שתף קטע נבחר

ארה"ב: שני רוצחים קדחו את דרכם אל החופש

במבצע מתוכנן ומדויק שנראה כאילו נלקח מתוך "חומות של תקווה" הצליחו שני אסירים לעשות את מה שאיש לא עשה לפניהם ונמלטו ממתקן שמור בגבול קנדה

הכלא השמור בדנמורה (צילום: AP) (צילום: AP)
הכלא השמור בדנמורה(צילום: AP)

 

המשטרה במדינת ניו יורק מנהלת מצוד אחר שני רוצחים מסוכנים שנמלטו מכלא שמור מאוד בגבול קנדה לאחר שצליחו להשיג מכשור חשמלי וחפרו את דרכם החוצה. הרשויות ביקשו מהתושבים לסייע באיתורם, אך לא להתקרב אליהם.

 

הבריחה התגלתה אתמול (שבת) כשהשומרים בכלא השמור בעיר דנמורה שבצפון מזרח ארצות הברית גילו בבדיקת הבוקר כי מיטותיהם של שני רוצחים ריקות והם אינם בתאיהם. גורם רשמי בכלא מסר כי הנמלטים, ששהו בתאים סמוכים, קדחו חורים בקירות באמצעות מכשירים חשמליים והצליחו לחדור את קירות המתכת וצינור קיטור, עד שהגיעו למערכת מנהרות פנימית ודרכה יצאו אל הרחוב. כדי להטעות את השומרים לחשוב שהם ישנים השאירו השניים בגדים וחפצים במיטות.

 

 

ריצ'ארד מאט (מימין) ודיוויד סוויט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ריצ'ארד מאט (מימין) ודיוויד סוויט(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

חיפושים נרחבים אחר שני האסירים המסוכנים (צילום: AP) (צילום: AP)
חיפושים נרחבים אחר שני האסירים המסוכנים(צילום: AP)

הנמלטים הם ריצ'ארד מאט, בן 48, שנגזרו עליו 25 שנות מאסר עד מאסר עולם בגין רצח, חטיפה ושוד. השני הוא דיוויד סוויט, בן 34, שמרצה מאסר עולם ללא אפשרות להשתחרר בגין רצח סגן שריף.

 

"מדובר במבצע מתוחכם ומדויק באופן יוצא דופן", אמר מושל ניו יורק אנדרו קואומו. במתקן השמור טרם הצליחו להבין איך השיגו האסירים את כלי העבודה או את המידע על מתווה המנהרות המובילות לרחוב.

 

כ-200 שוטרים בסיוע כלבים ומסוקים מחפשים אחרי שני הרוצחים, שהוגדרו מסוכנים לציבור, בעיר דנמורה שבה נמצא הכלא.

 

הודעה פורסמה על החיפושים והציבור התבקש לדווח על כל מידע שיוביל אל האסירים. עם זאת המושל קואומו הזהיר שאין להתקרב אליהם. "אלו לא אנשים להשתעשע איתם", הוסיף.

 

סיפור הבריחה, שנראה כאילו נלקח מתוך סיפורו של סטיבן קינג שמוכר כסרט "חומות של תקווה", הוא מקרה הבריחה הראשון מהמתקן השמור ביותר. הכלא קיים כבר 150 שנים וזכה לכינוי "סיביר הקטנה" בשל הריחוק מהעיר ניו יורק ומזג האוויר הקר באזורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הרוצחים המסוכנים שנמלטו
צילום: EPA
מומלצים