שתף קטע נבחר

משורר מהצפון הגיע לביירות: 'שבר את הסגר'

בעיתון הלבנוני "א-נהאר" נכתב כי מרואן מח'ול ממעלות הגיע לביירות: "יקריא שיר על מזימת האויב לגייס את הנוצרים". לבנון מוגדרת כמדינת אויב, ועל ישראלים נאסר להיכנס אליה. חבריו מתכננים לו חפלה, עם שובו

  

מח'ול בביירות, בתמונה שפורסמה ב"א-נאהר". "הגיע ללבנון עם דרכון פלסטיני" (צילום: מתוך אתר אנאר ) (צילום: מתוך אתר אנאר )
מח'ול בביירות, בתמונה שפורסמה ב"א-נאהר". "הגיע ללבנון עם דרכון פלסטיני"

משורר ערבי-ישראלי, בלב ביירות: עיתון "א-נהאר" הלבנוני דיווח היום (שבת) כי המשורר מרואן מח'ול (35), המתגורר במעלות-תרשיחא, הגיע לביירות. "מח'ול הצליח לשבור את הסגר של האויב ולהגיע ללבנון", נכתב בעיתון. לבנון מוגדרת כמדינת אויב, ועל ישראלים נאסרת ההגעה אליה. מח'ול עדיין לא חזר לישראל.

 

מח'ול פרסם עד כה ארבעה ספרים ושיריו מתפרסמים בין השאר בעיתונים רבים בערבית, בהם "א-נהאר". חבריו סיפרו כי הם מתכננים לו חפלה, עם שובו. אחד מחבריו של מח'ול אמר ל-ynet: "ידענו שהוא נסע לביירות כבר לפני כשבועיים, הוא עדכן אותנו על נסיעתו. מח'ול מחזיק בדרכון פלסטיני ואמו מביירות. הוא נסע לירדן ומשם הגיע ללבנון במטרה להשתתף באירועים תרבותיים. כמו כן הוא מבקר את קרובי משפחתו שהוא מתגעגע אליהם".

 

החבר של מח'ול לא רואה בנסיעתו דבר חמור, אף שלבנון מוגדרת כמדינת אויב ועל אזרחים ישראלים חל איסור להיכנס לתחומה. "אני לא חושב שהוא עשה טעות חמורה. מגיע לו להיות בביירות ובכל מקום אחר.

מח'ול הוא אדם מוכר בהרבה מקומות בעולם הערבי וכולם מכבדים אותו ואת דרכו. אני מקווה שהוא יחזור לארץ בלי שיעכבו אותו. אנו גאים בו וצריכים לקבל אותו בצורה הכי נאותה שיש".

 

החבר מזכיר כמה ערבים-ישראלים אחרים שהיו בלבנון: "הזמר הייתם ח'לאילה והזמרת מנאל מוסא השתתפו בתוכנית 'ערב איידול', והעיתונאי מאג'ד כיאל השתתף באירוע של עיתון לבנוני שבו הוא כותב. הם חזרו ולא נאסרו כי הגורמים האחראים במשרד הביטחון ידעו שמטרת ביקורם הייתה לצרכי עבודתם ולא למטרות פוליטיות".

 

עיתון "א-נהאר" פרסם את תמונתו של מח'ול כשהוא מטייל ברחובות ביירות. "הוא בנם של אב מכפר פקיעין בגליל ואם שמוצאה מכפר רמיש בדרום לבנון", נכתב בעיתון. "מח'ול הצליח לשבור את הסגר של האויב ולהגיע עד לבנון. זמרת לבנונית תלווה את מחו'ל בהופעותיו בביירות, והוא יקרא שיר שחיבר שבו הוא תוקף את 'מזימת האויב' לגייס את הפלסטינים-הנוצרים".


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר אנאר
מרואן מח'ול
צילום: מתוך אתר אנאר
מומלצים