שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כולכם עיוורים? זה לא מכנסונים אלא מכנסתונים

  הסערה סביב המכנסיים הקצרים גוברת מיום ליום. לרחל קדרס, אמא שמסתכלת על בני הנוער, יש מסר לנערות: "עם ההופעה הפרובוקטיבית והחשופה שלכן אתן מבזות את מערכת החינוך, ובעיקר את עצמכן. עדיף שתלחמו על ערכים אמיתיים ולא על למי רואים יותר"

  יכול להיות שהתבלבלנו? "הסערה" האחרונה של התיכוניסטיות בבתי הספר סביב המכנסיים הקצרים והדרישה של מערכת החינוך לאסור על לבישתם גוברת מיום ליום. התלמידות מצידן רוצות שוויון שאומר שאם להן אסור גם לבנים/נערים אסור. ואני אומרת: קוד לבוש, ועכשיו חמודה.

   

  גיל ההתבגרות כאן עכשיו:

  נערות בהריון: האם לספר להורים?

  מחקר: נערות גבוהות ורזות בסיכון מוגבר ללקות בסרטן שד

  "אני שונא אתכם"; למה הילד מתהפך בגיל ההתבגרות

   

  כל הצבועים, מארגוני הזכויות השוויון השונים, ירימו גבה לנוכח דעתי אבל אני מבטאת מה שהרבה מאוד אנשים לא מעיזים להגיד בקול רם - "תלמידות יקרות עד כאן". עד כאן, כי אתן עם ההופעה הפרובוקטיבית והחשופה שלכן מבזות את מערכת החינוך והכי חשוב את עצמכן.

   

  את תצוגת היופי החשפנית תעשו אחר הצהרים, או בשפת הים אבל לא בכותלי בית הספר. להגיע לבית הספר כאשר הישבן בחוץ שלא לדבר על מה שקורה מקדימה לא מתאים בכלל.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  מערכת החינוך נרדמה בשמירה

  כבר בחורף הזדעזעתי מ"האופנה" החדשה שהשתלטה על בית הספר. המכנסיים הקצרים, הקצרים מדי. שיא החורף, כולם עם מעילים ומטריות והנערות הללו עם מכנסיים קצרים, גופייה וקרדיגן קטן. לא, לא קר לנו, הכול בסדר. אם זו לא אמירה "אופנתית" חושפנית אז מה זה? אמירה שהגיעה מתוך תחרות של " למי רואים יותר את התחת והשוקיים וממש לא משנה אם את מחוטבת או לא".

   

  בתור אמא לבנים, המחשיבה את עצמה ליברלית ומבינה ואפילו מאוד באופנה, לא זכור לי שבניי הלכו לבית הספר עם מכנסתונים (כי אי אפשר לקרוא לזה מכנסיים קצרים) שהראו יותר מאשר הסתירו, וכן אפילו לא עם גופייה. איך הצעירות הללו מעיזות בכלל להשוות בינן לבין הבנים? שוויון בין מה למה בדיוק? בין ברמודה מקופלת עד מעל הברך לבין חצי תחת בחוץ? אפילו בחוף הים לא רואים את הבנים עם "מכנסון" אפילו לא בגד ים צמוד שלא לדבר חשוף.

   

  אני מאשימה את מערכת החינוך שמזמן שכחה את תפקידה ונרדמה על השמירה. בצרפת לדוגמה, צצה לה יום אחד תופעת כיסוי הראש בבתי הספר הממשלתיים אצל הבנות המוסלמיות. בתחילה לא ייחסו לכך חשיבות רבה למרות מורת רוחם של המחנכים ומנהלי בתי הספר השונים.

   

  היכנסו עכשיו לפייסבוק הורים של ynet 

   

  לאט לאט התפשטה לה תופעה זו שהצריכה דיון מחדש האם לאסור או לא. התלמידות והוריהן הקימו קול צעקה שפוגעים בחופש הביטוי והדת ומשרד החינוך נכנע ואישר זאת. טעות כמובן כי אם מאשרים לאחד כיסוי ראש אז למה לא כיפה? זה גם חופש ביטוי ודת ומה שלא תרצו.

   

  כמה שנים אחר כך ולאחר מלחמות וחוקים מחדש, בוטלה האפשרות לכיסוי ראש אצל הנערות. כל זה היה נחסך אילו מערכת החינוך הייתה מספיק ערה ונחושה מלכתחילה ולא נותנת ל"זליגות" לנהל אותה.

   

  ההורים שותפים לתופעה המבישה

  מערכת החינוך קיימת לא רק למתמטיקה ואנגלית אלה לקצת ערכים גם כן. בין הערכים השונים יש מילה שכזו "קוד לבוש". לא צריך להיות דתייה בכדי להיות צנועה ומכובדת. קוד הלבוש הוא דבר פשוט. משרד החינוך מחליט מהו קוד הלבוש והתלמידים מצייתים נקודה. ולא זו פירצה לכל דיכפין ויש הרבה לצערינו.

   

  אני מאשימה את ההורים, הורה שרואה את בתו יוצאת מהבית עם מכנסתונים שכאלה ומאשר הוא שותף לתופעה המבישה הזו. אנחנו כהורים אמורים להסביר לילד מה זה קוד לבוש ולא לפחד.

   

  הילדה ואני מדגישה ילדה, צריכה לדעת שהיא לא יוצאת לבית הספר בהופעה מופקרת שכזו. היא יכולה להסתובב אחרי שעות הלימודים עירומה אך לבית הספר היא תגיע בהופעה מכובדת שמכנסתונים הם לא חלק ממנה.

   

  אופנה פרובוקטיבית שהשתלטה עלינו

  אני פוגשת את הצעירות הללו כל יום ואני מזדעזעת כל פעם מחדש עד לאן יתפסו המכנסונים האלה? להגיד שאין לזה שום קשר למיניות? זו צביעות כמו שאר התירוצים שהן תירצו בימים האחרונים על מסכי הטלוויזיה והעיתונות. כאשר אותה נערה לובשת את המכנסתונים האלה היא לא מסתכלת על עצמה במראה? לא? היא "זרקה עליה" מכנסיים קצרים ויצאה לבית הספר? לא! היא עמדה מול המראה והסתובבה לכל הכיוונים ואמרה ברוב המקרים לעצמה איזה יפה אני נראית.

   

  היא מגיעה לבית הספר ורואה את חברתה עם מכנסיים קצרים עוד יותר, וחוזרת הבית ומקצרת עוד קצת, וכאשר לא נשאר מה לקצר אז גוזרים מהצדדים עוד קצק. נו באמת. אין בהופעה זו שום תמימות אלה אופנה פרובוקטיבית שהשתלטה עלינו.

   

  תופעה שאגב לא נמצאת רק בבתי הספר. מקומות עבודה רבים שכחו גם הם מה זה קוד לבוש, ובמקום שאמור לכבד את עצמו במיוחד כאשר העבודה היא מול קהל ולקוחות, שם מוצאים אותו את המכנסתונים בתוספת נעלי סטילטו. זה יפה וסקסי ואין לי שום בעיה עם זה. אבל לבילוי ולא למקום עבודה.

   

  זוכרים את גופיות הבטן או נכון יותר חזיות הבטן? גם זה שוויון? גם הבנים לבשו גוזיות כאלה? כי הקשר בין גופיה למה שהנערות הללו לבשו הוא מקרי לגמרי. כל הבטן והחזה בחוץ. זה לא משדר מיניות? אז מה כן?

   

  המכנסתונים האלה צריכים להישאר מחוץ לכותלי בית הספר (ורצוי גם במקומות עבודה). אין להם מקום שם, הם לא מכבדים את לובשיהם ולא את בית הספר. לא יתכן שמנהל/ת שמשעים תלמידות בגלל שהן הגיעו עם מכנסים קצרים לבית הספר יצטרכו להתעמת ולהתעסק בזה. תלמידות יקרות עדיף לכן שתלחמו על ערכים ולא על למי רואים יותר את התחת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  להגיד שאין קשר למיניות זו צביעות
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים