שתף קטע נבחר

ג'רבי: "מה שקרה במרוקו זו בושה"

הג'ודוקא רתחה לקראת חזרת המשלחת לישראל: "אני מתביישת לחכות 8 שעות בשדה התעופה, אני מתביישת לשמוע את קריאות הבוז לחבריי לקבוצה שרוצים שנפסיד"

זה רק ספורט. משלחת ישראל למאסטרס הג'ודו במרוקו מנסה להתאושש מהצרות שעברו עליה בימים האחרונים, עם העיכוב בשדה התעופה, בעיות האבטחה והאווירה העוינת. הלילה (א') היא תעשה את הדרך חזרה לארץ, ואנשיה מדגישים שלמרות הכל היה חשוב לצאת לתחרות הגדולה, אליה הגיעו 16 הספורטאים הטובים בעולם בכל משקל והעניקה ניקוד רב למשחקים האולימפיים בריו.

 

"מה שקרה במרוקו זו בושה", כתבה ירדן ג'רבי על מה שעברה. "כישראלית אני מתביישת לחכות 8 שעות בשדה התעופה, אני מתביישת לשמוע את קריאות הבוז לחבריי לקבוצה שרוצים שנפסיד. וזה למה? כי אנחנו ישראלים. באנו לספורט, ספורט טהור, ללא פוליטיקה. זו מבוכה למרוקו ולמארגנים. אני מקווה שישראלים, ולא אף אחד אחר לצורך העניין, יחוו התנהגות כזו שוב. זה נגד ספורט באופן כללי, וג'ודו בפרט".

 

ירדן ג'רבי. תחרות מכעיסה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ירדן ג'רבי. תחרות מכעיסה(צילום: אורן אהרוני)

 

גם הכרוז הספרדי של איגוד הג'ודו העולמי, לואיס גונסאלו טורס, לא אהב  את היחס לו זכו הישראלים. טורס סיפר ל-ynet ספורט על האווירה: "היה עצוב לראות ולשמוע את זה. אני מסתובב בהרבה מקומות בעולם ולא נתקלתי עד היום במצב כזה. בספורט צריכים לשמוע קריאות עידוד ולא 'אנחנו נהרוג אתכם', כל זה לפני ילדים קטנים.

 

"מישהו צריך להזכיר למרוקאים שאין עבר או הווה ללא יהודים. אנשי עסקים, אמנים, רופאים, מסעדנים ואפילו המיעיץ למלך הוא יהודי. כמו כן, אנשי הספורט אינם אחראים לכל מה שהממשלה שלהם עושה עכשיו או בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ירדן ג'רבי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים