שתף קטע נבחר

סיוט בחופשה: שוד וקרב יריות במלון בכרתים

שלושה חמושים ניסו לשדוד חנות תכשיטים במלון שבו שהו עשרות ישראלים. כמה מהם נמלטו לחוף ואחרים הסתגרו בחדרים: "חשבנו שזה פיגוע"

 

 

"חשבנו שזה פיגוע טרור. הייתי בחדר והחברים שלי בקבוצה היו בבריכה. הלכתי לישון ופתאום שמעתי יריות. הסתכלתי החוצה מהחדר וראיתי אנשים מתחילים לרוץ ולברוח. התקשרתי לקבלה ואחד המנהלים אמר לנו להתחבא בחדר ולא לזוז. זה היה ממש מפחיד, אבל תודה לאל נגמר בשלום". גלית סמין הייתה אחת מעשרות ישראלים שהתארחו במלון "כרטה מאריס" בכרתים בעת שהתבצע בו שוד מזוין מלווה ביריות.

 

דקות ארוכות של חרדה עברו על אורחי המלון, לאחר ששלושה שודדים חמושים בקלצ'ניקוב ניסו לשדוד את חנות התכשיטים בקומת הלובי של המלון, שנחשב מאוד פופולרי בקרב ישראלים. השוד אירע בסביבות השעה 21:30 ביום שישי. השודדים נטרלו את אנשי האבטחה של המלון ונכנסו לתוך הלובי. בדרך הם עברו על פני שלוש ישראליות וסימנו להן בידיים שיתרחקו מהמקום. אנשי צוות המלון הרחיקו את כל האורחים מהלובי והורו להם לברוח לכיוון חוף הים. רבים מהאורחים, ובהם עשרות ישראלים, נמלטו לכיוון החוף והבריכה. ישראלים אחרים הצטוו להתחבא בחדריהם.  שוטרים במלון בכרתים. הצליחו לנטרל את השודדים ()
שוטרים במלון בכרתים. הצליחו לנטרל את השודדים

הנהלת המלון הזעיקה בינתיים את המשטרה וכוחות גדולים שהגיעו למקום הטילו מצור על המלון וכל יציאות החירום. השודדים הבינו שעלו עליהם וניסו לברוח החוצה דרך הדלת הראשית, תוך כדי ירי. השוטרים השיבו אש ונטרלו את השודדים ששלושתם נפצעו. פרט להם לא היו נפגעים נוספים בתקרית. השודדים הועברו לבית החולים שם הם מאושפזים תחת אבטחה של המשטרה.

 

גלית סיפרה: "בסך הכל צוות המלון שמר על קור רוח, הם תיפקדו מעולה, סגרו את הלובי והרחיקו את כולם. לאחרים אמרו להתחבא בחדרים. היו הרבה מאוד תיירים במלון, רק בקבוצה שלנו היו 60 ישראלים אבל אני חושבת שהיו עוד".

 

על המפגש בין השודדים לישראליות במהלך השוד סיפרה גלית: "שלוש נשים מהקבוצה ראו את הכל. הן היו ליד השודדים שהגיעו עם הקלצ'ניקובים אבל השודדים אמרו להן: 'לכו לכו'. הייתה כאן מהומה גדולה מאוד, אבל שעה וחצי אחרי השוד כל האורחים יצאו החוצה ואפילו צחקו ממה שקרה. זה יכול לקרות בכל מקום, גם בארץ".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים במלון שבו היה השוד
מומלצים