שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קולין פארל: "לא יצאתי לדייט 4 שנים"

  הכוכב ההוליוודי-אירי קולין פארל, שיוביל את העונה השניה של "בלש אמיתי", לא מפחד להיכנס לנעליים הגדולות של וודי הארלסון ומתיו מקונהי. לצורך התפקיד הוא השיל קילוגרמים רבים ממשקלו ושינה את אורח חייו: "מאז שהילדים נולדו, לא הכל מתמקד בי"

  אחת הסוגיות שיותר הטרידו-סיקרנו חובבי טלוויזיה ומומחי תקשורת בשנת 2014, הייתה מי השחקנים שיככבו בעונה השנייה של סדרת המתח "בלש אמיתי", וייכנסו לנעלים הגדולות של וודי הארלסון ומתיו מקונוהיי, שהרשימו בעונה הראשונה ועטורת הפרסים. הספקולנטים והמהמרים העלו שמות שונים ומשונים, ורשימת המועמדים כללה פיגורות כמו ג'וש ברולין, חואקין פיניקס, מייקל פאסבנדר, כריסטיאן בייל ואפילו בראד פיט.

   

  בספטמבר 2014, התגלה הליהוק המשמעותי הראשון של העונה השנייה: הכוכב ההוליוודי-אירי קולין פארל, ששובץ לתפקיד הבלש ריי וולקורו. "חתמתי על השתתפותי ב'בלש אמיתי' אחרי שקראתי את התסריט של שני פרקים מתוך שמונה. שזה כמו שאצטרף לסרט אחרי שקראתי את 24 העמודים הראשונים של התסריט", גילה פארל כשנפגשנו לאחרונה בפסטיבל קאן, "וזהו דבר שבחיים לא הייתי עושה. זה היה טירוף".

   

  במקום מתיו מקונהי. קולין פארל ()
  במקום מתיו מקונהי. קולין פארל

   

  פארל לא חשש לעמוד בציפיות ובהשוואות מול העונה הראשונה, שכבר נכנסה לפנתיאון. "אני באמת מאמין שניק פיזלוטו יוצר הסדרה הוא מבריק מספיק ולא היה עושה עונה שנייה אם הוא לא היה חושב שיש לו משהו מקורי לומר", סבור פארל. "אבל העונה החדשה כל כך שונה מקודמתה, זו ישות עצמאית. התקווה היא שמי שאהב את העונה הראשונה - אני אהבתי ואני לא רואה טלוויזיה בדרך כלל – יאהב גם את החדשה", הוסיף.

   

  אחרי פארל לוהקו ווינס ווהן, טיילור קיטש וגם רייצ'ל מקאדמס וקלי ריילי. עכשיו, העונה השנייה של "בלש אמיתי" מגיעה סוף סוף למרקע והיא תשודר בימי שני ב-04:00 לפנות בוקר וב- 22:00 (עם תרגום) החל מה-22.6, בערוץ yes Oh HD במקביל לשידור בארה"ב.

   

  מדובר בסיפור שונה לגמרי מהעונה הקודמת, ובדמויות חדשות. אם העלילה של העונה הראשונה התחרשה בדרום האפל, הסוטה, המסתורי והמיסטי של ארה"ב, הפעם היא מתרחשת בקליפורניה. "הדרום הוא עולם שבין רגע מעורר תמונות ותחושות מסוימות, ויש רמיזות על מה שקיים מתחת לצל. אבל הפעם האווירה שונה", מדווח פארל, "העולם הזה של המיסטיקה המרושעת והאזוטרית של הדרום, הוא כבר לא חלק מהעונה השנייה. אני יודע שאנשים הולכים להתגעגע לזה, אבל ניק בחר ורצה לא לחזור על עצמו. ניק דאג שזה יהיה מאוד משהו עצמאי, שעומד בפני עצמו.

  "כמובן שאנשים יבואו ויגידו האם זה טוב יותר או פחות, זה טבעי ואני מבין את זה. אז לעונה החדשה, אין שום קשר לקודמתה, למעט סוג של טון מסוים שנוכח בשתיהן - הדברים הרעים מתרחשים וכל הדמויות מאופיינות באופן מורכב ומרשים להפליא. האם אנשים יקבלו את זה? אני לא יודע, אבל אני יודע שהכתיבה, לטעמי, הייתה יוצאת דופן. העונה הזאת היא קנבס יותר רחב. לא עניין של יותר או פחות טוב".

   

  אני, וינס ורייצ'ל

  סודיות רבה אופפת את העונה החדשה של "בלש אמיתי", והשמועות מדברות על עיסוק במועדוני סאדו, כת השטן, סיינטלוגיה ועל סצנת אורגיה עם כוכבות פורנו מעורטלות. עיתונאים שכבר נחשפו לפרקים שלה הוחתמו על ידי רשת HBO

  על הסכם סודיות. לאור כל זאת, נוכל לומר רק שפארל מגלם בלש מתוסבך, המנסה לפצח תעלומת רצח יחד עם אנני (רייצ'ל מקאדמס) בלשית במשרד השריף של מחוז ונטורה, שמרבית הזמן נמצאת במחלוקת עם המערכת בה היא משרתת, ופול וודראף (טיילור קיטש), יוצא צבא ושוטר ביחידת האופנוענים שעונש ההשעיה שהוא קיבל, מומתק כשהוא מגלה את זירת הפשע שמובילה לחקירת הרצח. ווינס ווהן מגלם פושע שמנסה לחזור למוטב ועומד לאבד את כל כספו לאחר ששותפו לעסק נרצח.

   

  "התסריטים הגיעו אלינו בטפטופים לשחקנים תוך כדי הצילומים", מספר פארל. "אז לא ידעתי מה הסוף, אם יש אכן סוף למסע של הדמות שלי וזה היה די מעניין. לא הייתי מתוח אבל זה היה ממש מעניין לגלות איך הסיפור מתגלגל בזמן שסיפרתי אותו. זה אולי איפשר לי להיות בהווה, ולא להעסיק את עצמי עם המוסכמות של 'מסע השינוי של דמות'. צילמנו את העלילה בסדר כרונולוגי וזו הייתה ברכה. זה משהו, אתה לא מקבל את זה בקולנוע בכלל".

   

  צוות השחקנים מאוד מפתיע ולא צפוי. איך הסתדרתם?

   

  "מאוד אהבתי את העבודה המשותפת ונהניתי. עבדתי הרבה עם רייצ'ל מקאדמס ואני חושב שהיא הולכת להיות מבריקה בתפקיד הזה".

   

  אתה חושב שייקחו את ווינס ווהן -  שעושה בדרך כל קומדיות ולא תמיד מוערך מספיק - יותר ברצינות עכשיו?

   

  "אם להיות כן איתך, ווינס ומתיו מקונוהיי תמיד היו שחקנים פנטסטיים. ולפני שהם עשו קומדיות רומנטיות, הם עשו גם חומרים אחרים. ווינס עשה למשל סרטים מאוד מעניינים, שלרוע המזל אנשים לא ראו אותו בהם. הם כן מזדהים אתו בהקשר הקומי, אבל לא מקשרים אותו לדרמות רציניות. היו לנו סצנות ממש נפלאות ומקסימות ביחד, הוא היה יוצא דופן ונלהב, והיה נהדר לעבוד אתו".

   

  פארל צילם את "בלש אמיתי 2", חודשים אחדים אחרי שסיים את צילומי הסרט "הלובסטר", שם הוא עשה תפקיד, שדרש ממנו להשמין. "הייתי צריך להוריד משקל. למזלי היה לי די הרבה זמן להוציא את מהמערכת שלי את כל מה שזללתי ולגמתי לכבוד 'הלובסטר'".

   

  איך נראתה הדיאטה שלך?

   

  "הורדתי משמעותית את כמות הקלוריות ורצתי כל יום והלכתי ליוגה. אני חייב לומר לך, שזה היה יותר טוב מאשר להעלות את המשקל".

   

  מצטרפת לעונה. רייצ'ל מקאדמס ()
  מצטרפת לעונה. רייצ'ל מקאדמס

   

  אנד אקשן

  "הלובסטר"-  שביים יורגוס לנטימוס היווני, זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן והולך להיות מוקרן בחודש הבא בפסטיבל הקולנוע של ירושלים - ו"בלש אמיתי 2", מעידים על השינוי שעושה פארל בשנתיים האחרונות בהתנהלות שלו. פארל, שהקריירה שלו לא אחידה ברמתה, והיא כוללת הצלחות קופתיות ("דוח מיוחד" של סטיבן ספילברג) לצד כישלונות ("אלכסנדר" של אוליבר סטון),הפקות גדולות תקציב ("מיאמי וייס", "זכרון גורלי") לצד סרטים עצמאיים ("ברוז'" שזיכה אותו בגלובוס הזהב) , החליט להיות יותר סלקטיבי וקפדן בבחירות שלו, ולעבוד עם במאים נחשבים ואיכותיים.

   

  "עשיתי הרבה סרטי אקשן, ונהניתי מחלקם אבל החלטתי לשנות כיוון", מתוודה פארל, "הבעיה בהוליווד שאתה נהיה מקוטלג, ואני עדיין מקבל תסריטים לסרטי אקשן וכאלה, יותר ממה שהיתי רוצה. אבל יש לי פחות ופחות עניין בהם. הסיבה שאני מקבל כל כך הרבה תסריטי אקשן עכשיו, היא שעשיתי כל כך הרבה סרטי אקשן. אבל יש כל כך הרבה סגנונות של סיפור וטונים שונים של סרטים שאני ממש רוצה לחקור, ואני מקווה שיגיעו אלי הצעות מרתקת ומאתגרות".

   

  פארל מודע להשתלטות של סרטי קומיקס ו"מהיר ועצבני" המיועדים לבני נוער ולצעירים, על רשתות בתי הקולנוע. "אם 'קאובוי של חצות', היה יוצא כעת למסכים, אף אחד לא היה רואה את זה. פשוט אין סיכוי. האם היו רואים עכשיו את 'הקשר הצרפתי'? אולי כן, בגלל המרדף מכוניות שהופיע בטריילר. בהוליווד הולכים כיום על מה שבטוח ונחרש. אבל תמיד יהיו אמנים שיעשו סרטים בתקציב של חצי מיליון דולר או 10 מיליון דולר, ושיש להם קול מאוד ספציפי ודעות על האנושות. אז למזלי בשנים האחרונות היה לי חופש לעשות דברים כיפים שאני אוהב, דברים שאני מוצא אותם כמאתגרים".

   

  פארל בן ה-39 חולל שינוי גם בחייו האישיים. אחרי שנים של התמכרויות וחיי הוללות פרועים, כולל קלטת סקס, "הילד הרע של הוליווד" בחר לנהל חיים יותר רגועים, נטולי סיבוכים וחומרים אסורים. הוא אפילו התוודה לאחרונה בפני ה"סאנדי טיימס" ש"לא יצאתי לדייטים כבר ארבע שנים. זה פשוט לא קורה. אני עסוק עם העבודה ועם שני הבנים שלי. אני יודע שזה מה שאנשים לא מצפים לשמוע ממני, אבל זאת האמת. מאז שהילדים נולדו, לא הכל מתמקד בי, וזאת הקלה. אני עוזר לילדי למצוא את מקומם בעולם".

   

  מצטרף לעונה. ווינס ווהן ()
  מצטרף לעונה. ווינס ווהן

   

  היכרויות דוט קום

  בפגישתנו, עימתתי את פארל עם הצהרת הדייטים המפתיעה הזאת, ותהיתי האם הוא מנסה אולי להכיר נשים באמצעות הרשת? וזה מה שהיה לכוכב הסורר בדימוס לומר: "למען האמת אני חושב שמבחינה מסוימת יתכן שיש כנות גדולה יותר בלמצוא מישהי ברשת. כל בן אדם שעובר את הטרחה של למלא פרופיל ב match.com מחפש משהו. והאנשים האלה בדרך כלל כנים לגביי מה שהם מחפשים.

   

  לעומת זאת כשאנשים נפגשים בברים, רק בגלל שזה מיידי, ורק בגלל שזה פנים מול פנים, זה לא אומר שזה יותר אמיתי, זה לא אומר שיש דרגה גבוהה יותר של כנות. החיים הם מסובכים, וזה מסובך לנסות להבין את מקומך בעולם, זה יכול להיות קשה לעיתים להיות לבד. ובדידות נקלעת לדרך של כולנו בשלבים שונים במסלול חיינו. אז כל אמצעי שמאפשר לשני מבוגרים, בהסכמה, למצוא אחד את השני ולחלוק לילה, שעה, כל עוד אין נזק שנגרם או אין כוונות רעות. אני חושב שזה בסדר, לחלוטין בסדר. אפשר להיכנס לשיפוט של דברים אלקטרונים והייאוש של זה, אבל בסופו של יום אם שני אנשים יכולים למצוא אחד את השני, ויכולים למצוא קצת נחמה, ולחלוק את הדרך, אני חושב שזה דבר נהדר".

   

  פארל, שכמו שכבר שמתם לב דוגל ומעריץ את המילה "כנות", מכריז גם: "אני לא ניגש לחיים בתור שחקן. אני ניגש לחיים כבן אדם. בדרך כלל בהתחלה של מערכת יחסים אנשים מציגים את התמונה של מה שהם עצמם היו רוצים להיות, או מקווים להיות. ואני חושב שהסיבה שהרבה ממערכות היחסים לא מסתדרות זה בגלל שנגמר לאדם הקיטור, הוא לא יכול לשחק את הדמות הזאת יותר מדי זמן. וזה קשה להיות כן, וזה קשה להיות פתוח, וזה קשה להיות חשוף עם אנשים. עם עצמנו לבד. כשאני אומר משחקים הכוונה היא לא שהם משחקים תפקיד, או לובשים עניבה. מעט מאוד מאתנו יודעים להיות כנים עם עצמנו, עם הפחדים והחולשות שלנו. מאוד טריקי להיות בן אדם. ואני לא מתכוון להיוולד לתוך תנאים קשים, או עוני אובייקטיבי. אני מדבר על המזל הטוב של להיוולד למצב שבו אתה יכול להרהר על הקיום שלך. סוג המותרות הזאת בפני עצמו יכול להביא בעיות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בעד אתרי היכרויות. קולין פארל
  לאתר ההטבות
  מומלצים