרבות שאנו מתכננים, בהגברת התחרות במשק, בקיצוץ הבירוקרטיה, בייעול המנגנון הממשלתי בשיתוף הפעולה עם המגזר הפרטי, ובפיתוח מנועי צמיחה הייחודיים למשק הישראלי".

 

גרונר בן 44, נשוי ואב לחמישה ילדים, הוא בוגר אוניברסיטת בר אילן ויש לו תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת NYU. הוא שירת כלוחם בצנחנים, ועשה שירות מילואים במלחמת לבנון השנייה.

 

 

המנכ"ל היוצא, הראל לוקר. ביקש לסיים את תפקידו בתום שלוש שנים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
המנכ"ל היוצא, הראל לוקר. ביקש לסיים את תפקידו בתום שלוש שנים(צילום: עידו ארז)

עד השנה שעברה שימש גרונר בתפקיד הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון. הוא היה אחראי מטעם מדינת ישראל על הממשקים הכלכליים בין ישראל לארצות הברית ועבד מול משרד האוצר האמריקני, מול משרד האנרגיה האמריקני וגופים פיננסיים רבים נוספים.

 

גרונר יחליף בתפקיד את המנכ״ל היוצא הראל לוקר, אשר כיהן בתפקיד בשלוש וחצי השנים האחרונות. לוקר הגיע לשירות הציבורי מהמגזר העסקי ומונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו למנכ"ל משרדו בסוף 2011. במסגרת תפקידו ניהל את עבודת המטה של הממשלה בנושאים הכלכליים-חברתיים, ופעל בנושאים אלה כאיש הביצוע של נתניהו מול שרי ומשרדי הממשלה, ראשי רשויות, משקיעים זרים והמגזר העסקי. לוקר פעל ליצירת מנועי צמיחה, פיתוח הפריפריה וקידום רפורמות כלל משקיות. כמנכ"ל משרד ראש הממשלה היווה לוקר כתובת לבוררות, גישור והסרת חסמים בעבודת הממשלה.

 

בחודש נובמבר האחרון ביקש לוקר מראש הממשלה לסיים את תפקידו, בתום שלוש שנים. עם הקדמת הבחירות וקבלת האחריות על שמונה משרדים כלכליים, ביקש ראש הממשלה מלוקר להישאר עד לאחר הבחירות. בחודשים שחלפו מאז הספיק לוקר להוביל שורה של מהלכים ובראשם - פתרון המחלוקת בין משרדי האוצר והביטחון, שתאפשר את המשך מעבר בסיסי צה"ל לדרום, כולל התוכנית לפינוי מחנות צה"ל מאזורי הביקוש שיאפשרו בנייה של 60,000 יח"ד.

 

כמו כן לוקר היה מעורב באישור תזכיר חוק המזומן, סיכום תזכיר "חוק רפורמת הקורנפלקס" והתאמת שיטת יבוא המזון הרגיל לישראל, סיכום מתווה העלאת שכר המינימום מול ההסתדרות והתאחדות התעשיינים, ובהחלטת הממשלה למנגנון קצובת הכהונה לסגל הבכיר בשירות המדינה (קדנציות ורוטציות). בתקופה זו הוקמה רשות הסייבר ואושרו תוכניות חדשות בהיקף של מיליארדי שקלים לקליטת עלייה ולפיתוח כלכלי-חברתי במגזר הדרוזי-צ'רקסי ובמגזרי המיעוטים. בד בבד פעל לוקר בשם ראש הממשלה בניהול העניינים השוטפים של שמונת משרדי הממשלה שבאחריותו מול הדרגים המקצועיים בהם שימש ראש הממשלה כשר בפועל, ובפרט משרד האוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים