שתף קטע נבחר

אולג נדרס למוות בים - משפחתו תפוצה ב-1.6 מיליון

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את הסדר הפשרה שקבע את גובה הפיצויים שישלם נהג טרקטור שדרס לפני כשנתיים למוות גבר על חוף הים בבת ים

זירת התאונה בחוף בת ים (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
זירת התאונה בחוף בת ים(צילום: אמיר לוי)

 

נהג טרקטור שדרס למוות אדם ששכב על חוף בת ים לפני כשנתיים יפצה את משפחתו ב-1.6 מיליון שקל במסגרת הסדר פשרה. בנוסף, נגזרו עליו 80 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות. בכך הפך היום (יום א') בית המשפט המחוזי בלוד החלטה קודמת לגבי הנהג.

 

בפברואר 2013 נכנס הנהג עם הטרקטור שלו לחוף ולא הבחין במנוח, אולג רייכלין בן ה-43, שהיה מכוסה בחול וראשו עטוף במגבת רחצה. הוא עלה עליו ופצע אותו בצורה אנושה שגרמה למותו. הוא נשפט בבית המשפט לתעבורה בתל אביב ושם הוחלט בחודש מרס 2014 להרשיע אותו במסגרת עסקת טיעון בגרימת מוות ברשלנות. על הנהג נגזרו 80 ימי מאסר שהומרו בעבודות שירות, עשרת אלפים שקל קנס למשפחת הנדרס ושלילת רישיון למשך ארבע שנים.

 

משפחתו של רייכלין עתרה באמצעות עו"ד אתי בן ניסים לבית המשפט המחוזי בלוד בתביעה לפיצויים. לטענת המשפחה, המנוח דאג לפרנסתם המלאה של שלושת ילדיו, שהיו בני 20, 19 ו-14 בעת התאונה, והיו תלויים בו תלות כלכלית במשך כל חייהם. בעתירה נטען כי רייכלין נהרג בגיל צעיר, והיה צפוי לעבוד ולהשתכר עד לגיל פרישה. לפיכך, הם תבעו לשלם להם פיצויים בין היתר בגין אובדן שירותי אב, כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים שלו, ואובדן יכולת ההשתכרות של המנוח עקב פטירתו.

 

התובעים טענו כי הם זכאים לפיצוי בסך ממוצע של כ-80 אחוז מהכנסת המנוח במשך כל תקופת התלות של הילדים באביהם. לאחר תקופת התלות ועד גיל 70 הפיצוי הוא בשיעור 66 אחוז מהכנסת המנוח. בין הצדדים היו מחלוקות משפטיות. בשבוע שעבר הגיעו הצדדים להסדר הפשרה, ושופט בית המשפט המחוזי בלוד, אבי פורג, אישר את הסכם הפשרה ונתן לו תוקף של פסק דין. חברת הפניקס

 היא שתישא בתשלום הפיצויים עבור הנהג. יש לציין כי לדורס יש 52 הרשעות תעבורה קודמות, בהן נהיגה במהירות, אי-ציות לרמזורים, והרשעה אחת בנהיגה במצב ששולל שליטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולג רייכלין המנוח
עו"ד אתי בן ניסים
מומלצים