שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאת הצפיפות בכיתות: הבוקר שביתה בת"א, ר"ג וגבעתיים
  בתי ספר יסודיים ישבתו למשך שעה או שעתיים בגלל כוונת משרד החינוך להביא את מספר התלמידים לכ-40 בכל כיתה. ההורים מאיימים: "לא נפתח את השנה הבאה". ביום שני מגיעה המחאה לירושלים ולכנסת

   

  תלמידי היסודיים מתכוננים למחאת הסרדינים
  תלמידי היסודיים מתכוננים למחאת הסרדינים

  נמשכת "מחאת הסרדינים ": בתי הספר היסודיים בתל אביב, רמת גן וגבעתיים ישבתו הבוקר (יום א') למשך שעה עד שעתיים במסגרת מחאת ההורים נגד הצפיפות בכיתות. ביום שני יצטרפו למחאה בתי ספר בירושלים, ובמקביל מתוכננת בשעות הבוקר מחאת הורים מחוץ לכנסת.

   

  יו"ר ועד ההורים בתל אביב ענת הוכנר אמרה כי נכון לעכשיו 34 בתי ספר יסודיים מתוך כ-60 הודיעו שישביתו מחר את הלימודים למשך שעה, כך שהלימודים יחלו בשעה 9:00 בבוקר. במקביל תתקיים במוסדות אלה הפגנות של ההורים וילדיהם.

   

  נעמה שולץ, אימא לילדה בכיתה א' בבית ספר ארזים ברמת אביב, מספרת שהשנה למדו בשכבה של בתה 83 תלמידים בשלוש כיתות. השנה ירד מספר התלמידים ל-79, ובשל החלטת משרד החינוך לאחד כיתות שלא עומדות בתקן של עד 40 תלמידים בכיתה, יצומצם מספר הכיתות בשכבה לשתיים. המשמעות היא 39 ו-40 תלמידים בכל כיתה.

   

  "40 ילדים בכיתה לא יכולים לרדת למקלט באזעקה, אין מקום פיזית", אומרת שולץ. "מעבר לזה מבחינה לימודית, אין אפשרות להתרכז, לתת יחס אישי לילדים, הקצוות פשוט ימחקו, הן התלמידים החלשים והן התלמידים החזקים לא ימצאו את מקומם. משרד החינוך ניסה למשוך אותנו עד הרגע האחרון בשביל שהשנה תסתיים, אבל אנחנו לא נשלח את הילדים שלנו בשנת הלימודים הבאה לבית הספר בכיתות מאוחדות. זה פשוט לא יקרה. המחנכות קיימות, הכיתות קיימות, כל מה שחסר זה אישור של משרד החינוך לשלם למורה שלישית".


   

  בגבעתיים יושבתו הלימודים למשך שעתיים ויחלו ב-10:00 בבוקר. ב-8:00 בבוקר יתייצבו הורים ותלמידים מחוץ לבתי הספר כצנלסון וברנר וקיימו הפגנות. "אנחנו ננעל את השערים ונדאג שאף אחד לא יכנס לבית הספר", אמר עוזי ריעני, אב לתלמיד בכיתה ג' ב כצנלסון. "אנחנו נשבית את הלימודים מדי יום עד שמשרד החינוך יכבד את החלטת הממשלה מ-2008 ומסקנות ועדת שמחון מינואר האחרון, שלפיהן יש לצמצם את מספר התלמידים בכיתה לעד 32. זה אבסורד שאנחנו צריכים להילחם על משהו שכבר נתנו עליו את הדעת".

   

  בשכבה של בנו היו עד השנה ארבע כיתות לימוד ובכל אחת 30-29 תלמידים. בעקבות החלטת משרד החינוך תצומצם השכבה בשנת הלימודים הבאה לשלוש כיתות. המשמעות היא 38-37 תלמידים בכיתה". יו"ר ועד ההורים בגבעתיים, זאב גולדבלט: "נראה לי שטוב יעשה משרד החינוך אם במקום לפעול תוך התעלמות מנציגי ההורים הלגיטימיים, יפעל ליישום החלטת ממשלת ישראל".

   

  - בעוד עשרה ימים תסתיים שנת הלימודים ולא תוכלו לשבות.

  "נסיים את שלב ההשבתות ונעבור לשלב הבא. היה והדברים לא ישתנו בצורה דרמטית, שנת הלימודים הקרובה לא תיפתח כסדרה. זה לא איום סרק".

   

  ברמת גן יושבתו כל הכיתות שעומדות על הסף או לא עומדות בתקן שהציב משרד החינוך. כיתות אלה יושבתו ליום שלם והתלמידים יישארו בבתיהם. יו"ר ועד ההורים בעיר, אלי פדלון, אמר כי מדובר בעשרות כיתות. ביום שני, יושבתו כל בתי הספר בעיר למשך שעתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחאת הצפיפות בכיתות: הבוקר שביתה בת"א, ר"ג וגבעתיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים