שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משה איבגי: "מגנה את האמירה של קוטלר"
  השחקן משה איבגי שחתם על עצומת האמנים נגד הצהרות מירי רגב, תוקף את עודד קוטלר: "אין פה שום עדר בהמות. הדבר הזה לא היה צריך להיאמר". קוטלר: "אני מתנצל על ניסוח לא מוצלח, אבל לא חוזר בי". גם רני רהב הצטרף למערכה: "כמו שלא יעלה על הדעת שחיילים יסרבו לשרת בצה"ל, כך גם לא יעלה על הדעת שאמן יחליט איפה הוא מופיע ואיפה לא"

  לא רק ביקורת מימין על נאום הבהמות של השחקן עודד קוטלר. משה איבגי, מסמלי המחאה של האמנים נגד שרת התרבות מירי רגב, מסתייג מהאמירה של קוטלר ואמר ל-ynet: "אין פה שום עדר בהמות, אני ממש לא מסכים עם האמירה שלו. גם ימין וגם שמאל רוצים תרבות ואין שום קשר בין הדברים, כולנו צורכי תרבות, לא צריך להפוך את זה לשאלה של שמאל או ימין".

   

  מגנה את האמירה. משה איבגי ועודד קוטלר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  מגנה את האמירה. משה איבגי ועודד קוטלר(צילום: ירון ברנר)

   

  את הנאום נשא קוטלר בכינוס שחקנים שנערך אמש (א') ביפו, מתוך מחאה על כוונת רגב שלא לממן יצירות התוקפות את מדיניות ישראל, ואמר "חוגגים 30 מנדטים, שאחריהם צועד עדר בהמות", כשהוא מתייחס ישירות לדברי השרה בפגישה שקיימה עם נציגי האמנים, בעקבות הסערה סביב התנהלותה מול השחקן נורמן עיסא.

   

  "זה הרגע להרים ראש אל מוּל ההתבהמוּת השלטת ברחובותינו האמנותיים, במקרה שלנו, ולומר לגברת רגב: תרגיעי!", אמר קוטלר והוסיף את ההתבטאות החריפה: "תארי לך, גברת רגב, את עולמנו, עולמך, שוקט - ללא ספר, ללא מוּזיקה, ללא פואמה. עולם שאין מפריע בו, אין מפריע ללאום לחגוג 30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב".

   

  בתגובה לדברים אמרה שרת התרבות מירי רגב כי "הכינוי לשלושים המנדטים של הליכוד שהם 'בהמות מלחכות עשב' הוא כינוי החושף את הפנים המכוערות והמתנשאות של הדובר, עודד קוטלר וחלק מהנוכחים שמחאו לו כפיים. האמירה של קוטלר בעיניי מבטאת חושך תרבותי".

  צפו: "נאום הבהמות" של עודד קוטלר    (צילום: אסף מגל)

  צפו: "נאום הבהמות" של עודד קוטלר    (צילום: אסף מגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "צר לי מאוד על אמירה כזאת כי הוא אמר דברים כל כך נהדרים ובגלל משפט אחד זה מה שזוכרים. צר לי מאוד. עודד אמר דברים נפלאים והדבר הזה לא היה צריך להיאמר ואני רק עכשיו מבין מה שהוא אמר אבל אני בוודאי שלא מסכים עם אמירה כזאת", הוסיף אבגי.

   

  קוטלר עצמו הגיב בגלי צה"ל הבוקר לסערה סביב נאומו וניסה להבהיר את דבריו: "אני מתכוון לזה, למה שאמרתי. העדר הוא כולל אותי. אני אהיה חלק מהעדר. לא תהייה לי ברירה. אני אומר זה יהפוך עם שלם של צרכנים, יכול מאוד להיות שבנסיבות אחרות של ציבור אחר הייתי צריך להסביר כל מילה ומילה ככה לאורכה ולרוחבה. אבל אני אומר באופן עקרוני, אני טענתי שאני מדבר לאנשים שמבינים על מה אני מדבר - ואם יצא מה שיצא על ניסוח פחות מוצלח, אני על זה מתנצל. אבל לא, לא חוזר בי כהוא זה מהרעיון שאנחנו לא נלך. לא נלך אל עולם מיובש שכל מה שישאר לנו לאכול, גם לאמנים וגם לצרכנים שלנו, זה קש וגבבה. אני לא חושב שזה נכון. אני חושב שצריך לתת לאומנות לפרוח באשר היא ולעצור אותה רק כשהיא גובלת בפלילים".

   

  אני לא מדבר רק על המחנה הימני. כמובן שלא. לא התכוונתי לזה. אני לא מתכוון לזה. זו איננה דעתי, אגב. הרי שרת התרבות הודיעה שהיא שרת התרבות של כולנו, לא רק של ה-30, ואני אומר שוב, אם זאת שרת התרבות שלנו וזאת המדיניות שהיא הכריזה ביום הראשון שלה שהיא נכנסת הרי שהיא זאת הרועה, תוביל את העדר כולו, כל אזרחי ישראל שצופים וצורכים תרבות, ואומנות, ומוזיקה, את כולנו כעדר של בהמות".

   

  "מגנה את דבריו של קוטלר". משה אבגי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  "מגנה את דבריו של קוטלר". משה אבגי(צילום: ירון ברנר)

   

  בתוך כך, אשתו של קוטלר, אורדית קוטלר אמרה מוקדם יותר הבוקר ל-ynet כי היא שמעה את הנאום קודם לכן והיא חושבת שמדובר ב"מאסטר פיס. לא התייחסתי בכלל לדברים האלה שיצאו בכותרות, רק אחרי התגובה מסביב הבנתי". הוסיפה.

   

  "אנחנו מכירים את זה כשמוציאים כמה מילים מהנאום שלו ולוקחים את האמירה למקום אחר. אני לא יכולה לדבר בשמו, אבל הוא לא התכוון לומר שמצביעי הליכוד בהמות. יכול להיות שאם הוא היה יודע שזאת הסערה שתבוא, הוא היה מנסח את זה אחרת", סיכמה אורדית.

   

  גם איש יחסי הציבור רני רהב הצטרף למערכה. במכתב שהוציא שרת התרבות, שר החינוך ואמני ישראל השווה את האמנים לחיילים המשרתים את המולדת: "כמו שלא יעלה על הדעת שחיילים יסרבו לשרת בצה"ל מכל סיבה שהיא, גם מצפונית וגם ערכית, לא יעלה על הדעת שאמן יחליט איפה הוא מופיע ואיפה הוא לא מופיע. אני מתחנן בפניכם, אחיי ואחיותיי היקרים: עצרו כאן. אני קורא לשרי הממשלה לקרוא לליכוד העם ולחזרה למערכת יחסים נכונה בין השלטון לתרבות, ובין התרבות לשלטון".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  "אין כאן שום עדר בהמות". משה אבגי
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים