שתף קטע נבחר

חשד: סחר בסמים בתיכון יוקרתי במרכז הארץ

נער כבן 16.5 נעצר בחשד לסחר בסמים בתיכון. בנוסף אליו עוכבו לחקירה 12 תלמידים בכיתות י"א-י"ב, שבבתיהם נתפסו סמים לשימוש עצמי. עבור גרם של סמים שילמו התלמידים בין 130-100 שקלים

סמים בבית הספר: מחלק הנוער במרחב דן במשטרה עצר נער כבן 16 וחצי, תושב המרכז, בחשד לסחר בסמים בתיכון יוקרתי במרכז הארץ. התלמיד אינו לומד בתיכון.

 

המעצר התאפשר בעקבות פעילות של המחלק בבית הספר, שבמסגרתו עוכבו לחקירה 12 נערים הלומדים בתיכון בכיתות י"א-י"ב.

 

חלק מהתלמידים הודו כי הם משתמשים בסמים וחלקם היו מתווכים בין הסוחרים לבני כיתתם. בשבוע שעבר עברה החקירה למישור הגלוי ובחיפוש בביתם נתפסו סמים מסוגים שונים כמו חשיש וגראס וכן כלי עישון.

 

במהלך החקירה מסרו התלמידים מידע, ובין היתר הם 'הפלילו' אחד את השני. מהחקירה עולה כי התלמידים היו משלמים בין 130-100 שקלים לגרם. ההנחות והמחירים נקבעו על פי מידת הקרבה של התלמידים למתווך של הסמים.

 

בין התלמידים שעוכבו ישנם גם 'בני טובים', רובם תלמידים בעלי ציונים גבוהים וכולם ללא עבר פלילי. מהחקירה עולה כי התלמידים היו נפגשים בבית ספר, פונים לאחד החברים מבקשים ממנו לארגן סמים ונותנים לו כסף לשם כך.

 

לפי החשד, המתווך היה יוצר קשר עם הנער שסחר בסמים ולמד מחוץ לבית ספר והוא היה מגיע למוסד החינוכי עם החומר, מוסר אותו ולאחר מכן החומר היה מחולק לתלמידים.

 

הפרשה החלה בעקבות חקירת סמים בבית ספר אחר והיא הובילה לכמה קטינים נוספים בבית הספר היוקרתי שהחשש היה כי הם משתמשים בסמים. 

 

מהחקירה שנוהלה על-ידי ראש מחלק נוער במרחב דן, רב-פקד משה קרסקו, עולה כי מדובר רק בחוליה אחת בשרשרת של חקירות בנושאי סמים בבתי ספר תיכוניים.

 

בחקירה נמצא כי התלמידים השתמשו בסמים מחוץ לשטח בית הספר ולאחר שעות הלימודים.

 

קרסקו סיפר: "הקטינים הועברו לחקירה ובמהלכה שיתפו פעולה. בחקירתם הצטערו על המעשים שלהם. בהמשך החקירה הם העלו כמה שמות של קטינים שלומדים בבית הספר וטענו שהם אלה שהיו אחראים לספק את הסמים. הם היו המתווכים ופנו לנערים מחוץ לבית הספר. הם העבירו להם כסף, שילמו על הסמים וסיפקו את הסמים לחבר'ה בבית הספר".

 

בסיום החקירה הפרטים של כל הקטינים הועברו לשירות מבחן לנוער לצורך גיבוש החלטה", אמר רפ"ק קרסקו שהוסיף כי "אז יוחלט אם לפעול בהליך טיפול או פלילי וזה בהתאם לחומרת העבירה. בעבירה של סחר בסמים נלך איתם להליך פלילי ובמקרים אחרים שבהם התלמידים רק השתמשו בסמים נלך להליך שיקומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים