שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אלקין: עדיף שבאופוזיציה יישרו קו נגד החרם

השר אלקין קורא לכל הצדדים כולל "גורמים ציוניים באופוזיציה" להתייצב נגד החרם. "חשוב מאוד שבמלחמה הזאת לא נהיה לבדנו". בראיון לאולפן ynet מציע אלקין לתקצב את המאבק בחרם הבינלאומי

 

כיצד מצפה שר הקליטה והשר לענייני ירושלים להתמודד עם החרם הבינלאומי שהדיו נשמעו היטב השבוע? בראיון לאולפן ynet הסביר היום (א') השר זאב אלקין כי אם התקשורת הישראלית וכן גורמים ציוניים באופוזיציה היו "מיישרים קו נגד זה", המצב יכול היה להשתפר. "אם מחפשים פגמים בתוכנו זה רק מחזק את הקמפיינים להחרמה. פעם ידענו להתאחד, היום לצערי את הכול הופכים לפוליטיקה", הוסיף.

 

השר נשאל כיצד נערכת ישראל לחרמות של חברות נוספות בעולם, והאם בכלל ידוע על עוד חברות שיעשו כן. השר השיב כי "יוזמות מהסוג הזה עולות מדי פעם, זה לא משהו חדש וצריך להיערך לזה".

 

איך נערכים לזה? עושה רושם שישראל מופתעת, אף שמדברים על זה הרבה שנים.

"ישראל לא מופתעת", הסביר אלקין, וזקף לזכותו את יוזמת החוק נגד קמפיינים להחרמת ישראל: "אם היוזמות של החרם יוצאות מפה, זה מתקבל בברכה במדינות אחרות. אומרים, 'מה אתם רוצים מאיתנו, זה בכלל גופים ישראליים מבקשים להחרים'. לכן העברנו חוק שהקשה מאוד על גופים ישראליים ליזום קמפיינים של החרמה. בזירה הזאת בנינו לנו כלי יעיל להתמודדות".

 

בנוגע לקו ההסברה של ישראל בתחום אמר אלקין כי למרות המדיניות העקבית, "אם עוד עשר פעמים תגיד שישראל לא מדינה טובה - אולי גם בעולם יאמינו. לכן חלק מההתמודדות הזאת הוא כמובן סגירת השורות. הייתי מעדיף, הייתי רוצה שבהתמודדויות כאלה עם פגיעה מבחוץ במדינת ישראל, גם גופי תקשורת ובוודאי גם גורמים ציוניים מהאופוזיציה היו מיישרים קו, והיינו עומדים באחדות שורות נגד זה".

 

הוא הציע לממשלה להקצות תקציבים לנושא, "הגיע הזמן לעשות את זה. חייבים ממשלה שמייצרת שיתוף פעולה עם ידידיה בעולם, גם עם ארגונים יהודיים וגם ארגונים לא-יהודיים. כי חשוב מאוד שבמחלמה הזאת לא נהיה לבדנו".

 

לשאלה אם הממשלה הנוכחית היא אולי סוג של סדין אדום מול החרם הבינלאומי, השיב השר כי הטענה מופרכת, כיוון ש"ניסיונות להחרים אותנו והחלטות מהסוג שיש עכשיו היו גם בקדנציה הקודמת. ישבו אז בממשלה ציפי לבני כאחראית על המו"מ המדיני, ישב יאיר לפיד. אז במה היינו לא בסדר אז? אפילו התנהל מו"מ, ועדיין גופים כאלה או אחרים ניסו להחרים אותנו ולהלביש עלינו את האחריות על כל הצרות שבעולם. לכן מי שחושב שהבעיה כאן בנו - לא מבין על מה הוא מדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
השר אלקין
צילום: ירון ברנר
מומלצים