שתף קטע נבחר

מחקרים מגלים: למה הילדים משמינים?

האם יש קשר בין אורח החיים של הילדים שלנו או הגנטיקה היא זו שקובעת, והאם ארוחות משפחתיות תורמות לגיבוש המשפחתי וגם לשמירה על המשקל תקין? תוצאות המחקרים העדכניים מפתיעות

בשנים האחרונות הילדים שלנו הולכים ומשמינים. למה זה קורה והאם ההבדל באורח החיים הוא זה שגורם לילדים לעלות במשקל או שיש קשר לגנטיקה?מחקרים עדכניים מציעים הסברים.

 

קראו עוד

 

גורמי ההשמנה בקרב ילדים

מחקר חדש שנערך בבית הספר לרפואה אקסטר וחלק ממחקר EarlyBird ופורסם בסוף חודש אפריל בכתבה עת הבינלאומי להשמנה, מסביר כי העלייה בהשמנה בקרב ילדים צעירים מאוד מאופיינת בכך שהוריהם סובלים מהשמנת יתר.

  

הנתונים מצביעים על כך שהורות היא בעלת השפעה מהותית על עלייה במשקל בשנות החיים הראשונות, אולם עם ההתבגרות משתלבים גורמים נוספים. לכן, ייתכן שהאסטרטגיות לקידום בריאות הציבור, תצטרכנה להיות מותאמות בהתאם.

 

עובדה זו שמה דגש גדול על ההבנה שעל מנת לטפל בהשמנת ילדים, יש להתייחס למשפחה כולה ולבנות הרגלי אכילה שכל המשפחה תתגייס לכך.

 

הקשר בין משקל ההורים למשקל הילדים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הקשר בין משקל ההורים למשקל הילדים(צילום: shutterstock)

 

תקשורת עם הילדים

הארוחה המשפחתית ואינטראקציות חברתיות בזמן הארוחה הם אירועים חשובים בחייו של ילד. באופן ספציפי, אינטראקציות בעת הארוחה נמצאו קשורות למשקל של ילדים, ולהתפתחות דפוסי האכילה של ילדים.

 

 • רוצים גם אתם להתחיל לחיות בריא - כל העצות וכל המתכונים במתחם בית בריא

   

  מאמר שהתפרסם ב-2015 בכתב העת היוקרתי American Journal of clinical nutrition סקר 13 מחקרים בנושא זה, כולם מחקרים תצפיתיים, בהם נערכו תצפיות מקצועיות בזמן ארוחה על מאפייני התקשורת בין אמא לילד בזמן הארוחה.

   

  נמצא, שסגנון ההורות היה קשור בשיטות האכלה אימהיות. רפיון ידיים מצד ההורים והצהרות שליליות על אוכל היו קשורות עם עודף משקל.

   

  יחד עם זאת, עידוד יתר של הורים לאכול היה קשור גם כן לעודף משקל, הן בקרב הילדים והן בקרב האמהות.

   

  הסוקרים מצאו שסגנון ההורות בא לידי ביטוי בשיטות ובסגנון ההאכלה של ההורים, ושגישות שליליות לאוכל, המועברות מההורים לילדים בעת הארוחה משפיעות על דפוסי האכילה ועל המשקל של הילדים.

   

  המחקרים באדיבות תנובה

 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shuttrstock
  מה באמת גורם לילדים להשמין?
  צילום: shuttrstock
  מומלצים