שתף קטע נבחר

הולנד לאזרחיה: "גלו ערנות ליד התנחלויות"

ממשלת הולנד מפרטת את הסיכונים הכרוכים בטיול בשטחים ומתריעה: "מתנחלים יהודים מיידים אבנים על כלי רכב של פלסטינים וזרים". שגרירות ישראל: "לא מקובל להכתים שמו של ציבור שלם, נביע מחאתנו"

 

אזהרת המסע באתר ראש הממשלה ההולנדי ()
אזהרת המסע באתר ראש הממשלה ההולנדי

עימותים בין פלסטינים למתנחלים בשטחים (צילום: באדיבות סוכנות תצפית) (צילום: באדיבות סוכנות תצפית)
עימותים בין פלסטינים למתנחלים בשטחים(צילום: באדיבות סוכנות תצפית)

 

אתר רשמי של משרד ראש הממשלה ההולנדי ממליץ לאזרחים לגלות ערנות בקרבת התנחלויות, כיוון ש"מתנחלים יהודים מיידים לעתים אבנים לעבר כלי רכב של פלסטינים ואזרחים זרים".

 

אזהרת המסע, הנוגעת לשטחי הגדה המערבית ומזרח ירושלים, מפרטת את הסיכונים הכרוכים בטיול בשטחים: "היזהרו אם אתם נוסעים באזורים אלה. יש הפגנות קבועות ותקריות אלימות באזור. מתנחלים יהודים מתגוררים בהתנחלויות בלתי חוקיות בגדה המערבית. מתנחלים אלה נוהגים לארגן באופן קבוע הפגנות בסביבת הכבישים. הפגנות אלה הן לעתים אלימות. זה קורה כי מתנחלים יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים וזרים".

 

לפיכך המליצו באתר: "כדאי להיות ערניים בקרבת ההתנחלויות של מתיישבים יהודים. במיוחד בגבעות סביב ערי שכם וחברון. כמו כן שימו לב בשטח הצבאי הסגור בחברון (אזור H2 סביב רחוב השוהדא ומסגד איברהימי / מערת המכפלה). גם שם, מתנחלים קיצונים עלולים להיות עוינים".

 

בנוסף, מזהירים ההולנדים את אזרחיהם מנסיעה לעזה: "המצב הביטחוני שם אינו יציב. מאז הפסקת האש ב-27 באוגוסט 2014 היה שקט יחסי בעזה אבל המצב שם בלתי צפוי. תנאי החיים גרועים והמצב הביטחוני יכול להידרדר בנקל. ייתכנו מעשי אלימות בין חמאס לבין ארגונים קיצוניים כמו הג'יהאד האיסלאמי. עוברי אורח חפים מפשע עלולים להיות קורבן. יתר על כן, קיים סיכון להפוך לקורבנות של תקיפות אוויריות ישראליות".

 

עוד התריעו באתר ראש הממשלה ההולנדי: "מתנחלים יהודים בונים בתים וכפרים בגדה ובמזרח ירושלים. לפיכך, יש מחאות ומתחים מתמשכים באזור. היזהרו. מאז המלחמה בעזה המצב מתוח יותר. יש מהומות תכופות במזרח ירושלים. בין השאר בשכונות שייח ג'ראח, סילוואן, אבו טור, שועפט וא-טור. לאחרונה היו אירועים אלימים סמוך לגבול בין מזרח ירושלים למערבה. מומלץ להיות ערניים באזורים אלה ולהתרחק ממהומות והפגנות. אין להשתמש בתחבורה ציבורית. לא לנסוע אחרי השקיעה בגדה המערבית".

 

משגרירות ישראל בהולנד נמסר בתגובה: "לא מקובל שיוכתם שמו של ציבור שלם, נביע את מחאתנו בפני הגורמים הבכירים בהולנד".

 

מקור ראשוני לידיעה התקבל באמצעות האי-מייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יידוי אבנים בבירה (ארכיון)
מומלצים