שתף קטע נבחר

משולש פיצה חשף את זהות רוצח המיליונרים

ארה"ב סוערת בעקבות רצח של משפחה ועוזרת בית שנלקחו כבני ערובה במהלך שוד של אחוזתם בשכונה אמידה בוושינגטון. החקירה הגיעה למבוי סתום, עד שהתגלתה שארית פיצה שהרוצח השאיר בזירה. "הוא לבש כפפות, אבל שכח שהוא משאיר עקבות גנטיות ברוק". לאחר מצוד הוא נעצר

בית המשפחה שבו אירע הרצח, משמאל: החשוד במעשה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית המשפחה שבו אירע הרצח, משמאל: החשוד במעשה(צילום: AFP)

בתום מצוד הצליחה המשטרה בארצות-הברית לעצור חשוד במעורבות ברצח שלושה בני משפחה ועוזרת בית, באחוזה מפוארת בשכונה יוקרתית בבירה וושינגטון. הרצח האכזרי אירע לפני תשעה ימים, אך רק לאחרונה חלה תפנית בחקירה. מה הוביל את השוטרים לחשוד? שרידי דנ"א שנמצאו על משולש פיצה שהשאיר מאחוריו בזירת הפשע.

 

העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח הלילה (ו') כי בדיקות גנטיות שבוצעו על שאריות רוק שנמצאו בקצוות חתיכת פיצה ("החלק הקשה") הובילו לזיהוי חשוד ברצח. אב הבית, המיליונר סאבס סבופולוס (46), רעייתו איימי סבופולוס (47), בנם בן ה-10 פיליפ ועוזרת הבית ורליסיה פיגרו (57) הוחזקו כבני ערובה בבית בצפון מערב וושינגטון משעות הלילה עד הבוקר למחרת. החשוד רצח את הארבעה במקום, הצית את הבית כשבתוכו הגופות ונמלט מהזירה. 

 

עיתונאים מחוץ לבית משפחת סבופולוס. הרצח זעזע את השכונה השלווה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עיתונאים מחוץ לבית משפחת סבופולוס. הרצח זעזע את השכונה השלווה(צילום: AFP)

תמונת החשוד במעשה שפירסמה משטרת וושינגטון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
תמונת החשוד במעשה שפירסמה משטרת וושינגטון(צילום: AFP)

מהחקירה של המשטרה עולה כי מדובר בשוד שהסתיים ברצח. ה"וושינגטון פוסט" דיווח שהעוזר האישי של סבופולוס הגיע לבית המשפחה עם חבילה שבתוכה 40 אלף דולרים במזומן בבוקר שאחרי ליל הפריצה, ב-14 במאי. למשלוח הכספי קדמו שיחות טלפוניות שקיים אב המשפחה עם הבנק שלו, עם רואה החשבון שלו ועם עוזרו האישי. לפי פירוט השיחות, סבופולוס קיים את שיחתו האחרונה בשעה 11:54 בבוקר.

 

למרות השריפה המקומית בבית, השוטרים הצליחו לאסוף ראיות מהזירה - כולל תיעוד ממצלמת אבטחה וכן דגימות דנ"א.

הצלבת המידע עם מאגרי המשטרה חשפה את זהות החשוד: דרון דיילון ווינט. גורם משטרתי מסר שהחשוד ככל הנראה אכל את הפיצה עם כפפות, במחשבה שכך לא ישאיר טביעות אצבע, אך שכח שניתן לאסוף חומר גנטי משאריות רוק. "סביר להניח שמצאו סימני נשיכה בקצה הקשה של הפיצה", העריך חוקר מז"פ אמריקני, "וברוק יש הרבה מידע גנטי".

 

השלב הבא בחקירה, לגלות מתי הושארה דגימת הרוק בפיצה, פוצח בקלות. החוקרים גילו ששליח של חברת דומינוס העביר לבית משלוח של פיצה בליל הפשע. 

 

אב המשפחה שנרצח היה מנכ"ל של חברת בנייה שעוסקת במיזמים גדולים. הרצח שלו עם בני משפחתו בתוך אחוזתו, עורר בהלה רבה בקרב תושבי שכונת "וודלי פארק" היוקרתית. הבית של משפחת סאבופולוס ממוקם ליד מעונו הרשמי של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
החשוד ברצח המיליונר ומשפחתו
צילום: AFP
מומלצים