שתף קטע נבחר

שרים יוכלו לטוס לחו"ל - רק באישור נתניהו

עודכנו נוהלי היציאה לחו"ל: שרים וסגניהם לא יזדקקו לאישור הממשלה, ויסתפקו באישור ראש הממשלה. בשל הקואליציה הצרה, הם ייאלצו לצמצם את מספר טיסותיהם

 

ארכיון (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
ארכיון(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

שינוי בנוהלי הטיסות בממשלה: בישיבה השבועית הבוקר (ג') אישרו השרים את נוהל הטיסות החדש שלפיו שר שייצא לחו"ל לא יידרש עוד לאישור הממשלה ויסתפק באישור ראש הממשלה. יחד עם זאת, דבר הנסיעה יובא לידיעת השרים.

 

מדובר בשינוי בתקנון, המבטל למעשה את הדרישה לאישור קודם של הממשלה - דבר התקף גם לנסיעותיהם של סגני השרים, שיתבצעו בידיעת השר הממונה על המשרד.

 

בדברי ההסבר נכתב כי השינוי כולל "החלת הכלל הנוגע לנסיעות שרים במימון גורם שאינו ממשלתי, המחייב קבלת חוות דעת מאת היועץ המשפטי למשרד, גם על נסיעותיהם של סגני השרים. כמו כן חידוד ההבחנה בין נסיעות שרים וסגני שרים בתפקיד לבין נסיעות שרים וסגני שרים שאינם בתפקיד".

 

יחד עם זאת, ולמרות ההקלה בנוהלי הטיסות כפי ששונה בתקנון, עדיין ייאלצו השרים לצמצם בקדנציה הזאת את מספר טיסותיהם למינימום בכל הנוגע למועדים שבהם הכנסת פעילה. זאת מאחר שמדובר בממשלה צרה הנשענת על רוב דחוק, ואם לא יימצאו קיזוזים לשרים שנעדרו מהמליאה - ייאלצו השרים לוותר על הטיסות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן זינדל, פלאש90
נתניהו. הוא המאשר
צילום: יונתן זינדל, פלאש90
מומלצים