שתף קטע נבחר

נתניהו: ליברמן מעוניין לחבור לשמאל. ליברמן: נתניהו זה לא ימין

בני הברית לשעבר שהפכו ליריבים תוקפים זה את זה סביב השאלה מי מייצג את הימין. נתניהו בכנס פעילים: "בוחריו של ליברמן לא היו בוחרים בו אם ידעו שיילך נגד ממשלה לאומית". ישראל ביתנו: רה"מ הצביע בעד ההתנתקות וסירב לכלול את מיגור החמאס והבנייה התנחלויות בקווי היסוד

נתניהו וליברמן, יריבות מתגברת (צילום: גיל יוחנן, מרק ישראל) (צילום: גיל יוחנן, מרק ישראל)
נתניהו וליברמן, יריבות מתגברת(צילום: גיל יוחנן, מרק ישראל)
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אבגידור ליברמן תקפו אמש (יום א') בחריפות זה את זה, והאשימו אחד את השני באי ייצוג מחנה הימין. תחילת העימות בכנס פעילים שערך נתניהו במעונו, שם אמר יו"ר הליכוד כי ליברמן היה מעוניין לחבור לממשלת שמאל כדי להפיל את ממשלתו והוסיף: "בוחריו של ליברמן לא היו בוחרים בו כלל אם ידעו שיילך נגד ממשלה לאומית". לאחר מכן הגיעה תגובת ישראל ביתנו, שבה נאמר: "נתניהו אינו רשאי לדבר בשם הימין או המחנה הלאומי".

 

פוליטיקה בכותרות - כתבות נוספות

השרים לא ידעו: בגין התפטר, נתניהו לא הודיע

ח"כ אורן חזן: שנתניהו לא יבנה עליי

ברקת נגד נתניהו: תיק ירושלים - בזבוז כספי ציבור

גלעד ארדן התקפל: מצטרף לממשלת נתניהו

 

בהודעה שפרסמה מפלגתו של שר החוץ לשעבר נכתב כי "ראש ממשלה הצביע בעד ההתנתקות וסירב לכלול בקווי היסוד של הממשלה סעיפים כמו מיגור שלטון החמאס, עונש מוות למחבלים, התחייבות לבנייה בגושי ההתיישבות ובשכונות היהודיות בירושלים והסכים לוותר על השיוויון בנטל.

 

"כל ההתנהלות של ראש הממשלה נתניהו, כולל הקריאה הנרגשת בנוגע לערבים הנוהרים לקלפיות ביום הבחירות וההתנצלות על כך מיד לאחר הבחירות, וההמתנה המביכה שלו למפלגת העבודה שתואיל להיכנס לממשלתו, מוכיחה כי ישראל ביתנו היא האלטרנטיבה הלאומית הימנית היחידה הקיימת במפה הפוליטית".

 

מוקדם יותר, כאמור, בכנס שערך נתניהו בהשתתפות עשרות פעילים מרכזיים וחלק מהשרים וחברי הכנסת תקף ראש הממשלה את ליברמן. מדובר באחת מתוך סדרת פגישות עם פעילי שטח שיקיים יו"ר הליכוד בזמן הקרוב, בין היתר, לקראת כינוס המרכז וקבלת החלטה על שיטת הבחירות בהרכבת הרשימה לקראת הכנסת הבאה.

 

מדובר במסרים שכבר נשמעו בעבר על ידי מקורבי נתניהו. בליכוד אמרו כי ראש הממשלה אמנם השיב למתקפות האחרונות של ליברמן נגדו, אולם עדיין מקווים שבחודשים הקרובים יצטרף לממשלה ויאפשר לה מרחב תמרון נוח יותר מאשר זה הקיים במתכונת הנוכחית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, מרק ישראל
חילופי עקיצות
צילום: גיל יוחנן, מרק ישראל
מומלצים