שתף קטע נבחר

ההישג הענק של אורן חזן: חבר הוועדות הכי חשובות

זכה בכל הקופה: הלחץ הכבד של מספר 30 ברשימת הליכוד העניק לו תפקידים קריטיים בממשלת ה-61 של נתניהו, שבה לכל ח"כ יש תפקיד מכריע. חזן יכהן כסגן יו"ר הכנסת, וכן כחבר ועדת חוץ וביטחון וועדת הכספים

ח"כ חזן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ חזן(צילום: גיל יוחנן)

חבר הליכוד האחרון שנכנס לכנסת זכה בכל הקופה: ח"כ אורן חזן, מספר 30 ברשימת הליכוד, יכהן כסגן יו"ר הכנסת, וכן יהיה חבר בשתי הוועדות היוקרתיות ביותר - ועדת חוץ וביטחון וכן ועדת הכספים. חבר הכנסת הטרי איים לא להצביע לצד הקואליציה בהצבעות חשובות לאחר שבקשתו להיות מרכז הקואליציה בוועדת הכספים וחבר הוועדה לא נענתה. אך הלחץ הכבד שהפעיל עשה את שלו, והעניק לו תפקידים חשובים בממשלת ה-61 של בנימין נתניהו, שבה לכל ח"כ יש תפקיד מכריע.

 

לאחר שבליכוד סירבו לבקשתו זו ושיבצו אותו רק כחבר הוועדה לביקורת המדינה, דרישותיו השתנו. חזן, שלטענת מקורביו היה היחיד מבין חברי הכנסת שהעביר דרישות צנועות יחסית, זעם על היחס המזלזל והעביר מסר בחזרה לפיו הקואליציה לא תוכל לבנות עליו בהצבעות החשובות לה.

 

בשיחה שהתקיימה בין ניר חפץ, מקורבו של ראש הממשלה, לחזן ניסה חפץ להסביר לו כי העובדה שהפך לחבר כנסת היא בזכות נתניהו שסייע לו. חזן, לפי גורמים בליכוד, לא התרשם והבהיר במהלך השיחה כי לא רק שההישג שלו הוא אישי ואינו קשור לראש הממשלה, אלא שגם דרישותיו הראשוניות לתפקיד השתנו כעת והוא אמר כי אינו מתכוון להסתפק בהן. בסופו של דבר זכה חזן לקבל את התפקיד היוקרתי של סגן יו"ר הכנסת ושובץ

לשתי הוועדות החשובות ביותר - ועדת החוץ והביטחון וכן ועדת הכספים. חזן יהיה חבר גם בוועדת הכנסת ובוועדה לביקורת המדינה.

 

בסוף השבוע דווח כי חבר הכנסת הטרי חזן חש שראש הממשלה נתניהו זלזל בו בחלוקת התפקידים, זאת אף שלטענתו הציג דרישות צנועות. בשל כך, כך דווח, גיבש חזן רשימת דרישות חדשות ואמר למקורביו כי הקואליציה לא תוכל לבנות עליו בהצבעות חשובות.

 

בנוסף הוחלט בליכוד כי ח"כ בני בגין, שנאלץ להתפטר מתפקידו כשר בלי תיק בממשלה, יכהן כחבר ועדת החוקה וחבר בוועדה לקידום האישה. ח"כ מיקי זוהר יהיה ממלא מקום יו"ר הקואליציה. ח"כ דוד אמסלם יהיה יו"ר ועדת הפנים. ח"כ דוד ביטן יכהן במשך שנה כחבר בוועדת הכנסת ואז יחליפו ח"כ יואב קיש. ח"כ אברהם נגוסה ישמש כיו"ר ועדת הקליטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יהיה סגנו של אדלשטיין. ח"כ חזן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים