שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנכ"ל אורנג': אנחנו בישראל ונישאר בה
  יומיים לאחר ההודעה של אורנג' כי היא מתכוונת להפסיק את פעילות המותג בישראל, אמר סטפן רישאר בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית כי החברה נשארת בישראל: "אני מצטער מעומק לבי". אתמול הביעה צרפת התנגדות חריפה לכל חרם על ישראל

  אורנג' נשארת בישראל - זה המסר של מנכ"ל החברה העולמית סטפן רישאר, ששב והדגיש היום (שבת) בראיון לסוכנות הידיעות AFP כי אין לו דבר נגד ישראל וכי הוא מצטער על האופן שבו הובנו דבריו. רישאר חולל סערה השבוע לאחר שאמר שהיה שמח לו החברה הייתה עוזבת את ישראל "כבר מחר". "אנחנו נמצאים בישראל ונישאר בה", אמר היום לסוכנות הצרפתית. "אני מצטער מעומק לבי על הסערה שנוצרה".

   

  דבריו של רישאר נאמרים יומיים לאחר שאורנג' הודיעה שהיא "לא רוצה להמשיך להחזיק את המותג שלה במדינות שבהן היא לא המפעילה הישירה. לפיכך, אורנג' מעוניינת לשים סוף לנתינת רישיון למותג". עדיין לא ברור אם דברי המנכ"ל מהווים שינוי באסטרטגיה שעליה הצהירה החברה ביום חמישי.

    

  האזינו: הראיון עם סטפן רישאר אתמול

  האזינו: הראיון עם סטפן רישאר אתמול

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רישאר חולל סערה בתחילת השבוע, כשעל רקע הלחצים שתומכי החרם על ישראל מפעילים על החברה שלו הוא אמר בקהיר כי ישמח אם החברה שלו תצא מישראל. בהמשך טענו הוא והחברה כי רצונה של אורנג' לעזוב נובע ממניעים כלכליים וממדיניות החברה שלא לפעול בארצות שבהן היא אינה המפעילה הסלולרית אלא רק מספקת את המותג לחברה מקומית אחרת. בישראל משמש המותג אורנג' את חברת "פרטנר", אבל מעבר לכך אין ביניהן קשר.

   

  ביומיים האחרונים נראה שרישאר עושה ככל יכולתו כדי לכפר על טעותו. בראיון ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" אתמול טען כי ההחלטה לסיים את ההתקשרות בישראל עם הזכיינית פרטנר היא לא החלטה פוליטית. "בצורה נחרצת אני רוצה לומר שאני נפגע מהרעיון שמישהו חושב שאנחנו רוצים לצאת מישראל מסיבות פוליטיות", אמר רישאר, ודחה את הטענות כי הוא משתף פעולה עם תנועת החרם על ישראל. "אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר לישראל, אנו אוהבים את ישראל. דבריי לא הובנו נכון, אני דיברתי על עניין מסחרי טהור".

   

  רישאר ציין בראיון כי הוא מרוצה מכך שניתנה לו אפשרות להבהיר את מה שהוא הגדיר "אי-הבנה" של הדברים שאמר במצרים. "אני שמח מאוד שיש לי הזדמנות לומר מה האמת המדויקת", הוסיף. "הנקודה היא שכפי שאתה יודע אורנג' טלקום אינה פועלת בישראל. מעולם לא היינו בישראל, ואולי חבל שזה ככה. למעשה יש לנו חברה מקומית שנקראת פרטנר, שמשתמשת במותג שלנו אורנג'. זה כך עוד משנות ה-90, עוד לפני שפראנס טלקום קנתה את אורנג'. זה חוזה שנחתם בעבר".

  הציוץ של רישאר בטוויטר: "אכפת לנו מישראל" ()
  הציוץ של רישאר בטוויטר: "אכפת לנו מישראל"
  רישאר גם התייחס לאיומי בעלי פרטנר חיים סבן, שאמר בראיון ל-ynet כי ינקוט צעדים משפטיים נגד אורנג'. "אני מקווה שההסברים שנתתי לך יהיו מספיקים לשכנע את כולם בישראל שזה לא פוליטי, שאין לזה קשר לקמפיין אנטי-ישראלי, אני לחלוטין לא בעניין הזה", הבהיר המנכ"ל הצרפתי.

   

  עובדי "פרטנר" הפגינו עם דגלי ישראל וכיסו את הסמל של אורנג' בדגל המגן דוד ()
  עובדי "פרטנר" הפגינו עם דגלי ישראל וכיסו את הסמל של אורנג' בדגל המגן דוד

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  בהמשך פנה רישאר לשגרירות ישראל בפריז וביקש להיפגש עם השגריר יוסי גל, ולמסור לו את התנצלותו על הדברים שיוחסו לו. עוד קודם לבקשה צלצל לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הפנים סילבן שלום. רישאר הביע באוזניו של שלום התנצלות על הדברים בכנס בקהיר. "אני חבר של ישראל ואוהב אותה. דבריי הוצאו מהקשרם", אמר רישאר לשלום. "אני מתנצל בשמי ובשם החברה על האמירות. אנחנו באורנג' מגנים חרמות מכל סוג שהוא".

   

  לאחר יומיים שבהם לא נשמע קולו של הממשל הצרפתי, הביע אתמול שר החוץ לורן פביוס התנגדות חריפה לחרם על ישראל בניסיון להרגיע את העימות. עם

  זאת, פביוס הבהיר כי לאורנג', ש-25% מבעלותה מוחזקת בידי הממשלה הצרפתית, יש את החירות לבחור בעצמה את המדיניות שלה. "נשיאה של קבוצת אורנג' רשאי להחליט על האסטרטגיה העסקית של החברה שבניהולו, אולם צרפת מתנגדת בכל תוקף לחרם נגד מדינת ישראל", הבהיר פביוס בהודעה הרשמית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים