שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא אופטימיים: "82% צופים עימות עם חמאס"
  כשברקע ירי הרקטות לדרום, רוב הישראלים בטוחים שאנו בפתחו של סבב נוסף מול עזה. בסקר שנערך עבור כנס הרצליה עולה כי 68% חושבים שצריך לחדש את המו"מ המדיני או לצאת ביוזמה מדינית. וכמה לא מרוצים מתוצאות הבחירות?
  לישראלים אין ספק: 82% צופים סבב נוסף מול חמאס. כך עולה מסקר שיפורסם במהלך כנס הרצליה שיחל היום (א') במרכז הבינתחומי.

   

  לפי הסקר שבוצע על-ידי מינה צמח וחברת מדגם עבור המכון למדיניות ואסטרטגיה בראשות פרופ' אלכס מינץ, מחצית מהנשאלים חושבים שישראל תנצח את חמאס בסבב הבא. לשאלה אם נרשם ניצחון ישראלי במבצע האחרון בעזה "צוק איתן", גם כאן השיבו מחצית שכן.

   

  באשר לחיזבאללה, 54% מהישראלים צופים עימות עם הארגון השיעי בזירה הצפונית וכאן מאמינים 70% מהמשיבים כי יהיה ניצחון ישראלי. גם איום דאעש עלה בשאלות ו-42% מהישראלים רואים בארגון הטרור איום נמוך.

   

  לאור כל האיומים, בסקר נשאלו הישראלים מה עמדתם בנוגע לתקציב הביטחון. 52.2% השיבו שאין לקצץ בכלל מהתקציב. נתון נוסף שעולה משאלה זו הוא ש-40% מהאזרחים הערבים-ישראלים גם כן לא חושבים שצריך לקצץ בתקציב ולו שקל אחד.

   

  נושא נוסף שנשאל בסקר הוא תהליך השלום שאינו קיים בין ישראל לפלסטינים. בכל הנוגע לישראלים, 68% חושבים שישראל צריכה לחדש את המשא ומתן או לצאת ביוזמה מדינית. 72% חושבים שעל ישראל להיכנס למשא ומתן על בסיס יוזמת השלום הערבית האזורית.

   

  באשר למערכת הבחירות האחרונה, 52% לא היו מרוצים מתוצאות הבחירות שהעניקו לבנימין נתניהו קדנציה רביעית כראש ממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לא אופטימיים: "82% צופים עימות עם חמאס""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלברט גבאי
  נשוב לראות יירוטים בשמיים? כיפת ברזל בצוק איתן (ארכיון)
  צילום: אלברט גבאי
  מוצר השנה
  מומלצים