שתף קטע נבחר

עלייה של 25% במספר העולים מצרפת ב-2015

הפיגועים והקריאה של נתניהו השפיעו? לפי ארגונים יהודיים במדינה, עד אוגוסט ישלימו את עלייתם כ-5,100 איש, לעומת 4,000 בתקופה המקבילה אשתקד

 

השר אלקין והמגילות (צילום: זד פילמן) (צילום: זד פילמן)
השר אלקין והמגילות(צילום: זד פילמן)

אפקט שרלי הבדו ו"היפר כשר "? מספר היהודים הצרפתים שהשלימו או ישלימו את עלייתם לישראל בין החודשים ינואר לאוגוסט 2015 גבוה ביותר מ-25% ממספר היהודים העולים בתקופה המקבילה ב-2014 – כ-5,100 עולים לעומת 4,000. את הנתונים הללו הגישו היום (ג') ראשי ארגונים יהודיים מצרפת לשר הקליטה זאב אלקין.

 

כזכור, בינואר השנה, בעקבות אירוע הטבח במרכול הכשר בפריז, קרא בנימין נתניהו ליהודי אירופה לעלות לישראל. במשרד הקליטה מעריכים שעד סוף 2015 יגיע מספר העולים מצרפת לכ-9,000, לעומת 7,200 ב-2014.

 

כדי להמחיש את הנתון הוגשו לו שתי מגילות שעל כל אחת מהן שמות העולים לאותה תקופה. מי שמכין את המגילות הם שליחי הסוכנות היהודית בצרפת. הם מוסרים אותה בכל שנה לראש הקהילה והוא מציב אותו באחד מבתי הכנסת בפריז.

המפגש של השר אלקין עם נציגי הקהילות בצרפת (צילום: זד פילמן) (צילום: זד פילמן)
המפגש של השר אלקין עם נציגי הקהילות בצרפת(צילום: זד פילמן)
 

הנתונים נמסרו לו במהלך פגישה שבה דנו בדרכים להרחיב את העלייה מצרפת לישראל. "על פי כל האינדיקציות אנחנו נערכים לגל עליה גדול מצרפת בקיץ", אמר אלקין. "על מנת שהקליטה תהיה טובה אנחנו צריכים להקשיב לעולים. זה האני מאמין שלי. גם הגורמים המקצועיים והמנוסים ביותר לא יודעים טוב יותר מהעולה מה הוא צריך. אני אומר זאת מניסיוני כעולה חדש ומשום שעסקתי בזה כל השנים".

 

השר אלקין ביקש דיון יעודי מעמיק בסוגיית האולפנים בעקבות כמה הצעות ייעול שעלו. הוא טען שהנושא סובל מהיעדר תקציב, אבל הדגיש שהתקבלו החלטות ממשלה חריגות לנושא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זד פילמן
מגילת העולים מצרפת
צילום: זד פילמן
מומלצים