שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

מנכ"ל אורנג' העולמית: "אני אוהב את ישראל. אני מצטער"

התגובה שאחרי הסערה: בראיון ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" טוען סטפן רישאר כי המחלוקת שלו עם חברת פרטנר אינה פוליטית: "זה עניין מסחרי טהור". הוא ציין כי אורנג' מתנגדת להחרמות: "אין לזה קשר לקמפיין אנטי-ישראלי. אני חבר שלכם, אתם עם נפלא". הראיון המלא: היום ב"ידיעות אחרונות"

 

"בצורה נחרצת אני רוצה לומר שאני נפגע מהרעיון שמישהו חושב שאנחנו רוצים לצאת מישראל מסיבות פוליטיות". סטפן רישאר, מנכ"ל חברת אורנג' העולמית, הצליח לעורר סערה גדולה בעקבות דברים שאמר במסיבת עיתונאים במצרים ולפיהם היה "מוכן לוותר על הקשר עם פרטנר הישראלית

 כבר מחר בבוקר". אחרי שהחברה בניהולו הודיעה על רצונה לסיים את ההתקשרות שלה עם הזכיינית בישראל, התייחס המנכ"ל בקולו בראיון ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" למחאה נגדו והדף את הטענה שהחברה בניהולו פועלת מטעמים של חרם: "אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר לישראל, אנו אוהבים את ישראל. מילותיי לא הובנו נכון, אני דיברתי על עניין מסחרי טהור".

 

רישאר ציין בראיון כי הוא מרוצה מכך שניתנה לו אפשרות להבהיר את מה שהגדיר כ"אי הבנה" של הדברים שאמר במצרים. "אני מאוד שמח שיש לי הזדמנות לומר מה האמת המדויקת", אמר נשיא חברת אורנג'. "הנקודה היא שכפי שאתה יודע אורנג' טלקום אינה פועלת בישראל. מעולם לא היינו בישראל, ואולי חבל שזה ככה. למעשה יש לנו חברה מקומית שנקראת פרטנר, שמשתמשת במותג שלנו אורנג'. זהו הולך אחורה לשנות ה-90, עוד לפני שפראנס טלקום קנתה את אורנג'. זה חוזה שנחתם בעבר".

"שמח שיש לי הזדמנות לומר את האמת המדויקת". רישאר (צילום: AP) (צילום: AP)
"שמח שיש לי הזדמנות לומר את האמת המדויקת". רישאר(צילום: AP)
  

חנות אורנג' בירושלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חנות אורנג' בירושלים(צילום: AFP)

דגל ישראל על לוגו החברה במטה בראש העין (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
דגל ישראל על לוגו החברה במטה בראש העין(צילום: עידו ארז)

איומים בצעדים משפטיים. בעלי פרטנר סבן (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
איומים בצעדים משפטיים. בעלי פרטנר סבן(צילום: gettyimages)

 

המנכ"ל הצרפתי סיפר כי לפני כמה שנים התחיל משא ומתן בין אורנג' לבין חברת פרטנר על מנת לקבוע סטנדרטים להסכם. "תמיד אמרנו לפרטנר שהמדיניות שלנו היא לא לתת רישיון למותג, כי אנו לא עושים את זה באף מקום אחר בעולם. אין לזה שום קשר לישראל, אנחנו משקיעים כסף ביוזמות חדשנות בישראל, אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר למחלוקת פוליטית שאני לא רוצה להיכנס אליה. זו נקודה מסחרית בלבד שנוגעת לשימוש במותג שלנו על ידי חברה בהסכם רישיון. אנחנו לא רוצים לעשות את זה, ולכן דנו על זה עם פרטנר, ועכשיו יש לנו הסכם עם פרטנר עם אופציה בשבילנו לעצור את השימוש במותג בעתיד".

  

רישאר אמר בתגובה לאיומי בעלי פרטנר חיים סבן כי ינקוט צעדים משפטיים נגד אורנג' כי הוא "מקווה שההסברים שנתתי לך יהיו מספיקים לשכנע את כולם בישראל שזה לא פוליטי, שאין לזה קשר לקמפיין אנטי-ישראלי, אני לחלוטין לא בעניין הזה". בביקור שערך בישראל ב-2012 ציין רישאר כי מאוד הוקסם מהארץ. גם עכשיו, אחרי הדברים הקשים שהוטחו לעברו, הוא לא חוזר בו. "ישראל באמת הקסימה אותי, זו מדינה יפהפייה. זה עם מדהים עם סיפור נפלא. לא נחשפתי לטרגדיות שהיהודים עברו, אבל יש לי הרבה חברים שהם ניצולי שואה. יש לי קשרים אישיים שגורמים לי להרגיש שאני חבר של המדינה הזאת. אני מאוד רגיש לישראל, זאת הסיבה שאני פגוע מהרעיון שהמילים שלי פורשו לא נכון".

 

הראיון המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"


פורסם לראשונה 05/06/2015 06:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים