שתף קטע נבחר

מצרים: אושרר עונש המוות לנשיא המודח מורסי

שנתיים אחרי הדחת הנשיא האיסלאמיסט, איש האחים המוסלמים, עוד פרק במערכה המשפטית הבלתי נגמרת. עונשי מוות לכמה מבכירי האחים המוסלמים

מוחמד מורסי (צילום: AP) (צילום: AP)
מוחמד מורסי(צילום: AP)

בית משפט במצרים אישרר בצהריים (יום ג') את עונש המוות שנגזר על נשיא מצרים המודח, מוחמד מורסי, איש האחים המוסלמים, בגין בריחתו מבית הכלא בשנת 2011. בית המשפט גם גזר עליו מאסר עולם (25 שנה) בגין חלקו בפרשה אחרת - קשירת קשר עם "ארגונים זרים" - כשהכוונה היא לחמאס, חיזבאללה ומשמרות המהפכה של איראן. באותו המעמד נגזרו מאסרי עולם גם על מנהיג האחים המוסלמים, מוחמד בדיע, ו-17 מעורבים נוספים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

בית המשפט גזר בפרשת קשירת הקשר גם עונש מוות על בכיר האחים המוסלמים חיירת א-שאטר, שהוזכר בעבר כמועמד לנשיאות מצרים, ועל שני נאשמים נוספים. עוד 13 נאשמים נידונו למוות בהיעדרם, משום שהם אינם נמצאים בשטח מצרים.

 

כל המורשעים יכולים עדיין לערער על החלטת בית המשפט, שהוא בית משפט בערכאה ראשונה.

 

נגד מורסי התנהלו משפטים בשתי פרשות מרכזיות: האחת - בריחה המונית של אסירים, בהם מורסי עצמו, מבית כלא במהלך המהפכה שבה הודח הנשיא חוסני

מובארק ב-2011, והשנייה - קשירת קשר וריגול לטובת גורמים זרים כמו חמאס, חיזבאללה ומשמרות המהפכה.

 

במסגרת המשפטים שנערכו לו כבר נידון מורסי גם למאסר של 20 שנה שנה בגין חלקו בדיכוי ההפגנות של מתנגדיו מול ארמון איתיחאדיה בקהיר. בנוסף עומד מורסי לדין בשתי פרשות נוספות - ביזוי בית המשפט (בשל עלבונות שהטיח בשופטים) וקשירת קשר לריגול לטובת קטאר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנשיא המודח מוחמד מורסי
צילום: AP
מומלצים