שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת הכלכלה: כבל ניצח את יחימוביץ'

כבל קיבל 13 קולות בבחירות החשאיות, אל מול 8 ליחימוביץ'. הרצוג: "שמח על תהליך בחירות נקי וקצר". הסוגיה הבאה: ראשות סיעת המחנה הציוני

יו"ר סיעת המחנה הציוני המכהן, ח"כ איתן כבל, נבחר היום (יום ב') בהצבעה חשאית לעמוד בראש ועדת הכלכלה לאחר שהתמודד על התפקיד ראש בראש מול ח"כ שלי יחימוביץ'. בהיעדר הסכמות על ראשות הוועדה, קיימה היום הסיעה הצבעה חשאית שבה קיבל כבל 13 קולות אל מול שמונה קולות שקיבלה יחימוביץ'.

 

עד לשעות הלילה המאוחרות ניסה יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, למצוא פתרון שימנע את ההתמודדות בין השניים. ליחימוביץ' אף הוצעו במקום ועדת הכלכלה ראשות ועדה שתוקם ותעסוק בנושאי הגז או חברות בוועדת חוץ וביטחון ולאחר מכן רוטציה על ראשות ועדת הכלכלה. במחנה הציוני אמרו כי יחימוביץ' התנגדה לסיכום הזה ובשל כך התקיימה ההצבעה חשאית באמצעות קלפי. עד לשעה 17:30, שבה נסגרה ההצבעה, ניסו יחימוביץ' וכבל לגייס את קולות חברי הסיעה, כאשר הרצוג כבר הודיע שיתמוך במועמדותו של כבל.

איתן כבל. יו"ר ועדת הכלכלה הבא (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
איתן כבל. יו"ר ועדת הכלכלה הבא(צילום: עידו ארז)
 

בתום תהליך הבחירות לראשות ועדת הכלכלה של הכנסת אמר הערב יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג: "אני שמח על תהליך בחירות נקי וקצר שהתקיים בסיעה. חברתי שלי יחימוביץ' היא ללא ספק מהמנהיגות החזקות והחשובות בסיעתנו ובכנסת כולה. מעמדה הבכיר בראש הרשימה יאפשר לנו להמשיך להוביל בשותפות חזקה לטובת אזרחי ישראל. לחברי איתן כבל אני מודה על שנשא על גבו את ניהול הסיעה וריכוז האופוזיציה בכנסת האחרונה, ומאחל לו הצלחה גדולה בהובלת ועדת הכלכלה מול תוכניותיה הרעות והמסוכנות של ממשלת נתניהו".

 

נושא נוסף שעומד על הפרק הוא בחירת יו"ר הסיעה. המועמדת המובילה לתפקיד היא ח"כ מרב מיכאלי, אולם בשל בקשתם של חברי הכנסת עמר בר לב וחיליק בר למלא את התפקיד, לא הודיע הרצוג על מינוי וגם בתפקיד הזה נשקלת האפשרות לרוטציה.

 

במקביל נמסר היום ממפלגת הליכוד כי ח"כ דוד אמסלם יכהן כיו"ר ועדת הפנים, והח"כים דוד ביטן ויואב קיש יכהנו ברוטציה בראשות ועדת הכנסת. יו"ר הקואליציה צחי הנגבי יודיע בוועדה המסדרת את הרכבי הוועדות הכוללות, לרבות את ייצוג האופוזיציה, ולאחר מכן יאושרו ההרכבים במליאת הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איתן כבל. ניצח
צילום: מוטי קמחי
צילום: עידו ארז
שלי יחימוביץ'. הפסידה
צילום: עידו ארז
מומלצים