שתף קטע נבחר

חולדאי: "שוקל להתמודד על ראשות העבודה"

ראש העיר ת"א מאשר כי הוא בוחן את האפשרות להתמודד בפריימריז במאי, אבל מדגיש כי הוא עדיין מתלבט: "אני לא מהמר, אצטרך משאבי נפש גדולים לשם כך"

 

ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, הודה הבוקר (שבת) באירוע "שבתרבות" בתל-אביב כי הוא שוקל להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו בחודש במאי.

 

חולדאי אמר כי הוא עדיין מתלבט בנושא: "יש אליי פניות רבות מכל הכיוונים, ואומרים לי שאני צריך להרים את הכפפה", אמר חולדאי, "היא מונחת אצלי ואני שוקל ובודק את העניין הזה".

 

ראש העיר תל-אביב הוסיף: "אני לא מהמר ולא קופץ רק כי מתחשק לי, בשבילי זו החלטה קשה. כדי להתחיל עכשיו הכול מחדש, אחרי 17 שנה כראש עיר, אני צריך לגייס משאבי נפש גדולים. אני נמצא בשלב שבו אני בוחן את זה".

 

חולדאי אמר כי יקבל את ההחלטה בסתיו, כדי שאם יחליט להתמודד על ראשות העבודה - יהיה לו די זמן כדי לגבש קמפיין.

 

במהלך האירוע נשאל חולדאי מדוע לדעתו לא הצליח המחנה הציוני לנצח בבחירות אף שגרף כ-800 אלף מצביעים. הוא השיב: "זה מסובך להגיד מה הייתה הטעות. צריך לנתח מה היה בבחירות האחרונות: במדינת ישראל היום יש מחנה 'רפובליקאי', שהוא הרוב ומורכב מהליכוד, ישראל ביתנו, הבית היהודי וגם כחלון, כי הבית של כחלון זה הליכוד. יש עתיד לא שם והם נכנסים ב'דמוקרטים'. הבחירות האחרונות לא שינו כלום במפה הפוליטית, ומשקפות בדיוק את הבחירות של לפני שנתיים.

חולדאי, הבוקר (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
חולדאי, הבוקר(צילום: איתי בלומנטל)

"בסופו של דבר מה שקרה זה שמנדטים עברו מהבית היהודי לליכוד. זה כל מה שקרה. לעומת זאת המחנה הציוני, שכולם משתבחים ב-24 המנדטים שלו, גם כן לא שינה את המאזן בתוך הגוש עצמו. אם במחנה הציוני רוצים להגיע למציאות של הרכבת ממשלה צריך לעשות שני דברים: להגדיל את המחנה ולהקים פדרציה (של כל הגוש) שמעמידה מועמד אחד לראשות ממשלה כמו בימים של המערך מול הליכוד".

 

במהלך האירוע התייחס חולדאי גם לעימותים המתמשכים בין שרת התרבות מירי רגב לחלק גדול מהאמנים: "השרה רגב עדיין לא הבינה מה תפקיד התרבות

בחברה דמוקרטית", אמר חולדאי, "אנחנו נותנים ליוצרים את היכולת ליצור, בלי לקבוע מה התכנים שהם יוצרים. מצד שני עוד לא נכנסה שרת התרבות למושבה, וזה צועק לה 'בהמה' והיא נפגעה. היא יודעת לשחק את המשחק מול הקהל שלה. אם כולם היו שותקים ונותנים לה להיכנס לעניינים היא הייתה לומדת. היא אישה נבונה, היא תלמד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי. "אומרים לי שאני צריך להרים את הכפפה"
מומלצים