שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השקעה בקפריסין: מדריך מסים מעבר לים
  שוקלים להשקיע מעבר לים? מערכת המס בקפריסין אטרקטיבית וידידותית ומאפשרת גמישות בתכנוני מס בינלאומיים. מדריך

  קפריסין נמצאת במרחק של פחות משעה טיסה מישראל, ויש בה הזדמנויות השקעה רבות ומגוונות לרבות נדל"ן, הייטק ותיירות מרפא. בנוסף לאפשרויות ההשקעה המעניינות, גם מערכת המס המקומית מטיבה עם המשקיעים.

   

  • סוכן ביטוח "שכח" לדווח על הכנסות במיליונים

   

  בין אם החלטתם להשקיע ישירות בקפריסין, ובין אם בכוונתכם להשתמש בחברה תושבת קפריסין לצורך ביצוע השקעות במדינות אחרות, תוכלו ליהנות מיתרונות רבים, ובין היתר:

   

  קפריסין חברה באיחוד האירופי, כך שניתן לנצל הוראות שונות בדירקטיבות של האיחוד לטובת העסק שלכם.

   

  קפריסין מהווה יעד פוטנציאלי להשקעות, נדל"ן, עסקים וגז טבעי. קיים גם פוטנציאל מדהים בתחום "תיירות המרפא", לאור חברותה של קפריסין באיחוד האירופי, בשילוב עם הקרבה לישראל.

   

  אם אתם משקיעים בקפריסין, תוכלו בתנאים מסוימים לקבל אישור תושבות, ואף פספורט קפריסאי המעניק לכם יתרון אדיר באיחוד האירופי, ובמקומות נוספים בעולם, כמפורט בהמשך.

   

  קפריסין היא יעד אטרקטיבי להקמת חברות מקומיות לצורך פעילות בינלאומית מבחינת יתרונות מערכת המס שם, כמפורט להלן.

   

  מהן יתרונות המיסוי בקפריסין?

  להלן תיאור קצר של יתרונות מערכת המס בקפריסין:

   

  בקפריסין מס החברות הוא בשיעור של 12.5%, מהנמוכים ביותר במדינות ה-OECD;

   

  רווח הון ממכירת מניות בעיקרון פטור ממס (למעט רווח הנובע ממכירת מניות חברה בעלת נדל"ן בקפריסין).

   

  תשלום דיבידנד לבעלי מניות שהינם תושבים זרים אינו כפוף לניכוי מס במקור בקפריסין;

   

  חברות קפריסאיות נהנות מאמנות למניעת כפל מס עליהן חתומה קפריסין;

   

  רשות מיסים יעילה ונחה למשקיעים;

   

  קפריסין חתומה על אמנות רבות למניעת כפל מס (כ-50 אמנות) דבר המפחית משמעותית את ניכויי המס במקור על דיבידנדים, ריבית ותמלוגים המשולמים לחברה קפריסאית. הממשלה בקפריסין מתכוונת לחתום על 40 אמנות מס נוספות בשנים הבאות.

   

  חברות קפריסאיות נהנות מהקלות מס הקבועות בדירקטיבות של האיחוד, כגון פטור מניכוי במקור בעת תשלום דיבידנדים בין חברות המאוגדות במדינות האיחוד.

   

  האם קיימים תכנוני מס עבור ישראלים?

  אחד מתכנוני המס הנפוצים ביותר הוא הקמת חברה קפריסאית, וזאת לצורך קיום פעילויות עסקית. משקיעים ישראליים המבקשים להשקיע, לדוגמא, בנדל"ן באירופה, יכולים לעשות שימוש בחברת אחזקה תושבת קפריסין וליהנות ממשטר מס מיוחד.

   

  שימוש בחברה תושבת קפריסין כחברת החזקות של חברות באירופה, יכולה לאפשר ניוד כספים בתוך חברות הקבוצה ללא חבות נוספת במס, וכן משיכת הכספים לישראל ללא חבות בניכוי מס במקור בקפריסין. יתרון המס מהשקעה באמצעות חברה קפריסאית נובע משילוב של מערכת המיסוי הקפריסאית - בעיקר משטר מיוחד של פטור השתתפות עם הדירקטיבות האירופאיות.

   

  נוסיף עוד כי בהתאם לחקיקה חדשה יחסית בנושא מיסוי קניין רוחני (סימני מסחר, פטנטים, וכו'), 80% מההכנסות מקניין רוחני (IP) יהיו פטורים ממס. המשמעות המעשית היא מיסוי אפקטיבי של 2% בלבד על הכנסות מתמלוגים. כמו כן, הוצאות פחת על השקעות בנכסי קניין רוחני יותרו לקיזוז בחלקים שווים במשך 5 שנים.

   

  האם ניתן לקבל אישור תושבות בקפריסין?

   

  בקפריסין יש תוכנית מיוחדת לעידוד הגירת בעלי הון, ובכל שנה היא משתפרת לטובת אזרחים זרים המעוניינים להגר לשם. הדרישות הבסיסיות: המבקש הוא ללא עבר פלילי (יש להביא הוכחות ממדינת התושבות), רכישה של נכסים מקומיים בקפריסין בסכום מינימאלי שנקבע, הפקדת פיקדון בסכום מינימאלי שנקבע בבנק קפריסאי לתקופה של 5 שנים. (ניתן להשתמש בפיקדון כבטחון להלוואה). מי שעומד בתנאים אלה, ייהנה מהטבות המס.

   

  ד"ר אבי נוב הוא עורך דין לדיני מיסים ומייצג בהליכי גילוי מרצון

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השקעה בקפריסין: מדריך מסים מעבר לים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים