שתף קטע נבחר

ליברמן: לעצור את המשורר עם שובו מביירות

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי עדיף שמרואן מח'ול ממעלות יישאר בלבנון, כי אם יחזור "יצטרכו לעשות לו חפלה בכלא". מח'ול בראיון טלוויזיוני: "חשפתי את המזימה לגייס מיעוטים לצה"ל. החקירות מחזקות אותי והופכות אותי לגיבור"

 

הגעתו של משורר ממעלות לביירות מעוררת סערה: לאחר הפרסום ב-ynet על הגעתו של מרואן מח'ול לבירת לבנון והכוונה של חבריו לערוך לו חפלה עם שובו ישראל, קרא יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להבהיר לו "כי עדיף לו להישאר בלבנון משום שאם יחזור - את החפלה יצטרכו לעשות לו בבית הכלא".

 

"אסור להשלים עם כך שמי שנהנה מאזרחות ישראלית מצפצף על החוק, מבקר במדינת אויב ואז חוזר לישראל, עם כל ההשלכות שעלולות להיות לכך", כתב ח"כ ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות הדיווח בעיתון הלבנוני "א-נאהר". לדברי ליברמן, "אם לא ייעצר מח'ול עם שובו, אדרוש שוועדת חוץ וביטחון של הכנסת תקיים דיון על כך ותזמן את אנשי משרד הביטחון על מנת לשנות את המצב ולהפסיק את ההתנהלות האבסורדית הזו".

 

 

ליברמן. "להפסיק את ההתנהלות האבסורדית הזו" (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
ליברמן. "להפסיק את ההתנהלות האבסורדית הזו"(צילום: אמיל סלמן)

מח'ול. "האופן שבו חשפתי את המזימה הכשיל את המהלך"  (צילום: מתוך אתר אנאר ) (צילום: מתוך אתר אנאר )
מח'ול. "האופן שבו חשפתי את המזימה הכשיל את המהלך" (צילום: מתוך אתר אנאר )

לבנון מוגדרת כמדינת אויב, ועל ישראלים נאסרת ההגעה אליה. מח'ול, שמתגורר במעלות תרשיחא, עדיין לא חזר לישראל. בראיון לערוץ הטלוויזיה "אל מוסתקבל", לאחר הגעתו ללבנון, הוא הרחיב על הניסיונות לגיוס נוצרים לצה"ל, אותם הגדיר "מזימה": "האופן שבו חשפתי את המזימה הכשיל את המהלך הפוליטי המלוכלך לגייס את המיעוטים". 

 

הוא טען בראיון כי נחקר לאחר שפרסם את השיר: "יומיים לאחר השקת השיר

הזמינו אותי לחקירה בעכו. החקירות האלו רק מחזקות אותי כיוון שהן הופכות אותי לגיבור. אני משלם מחיר - כמה שעות של חקירה. זה המחיר שאני משלם עבור העם שלי". גם ב"אל אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, פרסמו את האירוע שבו ישתתף מח'ול בביירות.

 

מח'ול פרסם עד כה ארבעה ספרים ושיריו מתפרסמים בין השאר בעיתונים רבים בערבית, בהם "א-נהאר". חבריו סיפרו כי הם מתכננים לו חפלה, עם שובו. אחד מחבריו של מח'ול אמר ל-ynet: "ידענו שהוא נסע לביירות כבר לפני כשבועיים, הוא עדכן אותנו על נסיעתו. מח'ול מחזיק בדרכון פלסטיני ואמו מביירות. הוא נסע לירדן ומשם הגיע ללבנון במטרה להשתתף באירועים תרבותיים. הוא גם מבקר את קרובי משפחתו".

 

עיתון "א-נהאר" פרסם את תמונתו של מח'ול כשהוא מטייל ברחובות ביירות. "הוא בנם של אב מכפר פקיעין בגליל ואם שמוצאה מכפר רמיש בדרום לבנון", נכתב בעיתון. "מח'ול הצליח לשבור את הסגר של האויב ולהגיע עד לבנון. זמרת לבנונית תלווה את מחו'ל בהופעותיו בביירות, והוא יקרא שיר שחיבר שבו הוא תוקף את 'מזימת האויב' לגייס את הפלסטינים-הנוצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר אנאר
מרואן מחול.
צילום: מתוך אתר אנאר
מומלצים