שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רק תרגיל: אזעקה נשמעה ברחבי הארץ
  במסגרת תרגיל העורף הלאומי נשמעה אזעקה ב-11:05, ואחת נוספת תישמע ב-19:05 כדי לתרגל ריצה למרחב מוגן. הודעה נשלחה לטלפונים חצי שעה לפני האזעקה

   

   

  תרגיל עורף ברחבי הארץ    (צילום: עידו ארז, גיל יוחנן, הרצל יוסף, אביהו שפירא ורועי עידן)

  תרגיל עורף ברחבי הארץ    (צילום: עידו ארז, גיל יוחנן, הרצל יוסף, אביהו שפירא ורועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באר שבע מתרגלת היום (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  באר שבע מתרגלת היום (צילום: הרצל יוסף)

  היום השלישי לתרגיל "נקודת מפנה" 15: היום (ג') נשמעות שתי אזעקות עולות ויורדות ברחבי הארץ כדי לתרגל את האזרחים בכניסה למרחבים המוגנים. האזעקה הראשונה נשמעה ב-11:05 והשנייה תישמע ב-19:05.

   

  הציבור הרחב התבקש להשתתף בתרגיל ולתרגל כניסה למרחב המוגן הקרוב למקום המגורים או במקום העבודה. כמו כן, חלק זה בתרגיל נועד לבדוק את תקינות מערך הצופרים ברחבי הארץ, מלבד ביישובי עוטף עזה.

   

  האזעקות מועברות גם ברדיו ובטלוויזיה וכן באתרי האינטרנט של פיקוד העורף. בנוסף, כחצי שעה לפני האזעקה הופצה הודעת "מסר אישי" לטלפונים. בשל התרגיל מורגשת באזורים שונים בארץ תנועה ערה של רכבי חירום והצלה של כוחות הביטחון.

  יעלון עם המתרגלים בבית ספר בראשון לציון (צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון ) (צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון )
  יעלון עם המתרגלים בבית ספר בראשון לציון(צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון )

   (צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון ) (צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון )
  (צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון )

  שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר אתמול בתרגיל שהתקיים בבית ספר בראשון לציון ובחן מקרוב את הכוחות. "אנו נתרגל את מדינת ישראל בשעת חירום, והתרחיש הוא תרחיש מלחמתי", אמר יעלון. "מהניסיון שלנו בשנים האחרונות, אחד הדברים החשובים יותר שצריך להתכונן אליהם הוא יכולת העמידה של הציבור. יש צורך בכוח המחץ של הצבא, אבל יכולת העמידה של הציבור חשובה לא פחות ולפעמים היא המרכיב הקריטי".

   

  נפילת טילים, פיגועים ואסון טבע הם חלק מהתרחישים שמתרגלים כוחות הביטחון כבר מתחילת השבוע ועד ליום חמישי. תרגיל "נקודת מפנה" נערך זה השנה השמינית ומטרתו לבחון את מוכנות העורף לאירוע קונבנציונלי ואת הקשר בין היחידות השונות עם משרדי הממשלה והרשויות המקומיות.

   

  בין התרגילים יתקיימו בפיקוד הצפון גם תרגילים להתמודדות עם אירועי ביטחון שוטף (בט"ש) ומענה מבצעי ומגננתי, בדגש על הגנה על העורף האזרחי והצבאי. במקביל, מתקיימים תרגילים חיליים בחיל האוויר ובחיל הים, ובמהלכם תורגש תנועה ערה של כלי רכב, כלי טיס וכלי שיט צבאיים ברחבי הארץ. בצה"ל מדגישים כי התרגיל מתבצע על-פי גרף האימונים השנתי לצורכי אימון קבועים וסדורים, ואין לייחס למיקומו על לוח השנה משמעות אחרת.


  פורסם לראשונה 02/06/2015 01:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים