שתף קטע נבחר

למרות ההבטחה לברקת, אלקין מונה לשר לענייני ירושלים

השר שאיבד את המשרד לעניינים אסטרטגיים לארדן קיבל מנתניהו פיצוי, אלא שמי שנפגע הפעם הוא ראש עיריית ירושלים שהובטח לו כי לא ימונה שר למשרד. ובינתיים, הקואליציה מתחילה לעבוד ואישרה תקציב דו-שנתי בקריאה ראשונה

אלקין עם ראש הממשלה נתניהו, אתמול במליאה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אלקין עם ראש הממשלה נתניהו, אתמול במליאה(צילום: גיל יוחנן)

נמשכת העברת התיקים מיד ליד בממשלה: השר לקליטת עלייה זאב אלקין, שאיבד את התיק לעניינים אסטרטגיים לשר גלעד ארדן, ימונה לעמוד בראש המשרד לענייני ירושלים. המינוי ייעשה אף שראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח במהלך מערכת הבחירות לראש עיריי ירושלים ניר ברקת כי לא ימונה שר למשרד והנושאים ירוכזו על ידי נתניהו עצמו.

 

עוד בחדשות:

 

גורמים בליכוד הסבירו כי ההבטחה של נתניהו נגעה בעיקר לכך שהתיק לא יימסר למי מהשותפות הקואליציוניות, ובפרט ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שביקש אותו. למרות זאת, זומן ברקת לפגישה אצל נתניהו שעירב אותו במהלך ומסר את המינוי לאלקין רק לאחר שבין השלושה הושגו הסכמות בנוגע לאופן ההתנהלות במשרד, בעיקר בסוגיות שבמחלוקת.

 

עוד לפני שנמסר לו התיק לענייני ירושלים הבהיר אלקין במהלך היום למקורביו כי אם לא יימצא פתרון בעניינו הוא מוכן לחזור ולכהן כחבר כנסת ולהישאר מחוץ לממשלה. לאורך היום אלקין אמנם לא איים כי ייעדר מהמליאה בהצבעות חשובות, אולם אמר כי בנושאים מסוימים "יתנהג כמו שר שפוטר".

 

עד השעות המאוחרות של הלילה עוד ניסה נתניהו למצוא פתרון בין ההבטחה שניתנה אז לברקת לבין בקשתו של אלקין, ובין היתר הוסכם שנתניהו יכריע בעניינים שיעמדו במחלוקת בין השניים.

 

וברקע כל זה, הקואליציה הצרה ממשיכה לעשות את עבודתה. בדיון שנמשך אל תוך הלילה אישרה מליאת הכנסת בהצבעה שמית ובקריאה ראשונה את הצעת חוק-יסוד: תקציב המדינה. 57 ח"כים תמכו בהצעה לעומת 55 שהתנגדו, והיא תועבר לוועדת הכספים להכנתה לקריאה שנייה ושלישית.

 

על פי ההצעה, שעברה כהוראת שעה חוק התקציב לשנים 2015 ו-2016, יהיה תקציב דו-שנתי ויוארך המועד האפשרי לאישור התקציב במקום 100 ימים ממועד כינון הממשלה, ל-175 ימים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים