שתף קטע נבחר

ליברמן: הכנסת משותקת. הרצוג: כיסאות מוזיקליים

ראשי סיעות האופוזיציה תקפו את נתניהו בישיבות הסיעות. יו"ר ישראל ביתנו על העימות עם ארה"ב: "לא לחפש התנגשות תקשורתית". יו"ר העבודה: "ביבי בישל דייסה ומביא אותה לאישור הכנסת"

הרצוג. "ביבי בישל דייסה" (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
הרצוג. "ביבי בישל דייסה"(צילום: דוברות הכנסת)

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שוב מנצל את ישיבת הסיעה כדי לתקוף את שותפו למפלגה ולקואליציה עד לא מכבר - ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מינויים הם לא תחליף למדיניות", אמר ליברמן על החלטת נתניהו לפטר את מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שיטרית ולמנות את דורי גולד במקומו. בנוסף, הוא עקץ את נתניהו, ולאחר שזה הודה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר ליברמן כי "עדיף ללבן את חילוקי הדעות בחדרים סגורים, ולא לחפש התנגשות תקשורתית".

 

בנוסף תקף ליברמן גם את הנעשה בבית המחוקקים: "גם מה שקורה פה בכנסת ובוועדות לא ברור. למעשה הכנסת משותקת. פעם ראשונה למיטב זיכרוני שלוועדת חוץ וביטחון אין ראש והיא לא מתפקדת. מאז שיריב לוין מונה לשר אי-אפשר לכנס את ועדת חוץ וביטחון. חוסר הבנה וחוסר תפקוד של הקואליציה הנוכחית".

 

 

זמן קצר לפני כן תקף יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג את ראש הממשלה נתניהו על פיצול סמכויות השרים בממשלתו. "זה מופע כיסאות מוזיקליים", אמר הרצוג בפתח ישיבת הסיעה. "ביבי בישל דייסה ומביא אותה לאישור הכנסת. לאלקין סמכויות ותקציבים מגלנט, לארדן מאלקין, לכחלון, גם מאלקין, לסילבן מחוטובלי, לשר החלל משר הכוכבים, לשר התקשורת מהשר המיוחד לענייני סמסים... ולבגין, לבגין כלום לא נשאר".

 

עוד אמר הרצוג כי "הקואליציה הזו עוד לא התחילה לפעול וכבר ברור שכדי לשרוד יש פה צורך בהתפתלויות ותרגילי הישרדות בלתי אפשריים. לשר כחלון ידידי אני אומר: משה, בשביל ארגז הכלים אתה לא צריך לתת יד להריסת בית המלאכה כולו. האחריות שלך לעם ולמדינה מחייבת אותך להיות השר שיעצור את מסע ההרס של נתניהו. אדוני ראש הממשלה, זה מפרק את המדינה - אתה יוצר ממשלת פירוק לאומי. ממשלת פיצול ובלגן".

 

 

יו"ר האופוזיציה הוסיף וקרא לחבריו בקואליציה, "קחו אחריות. הקשיבו לתחושת השליחות האישית והציבורית שלכם. אל תתנו יד למהלכים שיפגעו במשילות, יגזלו עוד כספים מהגליל והנגב, ממערכות החינוך והבריאות ויהפכו את הפוליטיקה והמנהיגות למושמצים ושנואים עוד יותר ממה שהם היום.

לאזרחי ישראל מגיע יותר מקרקס נתניהו המתנהל על חשבונם".

 

ח"כ ציפי לבני נשאה דברים לאחר הרצוג ואמרה: "היום קרו שני דברים שהם נראים כמו עניינים אישיים אבל הם מעידים על כוונותיו ועל דרך התנהלותו של נתניהו. פיטוריו של מנכ"ל משרד החוץ זו בהחלט זכותו של רה"מ שמכהן כשר החוץ, אבל זכותנו וחובתנו להזכיר שהמסמך האחרון שהניח אותו מנכ"ל משרד – שהוא עובד משרד החוץ – על השולחן הייתה בעצם אזהרה בדבר הנזק שעלול להיגרם למדינת ישראל בעקבות מדיניותה של ממשלת נתניהו.

 

"במקביל הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים על התפטרותו. על הדרך גם מי שהייתה אמורה לנהל את רשות הבריאות אסתר דומינסיוני הודיעה על התפטרותה כי הוחלט לבטל את הרשות הזאת ומדובר באותה תופעה - עובדי ציבור, בעיקר השניים הראשונים שהעזו לומר את דעתם המקצועית ששומרת על האינטרס הציבורי, התנגדו לעמדת רה"מ ונאלצו לעזוב את תפקידם. גם כאן וגם כאן נתניהו מעדיף להחליף את השליח במקום להתמודד עם הבשורה ועם המציאות וזאת עוד סיבה שצריך להחליף אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אביגדור ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים