שתף קטע נבחר

ליברמן באולפן ynet: "יש אובדן הרתעה"

לפני פיגוע הדקירה בירושלים תקף בחריפות יו"ר ישראל ביתנו את רה"מ נתניהו: "אין הרתעה, אנחנו קונים שקט במחיר של שיקום הטרור, התוכנית היחידה זה לשרוד", אמר והעריך שוב שהממשלה תתפרק עד סוף השנה

 

"אני חושב שיש אובדן הרתעה, עמדתי הייתה מאוד ברורה לפני מבצע 'צוק איתן' וגם אחרי המבצע ואני מצטער שהממשלה לא קיבלה את דעתי. אנחנו רואים את המציאות של היום". יומיים אחרי הפיגוע בבנימין שבו נרצח דני גונן וזמן קצר לפני הפיגוע בירושלים שבו נפצע לוחם מג"ב באורח אנוש, התארח הבוקר (יום א') יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן באולפן ynet ותקף בחריפות את שותפו לשעבר בדרך הפוליטית, ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אין הרתעה", אמר שר החוץ לשעבר, "להפך, הם מצליחים להרתיע אותנו. אנחנו קונים מהם שקט במחיר של שיקום כל תשתיות הטרור".

 

ליברמן חזר בראיון על הערכתו שממשלת נתניהו הרביעית תתפרק עד סוף שנת 2015, וציין כי לטעמו הבחירות הבאות יהיו באביב הבא. הוא גם טען כי אין לו צורך לפעול להפלת הממשלה: "הם עושים את זה לבד, והם עושים את זה די טוב. אני מסתכל בין חלקים שונים איך זה עובד שם, איך זה עובד בעיקר בוועדות ובמליאה. אין סיכוי, זה לא יחזיק מעמד. אני חושב שאין ברירה למדינת ישראל, זה לא עניין של ישראל ביתנו. זו ממשלה ללא חזון, ללא כיוון, ללא תוכנית. התוכנית היחידה זה לשרוד ולשרוד ולשרוד ולכן אין ברירה".

מתקפה אישית על ראש הממשלה. ליברמן ונתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מתקפה אישית על ראש הממשלה. ליברמן ונתניהו(צילום: מוטי קמחי)

בשבוע שעבר רמז חבר האופוזיציה ליברמן במהלך ביקור עם סיעתו במעלה אדומים כי בנייה של 1,000 יחידות דיור במקום עשויה לגרום לצירופו לממשלה. על כך אמר ליברמן כי "התקבלנו אצל ראש העיר וכמו תמיד מתחילים קיטורים, חמש-שש שנים לא מאשרים אף יחידת דיור. לפני הבחירות ראש הממשלה וכל השרים הבכירים ביקרו שם והבטיחו. הבחירות הסתיימו, אין שום אות חיים ואחר כך שואלים 'למה אתה לא מצטרף לממשלה?, למה אתם לא בקואליציה?'. אז צחקתי ואמרתי מול המצלמות: אני אומר לכם, כמה קיבל פה הליכוד? 50 אחוז בבחירות? ישראל ביתנו לא קיבלה 50% אבל אנחנו באים גם אחרי הבחירות. כשראש הממשלה יחתום לך 1,000 יחידות דיור, אז תבוא אליי ויהיה על מה לדבר".

 

ליברמן אמר עוד על הממשלה הנוכחית כי "היא פוגעת בקבוצת אוכלוסייה הכי חשובה במדינת ישראל שאנחנו מייצגים אותה. אלו שמשרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מסים. ראינו בוועדת הכספים שדנו בשלילת הטבות מאלה ששירתו בצבא ולהשוות אותם לכל יתר האוכלוסייה. אנחנו רואים אותו דבר בקריטריונים למעונות יום, שני בני זוג עובדים – זה בוטל. גם פגיעה בשוויון בנטל, בגיור, כל הדברים האלה. אני כבר לא מדבר על כך שזו ממשלה שלא מוכנה לבנות בשכונות יהודיות בירושלים או בגושי ההתיישבות".

 

בהמשך דבריו שב יו"ר ישראל ביתנו לתקוף את ראש הממשלה: "מצד אחד חמאס לוקח אחריות על הרצח של הישראלי שהלך למעיין. מצד שני אני שומע שאנחנו מנהלים מגעים עם חמאס על התהדייה, הפסקת אש ארוכה לחמש שנים, שזה למעשה כניעה לטרור, זה לנסות לקנות את השקט בכל מחיר. אני לא שמעתי שאנחנו מגיבים. חמאס לקח פה אחריות, אמר שהמחבל הוא חלק מאותה חוליה שקרויה על שם החוליה שרצחה את שלושת הנערים בגוש עציון. מה התגובה שלנו מעבר לסריקה בשטח? שום דבר. בעזה הם חופרים מנהרות, בונים ביצורים, מייצרים טילים ופשוט אנחנו לא עושים כלום. אתה חייב לתת לעם כיוון, חייב להיות חזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
התקפה חזיתית. ליברמן באולפן ynet
צילום: עידו ארז
מומלצים