שתף קטע נבחר

גפני: הגז הטבעי - הנושא הראשון בו' הכספים

הח"כ מיהדות התורה נבחר לעמוד בראש הוועדה, תפקיד אותו מילא בעבר. זמן קצר לאחר בחירתו אמר ל-ynet: לאחר שנעסוק בנושא הגז, הוועדה תפעל לאישור מהיר של הצעת החוק לתקציב דו שנתי

ועדת הכספים של הכנסת תבקש עוד השבוע להכריע מי צודק במחלוקת הציבורית האחרונה סביב התחרות בשיווק הגז הטבעי, התעריפים והחלוקה בין כמויות הגז שבעלי הזיכיון יוכלו לייצא לחו"ל. כך אמר ל-ynet הערב יו"ר הוועדה הנבחר ח"כ משה גפני, שכבר עמד בראש הוועדה בעבר. הוא ציין כי נושא הגז יהיה הראשון שיעלה על סדר יומה של הוועדה, ומיד אחריו תפעל הוועדה לאישור מהיר של הצעת החוק להפעלת התקציב הדו-שנתי וחוק ההסדרים לשנים 2015/16 שמציעה הממשלה בהוראת שעה.

 

כתבות נוספות בנושא

 

"דיוני התקציב יתנהלו ברוח שנועדה להקל על שכבות הביניים והחלשות בעיקר בנושאי הדיור ומחיר סל המזון", הוסיף גפני. "נפעל לקדם כל רפורמה שתציע הממשלה כדי לאפשר לשכבות האלה לרכוש דירה ולממן את הצרכים השוטפים של כל משפחה בשכבות אלה שהיום לא יכולות לגמור את החודש נוכח יוקר המחיה".

גפני, נתניהו, אדלשטיין וליצמן במהלך הישיבה הראשונה של הוועדה ()
גפני, נתניהו, אדלשטיין וליצמן במהלך הישיבה הראשונה של הוועדה
 

הוא הביע תקווה כי ישלימו את העבודה על התקציב תוך חודשים ספורים. "לפנינו עבודה רבה וסיזיפית לאחר שנכפתה עלינו מציאות שבה אנחנו לקראת סוף שנה ועדיין אין תקציב מאושר", אמר גפני קודם לכן בטקס בחירתו לתפקיד שנערך במעמד ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הכנסת אדלשטיין, ושרים אחרים בראשם שר האוצר כחלון.

 

בנוגע למחלוקת שהסעירה את הוועדה הקודמת בימיה האחרונים סביב ההעברות התקציביות, הוא אמר כי הוועדה בראשותו "תבדוק כל בקשה עד תום אם מדובר בהעברה חשובה או לא ומה שלא חשוב יידחה לטובת החשוב". במהלך כינוס הוועדה אמר נתניהו אמר לגפני, "אתה אהוד ומוכשר ואין אין מי שיעשה את המלאכה בוועדה טוב ממך".

 

הרכב הוועדה הוא חסר תקדים בתולדותיה כאשר רוב חבריה – 12 מתוך 17 – הם ח"כים שזו כהונתם הראשונה בכנסת. גפני אמר שניסיונו בוועדה יסייע להדריך אותם ללכת בדרך הנכונה. הם עצמם יוכלו לשאוב עידוד מהדברים שאמר על גפני אחד מקומץ הוותיקים, "ניהלת את הוועדה בצורה הוגנת, כך שגם חברי האופוזיציה מרגישים שהם יכולים להשפיע".

 

הרכב הוועדה כפי שהוצג חסר את נציגי המחנה הציוני שאישור במליאת הכנסת נדחה עקב המחלוקת שנמשכה עד לרגע האחרון סביב בחירת יו"ר ועדת הכלכלה. המחלוקת נפתרה בהצבעה חשאית שבה ניצח יו"ר הסיעה ח"כ איתן כבל את ח"כ שלי יחימוביץ ברוב של 13:8.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
משה גפני
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים