שתף קטע נבחר

האח המסתורי של קים שנצפה רק במופעי קלפטון

קים ג'ונג צ'ול הוא אחיו הגדול של שליט צפון קוריאה, אבל נושל מהירושה כי אביהם ראה בו "ילדה קטנה". בשנים האחרונות נראה רק במופעים של אריק קלפטון. השבוע זה קרה שוב

קים ג'ונג צ'ול כפי שתועד על-ידי עיתונאים יפנים ()
קים ג'ונג צ'ול כפי שתועד על-ידי עיתונאים יפנים

עיתונאים יפנים נתקלו השבוע באופן נדיר בלונדון בקים ג'ונג צ'ול, אחיו הגדול של שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, שלפי עדויות של מקורבים לשושלת קים איבד את מקומו בתור לרשת את השלטון מאביהם של השניים קים ג'ונג איל משום שזה טען שהוא "מתנהג כמו ילדה קטנה".

 

זו הפעם הראשונה שקים ג'ונג צ'ול נראה בציבור מאז ספטמבר 2011, וכמו אז גם הפעם הוא נצפה בדרכו למופע של הזמר אריק קלפטון, שהוא מעריץ מושבע שלו זה שנים. בפעם הקודמת, לפני כמעט ארבע שנים, הוא נצפה במופע של קלפטון בסינגפור. אנשים שצפו בהופעה של קלפטון השבוע סיפרו כי קים ג'ונג צ'ול נראה מוחא כפיים בהתלהבות ושר במלוא הגרון.

השליט קים. לא ברור מה טיב היחסים ביניהם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השליט קים. לא ברור מה טיב היחסים ביניהם(צילום: רויטרס)

העיתונאים שנתקלו בקים ג'ונג צ'ול, בן 33, ניסו לשאול אותו שאלות על יחסיו עם אחיו הצעיר (שגילו המדויק אינו ידוע ושעלה לשלטון בצפון קוריאה בסוף 2011, עם מות אביהם), אבל הוא סירב להשיב. הוא לא הסכים להתייחס כמובן גם לשאלות על היציבות הפוליטית בצפון קוריאה, על רקע הדיווחים על גל הוצאות להורג של בכירי ממשל.

 

את קים האח ליווה להופעה שגריר צפון קוריאה בבריטניה. כמו במקרה של אחיו, לא הרבה פרטים ידועים על קים ג'ונג צ'ול, אבל מה שכן ידוע הוא שהוא התחנך בשוויץ ושהוא מדבר אנגלית מצוין. גם הוא עבד לפחות בעבר בשירות השלטון הצפון-קוריאני.

קלפטון, יש לך מעריץ מפוקפק (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
קלפטון, יש לך מעריץ מפוקפק(צילום: gettyimages)

רק אתמול דווח כי קים ג'ונג און ממשיך במסע הטיהורים שבו החל לאחרונה: כלי תקשורת במערב מדווחים כי הרודן של צפון קוריאה הוציא לאחרונה להורג

שורה של בכירי ממשל, אחרי שלא מילאו את הוראתו להגדיל את קצבת האורז המועברת לחיילי הצבא. לפי הדיווחים, בין המוצאים להורג גם סגן שר הכוחות המזוינים, סו הונג צ'אן, וכמה ממקורביו, שהואשמו באי מילוי פקודות.

 

הדיווח הזה מגיע רק שבוע אחרי שנודע כי שר ההגנה של צפון קוריאה הואשם בבגידה והוצא להורג על ידי כיתת יורים, אחרי שנמנם במהלך אירוע צבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתפס בעדשה. קים ג'ונג צ'ול דובר אנגלית שוטפת
מומלצים